google

  budowa, budowa domów, chemia budowlana

  Kursy walut 22.10.2018
  1 USD
  3.7273
  -0.0328
  1 EUR
  4.2922
  -0.0127
  1 CHF
  3.7387
  -0.0359
  1 GBP
  4.8642
  -0.0372
  1 RUB
  0.0571
  -0.0001
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Program MULTICOMFORT Saint-Gobain z nowym partnerem i technologią

  Dom modelowy Elmot w standardzie MULTICOMFORT fot. MULTICOMFORT Saint-Gobain
  Dom modelowy Elmot
  w standardzie MULTICOMFORT
  fot. MULTICOMFORT Saint-Gobain

  Do grona firm budujących w standardzie MULTICOMFORT dołączyła firma Elmot Sp. z o.o. To przełomowy moment w rozwoju programu – nowy partner z sukcesem połączył wymagania technicznych Saint-Gobain z technologią szkieletu stalowego. Pierwszego grudnia odbyło się otwarcie pierwszego domu modelowego Elmot z certyfikatem MULTICOMFORT Saint-Gobain.

  Polskie moduły docenione w Szwecji

  Nowy partner programu Saint-Gobain, firma Elmot Sp. z o.o., działa na polskim rynku od 2012 roku. W nowoczesnym zakładzie produkcyjnym w Kopytkowie (województwo pomorskie) powstają konstrukcje stalowe oraz kompletne moduły. W pierwszej kolejności polski producent został doceniony przez szwedzkich inwestorów. Z pasywnych modułów Elmot powstały budynki jednorodzinne, wielorodzinne, szkoły, przedszkola i inne. Niektóre realizacje, jak np. domy szeregowe 7 Row Houses w Upplands Väsby, zostały wielokrotnie nagrodzone za połączenie zaawansowanych rozwiązań energooszczędnych i designu.

  Nowe niskoenergetyczne punkty na mapie

  Elmot działa prężnie również w Polsce. We wrześniu br. odbyło się uroczyste otwarcie Domu Żeglarza w Pucku. Z kolei 1 grudnia na terenie zakładu produkcyjnego firma udostępniła klientom dom pokazowy o powierzchni 50m², który posiada certyfikat standardu MULTICOMFORT Saint-Gobain. Oznacza to, że budynek będzie zużywał mało energii, utrzymywał stałą temperaturę pomieszczeń i co za tym idzie będzie generować mniejsze rachunki, ale także wpływ na środowisko. Zgodnie z podwyższonymi wymogami standardu Saint-Gobain dom ochroni także przed hałasem zewnętrznym i domowym, zapewni bardzo dobrą akustykę, optymalne nasłonecznie światłem dziennym, wysoką jakość powietrza i korzystny mikroklimat. W modułach pasywnych, z których powstał dom, wykorzystano produkty ISOVER, RIGIPS, WEBER.

  Realizacje MULTICOMFORT Saint-Gobain - grudzień 2017
  Realizacje MULTICOMFORT Saint-Gobain - grudzień 2017

  Wymagania technologiczne nie ograniczają

  Budownictwo niskoenergetyczne stawia przed producentami i wykonawcami wysokie wymagania. Aby budynek zdał test szczelności – projekt, materiały oraz montaż muszą spełniać określone wymagania. Wbrew pozorom wymagania techniczne nie zawężają jednak wyboru metod budowy. – Pośród zrealizowanych w standardzie MULTICOMFORT projektów znajdują się zarówno domy murowane, jak i prefabrykowane wzniesione w szkielecie drewnianym. Za sprawą firmy Elmot do tego grona dołączą budynki modułowe w konstrukcji stalowej – mówi Piotr Dąbkowski, Krajowy Menadżer Sprzedaży Prefab & MULTICOMFORT. – W budownictwie niskoenergetycznym nie technologia jest ograniczeniem, ale metodologia działania. Właściwy plan prac uwzględniający audyty oraz certyfikację znacznie ułatwia kontrolę i osiągnięcie minimalnego zużycia energii. Model współpracy w ramach programu Saint-Gobain został zaprojektowany, aby minimalizować ryzyko strat przy rozszerzaniu przez dewelopera oferty o niskoenergetyczne propozycje o podwyższonym standardzie. Bez względu na to, czy budujemy z bloczków, keramzytu, w szkielecie stalowym lub drewnianym.
   

  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.