google

  budowa, budowa domów, chemia budowlana

  Kursy walut 18.04.2019
  1 USD
  3.8002
  0.0224
  1 EUR
  4.2790
  0.004
  1 CHF
  3.7586
  0.0091
  1 GBP
  4.9483
  0.0218
  1 RUB
  0.0593
  0.0002
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Katalog firm
  • O firmie

  Skanska S.A.
  Skanska S.A.

  Skanska S.A.


  Skanska S.A. zajmuje się generalnym wykonawstwem obiektów z zakresu budownictwa ogólnego, drogowo-mostowego, hydroinżynieryjnego i kolejowego. Działamy także jako deweloper na rynku mieszkaniowym.
  Referencje i nagrody
  Publikacje
  Do pobrania
  Galerie
  Video

  O firmie Skanska - Generalne wykonawstwo, Sprzęt i usługi specjalistyczne, Mieszanki bitumiczne

  Należymy do czołówki światowych firm zajmujących się działalnością budowlaną i deweloperską. Naszym głównym celem jest budowanie z korzyścią dla społeczeństwa, działamy na wybranych rynkach w Europie i Ameryce Północnej.

  Historia Skanska sięga 1887 roku. Należymy do największych firm budowlano-deweloperskich na świecie, zatrudniając 41 tys. osób w Europie i w Stanach Zjednoczonych.

  Budujemy zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, troszczymy się o to, jakie będą potrzeby społeczności, w których działamy, jak nasze realizacje będą wpływały na życie ludzi i rozwój kraju w długiej perspektywie. Uczestniczymy w najbardziej innowacyjnych przedsięwzięciach naszych czasów i pracujemy przy 10 tys. projektów na świecie.

  Od 1965 r. Skanska jest notowana na sztokholmskiej giełdzie. Nasze standardy pracy na całym świecie określają zapisy „Kodeksu postępowania’’. Na każdym rynku pracujemy zgodnie ze wspólnymi wartościami: troszczymy się o życie, działamy etycznie i transparentnie, razem jesteśmy lepsi, dbamy o klienta.

  Najważniejsze fakty o Skanska:

  • Założona w 1887 roku.
  • Obecna w krajach europejskich i w Ameryce Północnej.
  • Zakres działania: generalne wykonawstwo, mieszkaniowa i biurowa działalność deweloperska, projekty PPP (Partnerstwo Publiczno-Prywatne).
  • Zatrudnienie: 41.000 pracowników (2016).
  • Prezes Zarządu: Anders Danielsson.
  • Najwięksi udziałowcy: Industrivärden AB, Lundberg Group, pracownicy Skanska poprzez Program akcji pracowniczych Skanska (Seop).
  • Notowana na giełdzie: NASDAQ Stockholm.

  Skanska w Polsce

  Obecność Skanska w Polsce sięga początku lat 70. ubiegłego wieku. Zbudowaliśmy wtedy pierwsze nowoczesne hotele w naszym kraju: Forum i Victoria w Warszawie oraz suchy dok dla stoczni w Gdyni.

  W 2000 roku, po nabyciu Grupy Exbud, Polska stała się rynkiem rodzimym Skanska. Jeśli weźmiemy pod uwagę historię firm, które wchodziły w skład Grupy Exbud, Skanska w Polsce to już 70 lat tradycji i doświadczenia!

  Dane kontaktowe Branże i zasięg O firmie Oferta Produkty i usługi Referencje i nagrody Publikacje Do pobrania Galerie Video
  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.