google

  budowa, budowa domów, chemia budowlana

  Kursy walut 20.04.2018
  1 USD
  3.3881
  0.0188
  1 EUR
  4.1724
  0.0059
  1 CHF
  3.4827
  0.005
  1 GBP
  4.7660
  -0.011
  1 RUB
  0.0552
  0.0001
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Schody w projekcie – wszystko, co warto wiedzieć

  Na etapie projektowania należy dokładnie zastanowić się nad rozmieszczeniem schodów. Źle wykonane obliczenia lub nieprzemyślane decyzje mogą skutkować wieloma utrudnieniami, które pojawią się, gdy do budynku wprowadzą się mieszkańcy. Co warto wiedzieć o schodach zanim przystąpimy do realizacji?

  Najczęściej popełniane błędy

  Schody w projekcie – wszystko, co warto wiedzieć PROBET-DASAGWszystkie wymiary stopni w biegu powinny być równe. Zdarza się, że podczas budowy zmienia się wysokość kondygnacji, na co może wpłynąć zmniejszenie lub pogrubienie posadzki. Wszystkie parametry powinny wtedy zostać raz jeszcze obliczone, by uniknąć kosztownych problemów. Innym, często popełnianym błędem, jest wpisywanie schodów w niewielkie przestrzenie, co skutkować może utrudnieniami w późniejszym użytkowaniu – na przykład schody wychodzące na ścianę czy zbyt wąski bieg.

  By uniknąć ewentualnych błędów, warto zapoznać się z możliwościami oferowanymi przez doświadczonych producentów.  Wybór wytrzymałych materiałów, które są łatwe w montażu, pozwoli na zaoszczędzenie czasu. Schody wewnętrzne oraz zewnętrzne od DASAG to propozycja, która zapewni nie tylko walory estetyczne, ale także zagwarantuje wysoką jakość użytkowania na wiele lat.

  Schody wewnętrzne

  Schody wewnętrzne z terazzo, czyli betonu szlachetnego od DASAG spełniają oczekiwania użytkowników o zróżnicowanych wymaganiach. Dzięki nim możliwe jest uzyskanie nie tylko najlepszych parametrów technicznych, ale również wyjątkowego wyglądu dopasowanego do indywidualnych potrzeb. Rozwiązania DASAG gwarantują nie tylko oryginalną estetykę, ale także bezpieczeństwo i łatwość poruszania się.
  Schody zewnętrzne
  Schody zewnętrzne betonowe mogą posiadać zróżnicowane wymiary, kolory oraz wzory – wszystko według potrzeb przyszłych użytkowników. Ich podstawową zaletą jest doskonała odporność na warunki atmosferyczne, dzięki czemu mogą zostać zamontowane w każdym miejscu. DASAG posiada wieloletnie doświadczenie w realizacji skomplikowanych rozwiązań na specjalne zamówienie klientów.

  Okładziny schodowe

  Schody wymagają odpowiedniej oprawy. Zadbanie o wybór harmonijnie zestawionych ze sobą kolorów, faktur oraz dodatków pozwoli na stworzenie oryginalnych aranżacji. Nowoczesne schody mogą stać się dopełnieniem, jak również samodzielnym elementem dekoracyjnym. Schody wewnętrze oraz zewnętrzne od DASAG mogą zostać wykonane w różnych technologiach uszlachetniania powierzchni. Technologia BELLO, czyli szlifowanie, uwydatnia piękno kruszyw z kamienia naturalnego zastosowanych w procesie produkcji schodów wewnętrznych. Natomiast technologia PRATO, czyli piaskowanie, stosowana jest w przypadku schodów zewnętrznych. W jej wyniku powierzchnia zostaje uszorstkowiona, dzięki czemu zapewnia wysoką antypoślizgowość.

  Typy schodów – dla każdego coś innego

  Schody z betonu szlachetnego mogą być elementem konstrukcyjnym lub dekoracyjnym każdego budynku. Ważne jest, by projekt oraz późniejsze wykonanie uwzględniały ich przeznaczenie oraz odpowiadały potrzebom użytkowników.

  Schody kątowe proste, dzięki eleganckiej i ponadczasowej formie, znajdują zastosowanie w projektach o zróżnicowanym stylu. Połączenie płyty górnej i podstopnicy w jedną zespoloną całość to rozwiązanie, które umożliwi stworzenie nowych schodów, jak i renowację obecnych. Natomiast schody kątowe podcięte to rozwiązanie, które łączy w sobie stabilną i mocną konstrukcję o delikatnej formie. Efekt lekkości został uzyskany dzięki podcięciu okładzin na dole. Połączenie płyty górnej nastopnicy i podstopnicy w jeden zespolony element gwarantuje bezpieczeństwo użytkowania schodów i ułatwia montaż.

  Stopnie klinowe, podobnie jak stopnie blokowe, posiadają bardzo wysokie parametry wytrzymałościowe i mogą być stosowane jako elementy nośne. Stopnie klinowe posiadają ciętą tylną ścianę oraz dopasowane do poprzedzającego stopnia wcięcia, które umożliwiają szybki montaż całych schodów. Stopnie blokowe są natomiast masywne i nawiązują do klasycznego wzornictwa. Bloki schodowe można układać bezpośrednio na właściwie wyprofilowanym i utwardzonym gruncie, co wpływa na obniżenie kosztów wykonania.

  Nowoczesna forma schodów samonośnych podpartych na belce nośnej to potwierdzenie relacji między lekkością konstrukcji a wytrzymałością na obciążenia statyczne oraz dynamiczne. Możliwość produkowania elementów w dowolnych kształtach i rozmiarach pozwala na łatwe dopasowanie układu stopni do każdego projektu oraz indywidualnych potrzeb użytkowników.

  Schody typu stopień i podstopień to dwuelementowe stopnie składające się z nastopnicy i podstopnicy. Dzięki wysunięciu nastopnicy przed krawędź stopnia uzyskuje się dodatkową powierzchnię użytkową

  Wszystkie typy schodów od DASAG mogą zostać wyposażone w gumowe wkładki narożne albo jedno- lub dwurzędowe, które zabezpieczą użytkowników przed ewentualnym poślizgnięciem. Ponadto, różne warianty montażu cokolików pozwolą na urzeczywistnienie indywidualnych projektów.

  Źródło:
  PROBET-DASAG
  Artykuł został dodany przez firmę

  PROBET-DASAG

  Produkty Probet Dasag to szeroki wybór schodów, posadzek i płyt tarasowych. Proponujemy elementy produkowane na wymiar w bardzo szerokim wyborze kolorów i rozmiarów. W naszej ofercie znajdują się również nowoczesne elementy małej architektury.

  » Zapoznaj się z ofertą firmy
  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.