google

  budowa, budowa domów, chemia budowlana

  Kursy walut 19.07.2019
  1 USD
  3.7855
  -0.0078
  1 EUR
  4.2592
  -0.0043
  1 CHF
  3.8480
  -0.0025
  1 GBP
  4.7372
  0.0031
  1 RUB
  0.0601
  -0.0002
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • YTONG na grilla

  Logo Ytong, Silka, Xella PolskaPrzed nami kolejny długi weekend, podczas którego zewsząd unosić się będą smakowite zapachy. Osobom, które nie zdecydowały jeszcze, jaki rodzaj grilla wybrać, Xella Polska podaje przepis na ogrodowego grilla wymurowanego z YTONGa. Kształt - dowolny.

  Grillowanie stało się już powszechnym sposobem spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. Wybór przeznaczonych do tego celu urządzeń jest ogromny - począwszy od grilli blaszanych, poprzez elektryczne, gazowe, na ogrodowych kończąc. Nawet te ostatnie, prefabrykowane, w różnych modelach i kształtach, można kupić niemal w każdym markecie budowlanym. Indywidualistom, którzy chcieliby posiadać jedyny w swoim rodzaju model, Xella Polska podaje przepis na grilla z YTONGa.

  Do zbudowania grilla potrzebne będą: cienkie formaty bloczków YTONG, które - w zależności od wymagań projektu - dostępne są w grubościach 5, 7,5 i 10 cm oraz zaprawa do cienkich spoin SILKA-YTONG, którą można kupić w mniejszym, 5 kg opakowaniu. Do tego tynk, ruszt (do nabycia w marketach w cenie 50-60 zł), no i odpowiednie narzędzia.

  Projektując grilla należy uwzględnić poniższe wytyczne:

  • wysokość podstawy, czyli odległość płyty paleniskowej od gruntu, powinna wynosić 60-70 cm
  • wymiary paleniska dla 4 osób to: szerokość - 70 cm, głębokość - 40 cm
  • wysokość ścianek paleniska powinna wynosić 30-50 cm
  • okap winien znajdować się na wysokości 60-70 cm nad paleniskiem.

  Jeśli zaś chodzi o kształt grilla, to mamy tu pełną dowolność. Dzięki temu, że bloczki YTONG są bardzo plastyczne i łatwe w obróbce, możemy puścić wodze fantazji i stworzyć najbardziej oryginalne i wymyślne formy. Jedynym ograniczeniem jest nasza wyobraźnia.

  Szczegółowa instrukcja montażu grilla znajduje się stronie www.inspiracje.budowane.pl .

  Niewprawieni w tego rodzaju pracach mogą poprosić o pomoc fachowca. Wymurowanego grilla dobrze jest pokryć tynkiem o dowolnej barwie i gramaturze. Teraz trzeba jeszcze zamontować ruszt i - grillowanie czas zacząć!

  Zobacz też film o budowaniu grilla z YTONGa: www.media.xella.pl

  Źródło:
  Xella Polska Sp.z o.o.
  Artykuł został dodany przez firmę

  Xella Polska Sp. z o.o.

  Xella Polska Sp. z o.o. oferuje polskim klientom szeroką gamę produktów niezbędnych do systemu białego budowania. Produkuje materiały ścienne dla budownictwa ogólnego, w szczególności koncentrując się na budownictwie mieszkaniowym.

  » Zapoznaj się z ofertą firmy
  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.