google

  budowa, budowa domów, chemia budowlana

  Kursy walut 22.10.2018
  1 USD
  3.7273
  -0.0328
  1 EUR
  4.2922
  -0.0127
  1 CHF
  3.7387
  -0.0359
  1 GBP
  4.8642
  -0.0372
  1 RUB
  0.0571
  -0.0001
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Sufit podwieszany - jakie funkcje może pełnić?

  Sufit podwieszany to doskonały sposób na zamaskowanie instalacji przebiegających pod sufitem, optyczne poprawienie proporcji pomieszczenia, czy też zamontowanie efektownego oświetlenia. Zobacz, kiedy warto zdecydować się na takie rozwiązanie.

  Kwestie wizualne

  Sufit podwieszany - jakie funkcje może pełnić?Pierwszym powodem, dla którego wiele osób decyduje się na zamontowanie sufitu podwieszanego w mieszkaniu, są kwestie estetyczne. Rozwiązanie to pozwala wpłynąć na postrzeganie proporcji pomieszczenia. Możemy zdecydować się na zamontowanie sufitu podwieszanego w całym pomieszczeniu lub tylko w jego części. Sufity podwieszane świetnie sprawdzą się w zbyt wysokich wnętrzach.

  Warto zauważyć, że obniżenie sufitu może mieć znaczenie nie tylko estetyczne, ale także funkcjonalne - łatwiej sięgniemy do sufitu podwieszanego w celu na przykład wymiany żarówki czy zamontowania żyrandola. Skoro jesteśmy już przy lampach, warto zwrócić uwagę na fakt, że sufity podwieszane dają bardzo wiele możliwości aranżacyjnych pod względem oświetlenia. Bardzo efektownie wyglądać będą wtopione w nie oczka świetlne i reflektorki. Ciekawy sposób na doświetlenie wnętrza to zamontowanie taśmy LED wokół górnej krawędzi sufitu podwieszanego; taki sposób dekorowania światłem doda głębi aranżowanemu wnętrzu oraz pozwoli stworzyć wyjątkową atmosferę.

  Izolacja akustyczna i termiczna

  Kolejną istotną funkcją sufitów podwieszanych jest izolowanie mieszkania. Płyty gipsowo-kartonowe, które zazwyczaj są stosowane do tego rodzaju konstrukcji, pozwalają wygłuszyć wnętrze. Izolacja akustyczna działać będzie w dwie strony – nie będzie nam przeszkadzało tupanie sąsiada mieszkającego piętro wyżej i jednocześnie my nie będziemy przez niego słyszani. Sufity podwieszane to również dobry sposób na izolację termiczną, zwłaszcza wtedy, kiedy piętro wyżej znajduje się nieogrzewane poddasze. Konstrukcja podwieszona pod sufitem pozwoli zatrzymać ciepło wewnątrz mieszkania, pozytywnie wpływając na wysokość rachunków, jakie płacimy za ogrzewanie. Korzystne parametry pod względem izolacji mają zarówno płyty, z których sami możemy wykonać sufit podwieszany, jak i gotowe rozwiązania systemowe.

  Maskowanie niedoskonałości

  Sufity podwieszane to także sprytny sposób na ukrycie różnego rodzaju niedociągnięć budowlanych (sprawdź rozwiązania dostępne na stronie http://www.castorama.pl/produkty/budowa/sucha-zabudowa/sufity-podwieszane.html).

  Jeśli strop w mieszkaniu często pęka, czy też jego powierzchnia jest nierówna, płyty gipsowo-kartonowe na odpowiednim stelażu pozwolą ukryć te mankamenty. Sprawdzą się również w przypadku przebiegających pod sufitem mało estetycznych instalacji. W wolnej przestrzeni, jaka powstaje pomiędzy sufitem właściwym a sufitem podwieszanym, możemy umieścić kanały wentylacyjne, przewody elektryczne, instalacje ogrzewania powietrznego. Wyjątkiem jest instalacja gazowa, która nie powinna przebiegać w tym miejscu.

  Sufit podwieszany to świetny sposób na oryginalne i praktyczne wykończenie wnętrza. Możemy umieścić go na całej powierzchni pomieszczenia lub tylko w niektórych partiach. Daje nam to możliwość dowolnego kreowania wnętrza. Jednocześnie, sufit podwieszany spełnia funkcje praktyczne: maskuje mankamenty stropu, ukrywa instalacje, wygłusza i izoluje termicznie.

  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.