google

  budowa, budowa domów, chemia budowlana

  Kursy walut 22.05.2019
  1 USD
  3.8620
  -0.0005
  1 EUR
  4.3098
  0.0043
  1 CHF
  3.8209
  -0.0026
  1 GBP
  4.8906
  -0.0132
  1 RUB
  0.0600
  0.0002
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Wakacyjna metamorfoza łazienki

  Jak wynika z badań Payback Opinion Poll, aż 80% ankietowanych przyznało, że przeprowadza remont, aby nadać wnętrzu nowego charakteru – odświeżyć pomieszczenie i zmienić jego styl oraz wystrój. Uzyskanie efektownych rezultatów w przypadku łazienki będzie możliwe dzięki kilku prostym i nie obciążającym budżetu domowego rozwiązaniom.

  Wakacyjna metamorfoza łazienki- fot. Grupa ArmaturaNa pytanie o najlepszy okres dla realizowania prac remontowanych aż 1/3 respondentów odpowiedziała, że są to miesiące letnie. Kilka wolnych dni od pracy w połączeniu ze sprzyjającą pogodą pozwolą na samodzielne przeprowadzenie drobnych zmian, które odnowią wygląd łazienki. Przy planowaniu tego typu działań, należy pamiętać, że nadanie wnętrzu innego oblicza nie wymaga wcale podejmowania kosztownych i gruntownych kroków. Wymianę całego wyposażenia warto przeprowadzić przy zauważalnym pogorszeniu się stanu technicznego oraz estetyki sprzętów. Jeśli są one w pełni sprawne, możemy skupić się jedynie na odświeżeniu wyglądu łazienki. Uzyskanie widocznych efektów zagwarantuje nam wymiana kilku elementów wystroju wnętrza. Jakie działania przyniosą zadowalające rezultaty?

  Wymiana baterii umywalkowej

  Armatura łazienkowa to element, którego kształt, kolorystyka i dyskretne zdobienia mają istotny wpływ na charakter wnętrza. Decydując się na jego wymianę, warto sprawdzić czy nowy model łączy w sobie elegancką estetykę z parametrami gwarantującymi ekonomiczne i sprawne działanie.

  Wakacyjna metamorfoza łazienki-fot.fotochanell– W wyborze baterii umywalkowej pomocne mogą okazać się informacje o jej wyposażeniu dodatkowym. Kluczowymi elementami armatury, które poprawią jej funkcjonalność są napowietrzacz, pozwalający na uzyskanie znacznych oszczędności w zużyciu wody oraz regulator ceramiczny, zapewniający szczelność instalacji – tłumaczy Aneta Dziedzina, ekspert Grupy Armatura. – Trwałość zewnętrznej powłoki zagwarantuje natomiast chromowane wykończenie, odporne na korozję i uszkodzenia mechaniczne – dodaje ekspert. Różnorodność dostępnych na rynku modeli zapewnia swobodę aranżacji wnętrza. Zamontowanie armatury o minimalistycznej konstrukcji i dyskretnych detalach, (np. ozdobnych uchwytach) pozwoli nadać wnętrzu nowoczesny charakter. W futurystycznych łazienkach sprawdzą się modele o nietypowych, geometrycznych liniach. Styl retro podkreślimy natomiast i bateriami z dekoracyjnymi akcentami, np. uchwytami z ceramicznymi oznaczeniami ciepłej i zimnej wody.

  Zmiana szafek łazienkowych

  Nadanie wnętrzu minimalistycznego charakteru będzie możliwe dzięki wyposażeniu go w pojemne i eleganckie szafki. Ukrycie akcesoriów i przyborów codziennego użytku sprawi, że łazienka zyska na przestronności, a utrzymanie w niej czystości będzie znacznie prostsze. Aby meble sprostały wymagającym warunkom panującym w tym pomieszczeniu, powinny być wykonane z wilgocioodpornych materiałów. Przy częstym kontakcie z wodą dobrze sprawdzą się szafki z niepodatnych na wypaczenia i odkształcenia płyt MDF. Wybór odpowiedniego modelu będzie również decydował o ergonomii rozkładu pomieszczenia. W niewielkich łazienkach zastosowanie znajdą kompaktowe szafki podumywalkowe. Uzyskanie dodatkowej przestrzeni umożliwią nam także warianty wiszące. We wnętrzach o większej powierzchni, meble mogą optycznie dzielić łazienkę na strefę suchą i mokrą. W tym przypadku sprawdzą się szafki w formie wysokich słupków podwieszanych.

  Wymiana rączki natrysku

  Zmiany dokonywane podczas wakacyjnego remontu mogą zwiększyć również komfort kąpieli. Wygodę korzystania z prysznica zapewni nowoczesna rączka natrysku. W przypadku użytkowania jej przez większą liczbę domowników, przydatny może okazać się model umożliwiający dowolną zmianę parametrów. – Nowoczesne rączki natrysku pozwalają na kilkustopniową regulację strumienia – od łagodnie masującego do bicza wodnego. Dzięki temu, każdy z użytkowników będzie mógł dostosować  jego intensywność do swoich preferencji – tłumaczy Aneta Dziedzina, ekspert Grupy Armatura. – Z uwagi na częstotliwość eksploatacji, warto również sprawdzić, czy wybrany przez nas model jest wyposażony w system samodzielnego czyszczenia osadów kamiennych easy clean, znacznie wydłużający żywotność rączki – dodaje ekspert.
  Zmiana oświetlenia

  Niebagatelny wpływ na nastrój panujący w łazience ma odpowiedni dobór oświetlenia. Decydując się na zmiany należy pamiętać, że wykonywanie we wnętrzu rozmaitych aktywności wymaga różnego światła. Przy sprzątaniu lub przeprowadzaniu czynności higienicznych, takich jak branie prysznica czy kąpieli, wystarczające będzie oświetlenie ogólnie, równomiernie padające na łazienkową przestrzeń, które nie powoduje  zaciemnienia żadnych punktów. Dobrą widoczność oraz wrażenie czystości i przestronności pozwoli uzyskać nam zainstalowanie źródła emitującego chłodne światło o temperaturze 4000-5000 K. W strefie umywalkowej, do wykonywania codziennej pielęgnacji twarzy czy nakładania makijażu pomocne będzie oświetlenie punktowe, montowane bezpośrednio przy tafli lustra. Ciekawym rozwiązaniem są również źródła dekoracyjne, mocowane przy wannie, które pozwalają na uzyskanie romantycznego półmroku.

  Nowe dodatki i akcesoria

  Nisko kosztowym, ale efektownym sposobem na zmianę wyglądu wnętrza jest dobór nowych dodatków. Mydelniczka czy dozownik na mydło w płynie, wykonane z naturalnego drewna dobrze sprawdzą się w łazience w stylu skandynawskim. Elegancki charakter wystroju utrzymanego w stonowanej kolorystyce dobrze podkreślą szare ręczniki i dywaniki. Ciekawa grafika ścienna w odważnych barwach znajdzie zastosowanie w nowoczesnych lub futurystycznych wnętrzach. Świeżości i koloru dodadzą łazience również naturalne rośliny. W warunkach podwyższonej wilgotności dobrze funkcjonują filodendrony lub fikusy.

  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.