google

  budowa, budowa domów, chemia budowlana

  Kursy walut 23.08.2019
  1 USD
  3.9371
  0.0034
  1 EUR
  4.3572
  -0.0088
  1 CHF
  3.9876
  -0.0174
  1 GBP
  4.8050
  0.0266
  1 RUB
  0.0600
  0
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • "Stawiamy na zaspokajanie potrzeb" - wywiad

  Logo BetafenceO strategii Betafence oraz sytuacji na rynku ogrodzeń rozmawiamy z Awą Kubisz, Kierownik Marketingu polskiego oddziału firmy.

  Naszą rozmowę chciałby zacząć od popularnego ostatnio tematu innowacji. Coraz więcej firm upatruje w nich sposobu na wyróżnienie się na bardzo konkurencyjnych rynkach. Jak to wygląda w przypadku Betafence?

  Awa Kubisz: Można powiedzieć, że produkujemy tylko ogrodzenia. Jednak iPhona też można by nazwać tylko telefonem, a Coca-Colę - słodzoną wodą. A jednak te marki stały się ikonami. My również wierzymy, że możemy naszym klientom dać nie tylko fizyczną ochronę, ale także poczucie bezpieczeństwa czy możliwość wyróżnienia się. Jednym ze środków do osiągnięcia tego celu jest nasza innowacyjność. Nie tylko produktów, ale także procesów i usług.

  Jak to wygląda w przypadku Betafence?

  Mogliśmy wybrać jedną z dwóch dróg: podążać za trendem lub go przełamywać, tworząc całkiem nowe rozwiązania (innowacje przełomowe = disruptive innovations). Do tych drugich trzeba jednak wdrożyć w firmie cały proces systematycznej innowacyjności. My na tym polu stawiamy dopiero pierwsze kroki. Dlatego przede wszystkim skupiamy się na wyszukiwaniu trendów i opracowywaniu produktów, które by się w nie wpisały (zaspokoiły już istniejące i zidentyfikowane na rynku potrzeby).

  Obserwując rynek ogrodzeń można odnieść wrażenie, że w ostatnich latach raczej się nie zmienia. Czy to słuszna diagnoza?

  Na rynek ogrodzeniowy można spojrzeć z perspektywy makro i mikro. Przy spojrzeniu szerokim zmiany nie zachodzą zbyt szybko. Ogrodzenie dalej ma spełniać przede wszystkim funkcje ochronne i wygrodzenia terenu. Jednak gdy przyjrzymy się temu rynkowi z bliska, dostrzeżemy wiele mniej lub bardziej wykształconych trendów, które dodatkowo ewoluują w czasie. Wokół obiektów wysokiego ryzyka (elektrownie, więzienia, rafinerie) ogrodzenie jest już tylko jednym z kilku elementów chroniących teren (podczas gdy dawniej było jedynym). Teraz musi ono również zintegrować się z systemem detekcji, monitoringu, barier elektrycznych lub elektronicznych czy centralnego sterowania. Wymusił to oczywiście terroryzm i rosnąca agresja różnych grup ludzi.

  Źródło:
  Betafence Sp. z o.o.
  Artykuł został dodany przez firmę

  Betafence Sp. z o.o.

  Betafence jest wiodącym producentem i dostawcą ogrodzeń panelowych i siatek ogrodzeniowych, zarówno dla posesji prywatnych jak i przemysłowych.

  » Zapoznaj się z ofertą firmy
  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.