google

  budowa, budowa domów, chemia budowlana

  Kursy walut 19.06.2018
  1 USD
  3.7316
  0.0313
  1 EUR
  4.3113
  0.0226
  1 CHF
  3.7462
  0.0332
  1 GBP
  4.9202
  0.0199
  1 RUB
  0.0583
  -0.0001
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Działalność charytatywna producentów

  Wielu spośród wielkich producentów maszyn udowadnia na różne sposoby, że odpowiedzialność społeczna biznesu nie jest im obca. Niejednokrotnie przeznaczają oni duże sumy na cele charytatywne. Jednakże tego rodzaju działalność nie ogranicza się do datków pieniężnych. Zdarzają się też darowizny maszyn, gdy jest takie zapotrzebowanie. Przecież za pomocą koparki lub żurawia można zdziałać tak wiele dobrego…

  Jedną z takich firm jest JCB, która regularnie rozdaje sprzęt budowlany na cele odbudowy po klęskach żywiołowych. Np. po trzęsieniu ziemi w Nepalu w 2015 r., tajfunie Haiyan na Filipinach w 2013 r., trzęsieniu ziemi na Haiti w 2010 r. oraz w Chinach w 2008 r., a także po tsunami, które w drugim dniu Bożego Narodzenia spadło na Indie, Sri Lankę i Indonezję.

  Komatsu - maszyna do usuwania minSpołeczne zacięcie firmy Tadano realizuje się w restauracji zabytków. Firma poświęciła swój czas, wiedzę fachową i żurawie, by odrestaurować niszczejące posągi moai na Wyspie Wielkanocnej. Wyspa Wielkanocna to niewielka wyspa na południowym Pacyfiku, oddalona o 3500 km od Chile i o 7000 km od Nowej Zelandii. Nic dziwnego więc, że brakuje tam urządzeń dźwignicowych nadających się do ciężkich ładunków (mimo że lud Rapa Nui zdołał zbudować te tajemnicze posągi bez nich…). W 1992 r. firma Tadano podarowała pierwszy żuraw, w 2006 r. zaś drugi, gdy po 14 latach poprzedni był już zupełnie zniszczony przez morskie powietrze.

  Poza tym japoński Tadano udostępnił maszyny Narodowemu Instytutowi Badań Dóbr Kultury w Nara, by wesprzeć projekt badań i restauracji świątyni Angkor Wat w Kambodży.

  W Kambodży udziela się także Komatsu, ale w zupełnie inny sposób. W 2008 r. firma zawarła partnerstwo z organizacją „Japan Mine Action Service” (JMAS) w celu usuwania min przeciwpiechotnych, pozostałych po wojnie domowej. Komatsu współpracuje z JMAS także w Angoli. Tam maszyny Komatsu nie tylko przyczyniły się do odminowywania terenu, lecz także pracowały przy odbudowach.

  Przy pomocy maszyn budowlanych Komatsu odminowano w Kambodży ok. 1200 ha ziemi, zbudowano siedem szkół i 40 km dróg w ośmiu wsiach. Całkowity czas pracy maszyn i urządzeń podarowanych w 2008 r. doszedł do ok. 26 tys. godzin.

  Tadano Wyspa WielkanocnaOd sierpnia 2016 r. Komatsu rozszerza współpracę z JMAS i pomaga w usuwaniu niewybuchów w Laosie, które co roku ciężko ranią wielu nieświadomych rolników i dzieci. Tradycyjne maszyny używane do rozminowywania terenu są oparte na spycharkach gąsienicowych. Jednakże na potrzeby prac w Laosie Komatsu stworzył maszynę na podstawie koparki gąsienicowej PC130-8 (patrz zdjęcie). Ta nowa maszyna ma specjalną łyżkę, która potrafi naruszyć nawet pociski o twardej metalowej obudowie.

  Koparka jest przy tym bardziej wszechstronna, niż buldożer i może dodatkowo być używana do przycinania krzewów i wyrównywania podłoża.

  JCB, Tadano i Komatsu to nie wyjątki. Istnieje znacznie więcej przykładów społecznej odpowiedzialności biznesu, które potwierdzają producenci maszyn budowlanych z całego świata, o czym jednak mało kto słyszał.

  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.