google

  budowa, budowa domów, chemia budowlana

  Kursy walut 25.05.2018
  1 USD
  3.6686
  0.0096
  1 EUR
  4.3022
  0.0069
  1 CHF
  3.6956
  0.0066
  1 GBP
  4.9061
  0.0005
  1 RUB
  0.0596
  0
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Zakończyły się odbiory techniczne w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku

  Przejmująca symbolika wyrażona w niepowtarzalnej architekturze   

  W gmachu Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku zrealizowanym przez konsorcjum firm HOCHTIEF Polska, HOCHTIEF Solutions i Warbud (lider) zakończyły się wszystkie odbiory techniczne. Powstały obiekt to przykład budynku, którego architektura bardzo wyraźnie odzwierciedla jego charakter  i funkcję. 

  Zakończyły się odbiory techniczne w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku

  Przestrzeń muzeum została podzielona na trzy strefy tematyczne, które symbolizują związek przeszłości, teraźniejszości i przyszłości. Przeszłość ukryto na 6 kondygnacjach podziemia budynku z najniższym poziomem na głębokości-14 m, na którym znajduje się wystawa stała Teraźniejszość wpisano w przestrzeń otwartego placu wokół Muzeum. Przyszłość zaś odzwierciedla strzelista konstrukcja z umieszczonym na szczycie punktem widokowym. Unikatową bryłę obiektu tworzy 7-kondygnacyjna żelbetowa wieża w kształcie pochylonego graniastosłupa o podstawie trapezu w poziomie „zera” budynku i wysokości ok. 40m w najwyższym punkcie. Podziemie w obrysie wewnętrznym ścian szczelinowych o powierzchni 14 300 m2 posiada  kształt pięcioboku. 

  Zakończyły się odbiory techniczne w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku

  Centralna elewacja wieży została wykonana w formie szklanej fasady, osadzonej na stalowej konstrukcji. Pochyłość wieży nawiązuje  do stoczniowych żurawi i wojennej historii miasta Gdańska. Realizacja wieży  ze względu na jej konstrukcję stanowiła jedno z trudniejszych zadań  pod względem inżynierskim. Innym wyzwaniem było zabezpieczenie budowy, której ponad 80% powierzchni znajduje się pod ziemią. Muzeum II Wojny Światowej usytuowane w bezpośrednim sąsiedztwie Kanału rzeki Raduni to obiekt wielofunkcyjny. Jego  główną część stanowią pomieszczenia ekspozycyjno – muzealne, ale budynek mieści też sale wykładowe, konferencyjne i kinową, bibliotekę, archiwa, magazyny eksponatów oraz pomieszczenia administracyjno-hotelowe i podziemny parking. Na najwyższym poziomie budynku usytuowano restaurację z widokiem  na panoramę Gdańska.

  Zakończyły się odbiory techniczne w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku

  Powierzchnia całkowita muzeum wynosi ok. 58 000 m2. Realizacja projektu obejmowała również wykonanie parkingów, zewnętrznych dróg publicznych, placów oraz odcinka nowego nabrzeża rzeki Motławy. 

  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.