google

  budowa, budowa domów, chemia budowlana

  Kursy walut 23.07.2019
  1 USD
  3.7997
  0.0128
  1 EUR
  4.2492
  0.0012
  1 CHF
  3.8589
  0.0018
  1 GBP
  4.7224
  0.0019
  1 RUB
  0.0602
  0.0001
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Najlepsi na dachu, czyli znamy SUPERDEKARZY ROKU!

  Najlepsi na dachu, czyli znamy SUPERDEKARZY ROKU!

  Ogólnopolski program dla wykonawców dachów SUPERDEKARZ zakończył IX edycję wyborem najlepszych dekarzy w Polsce i w poszczególnych regionach. Na uroczystą Galę SUPERDEKARZ 2017, która miała miejsce 9 lutego w Hotelu Andel`s, zaproszonych zostało 100 najlepszych dekarzy rywalizujących o ten zaszczytny tytuł przez cały ubiegły rok. Tytuł SUPERDEKARZA ROKU 2017 po raz trzeci przypadł Rafałowi Szczepańskiemu z Poddębic. Patronem i inicjatorem programu jest marka Braas.

  Program SUPERDEKARZ integruje środowisko dekarskie w Polsce, a także łączy program lojalnościowy i rozrywkę po godzinach pracy. Wykonawcy cały rok rywalizują o tytuł SUPERDEKARZA ROKU i SUPERDEKARZY REGIONU. Liczy się nie tylko ilość położonych dachów, ale również m.in. umiejętność wykorzystania kompletnych systemów dachowych. Osoby, które przystąpiły do programu, biorą udział w szkoleniach i warsztatach podnoszących ich umiejętności zawodowe. Najlepsi są zapraszani do wąskiej grupy Certyfikowanych Dekarzy Braas oraz wykonawców, którzy mogą oferować klientom Gwarancję Systemową Braas. W minionym roku w programie uczestniczyło ponad ośmiuset dekarzy.

  SUPERDEKARZEM ROKU 2017 został Rafał Szczepański (firma: Rafał Szczepański Ciesielstwo-Dekarstwo, Poddębice, woj. łódzkie), który po raz trzeci z rzędu pokonał rywali z całej Polski. Jerzy Orłowski (firma: Usługi Ogólnobudowlane „Orzeł” Jerzy Orłowski, Pyrzyce) oraz Daniel Czarnecki (firma: Zakład Ogólnobudowlany Czarnecki, Stargard Szczeciński) również ponownie zajęli miejsce na podium. Po raz pierwszy od wprowadzenia wiosną 2017 pionierskiej na polskim rynku usługi – Gwarancji Systemowej Braas przyznano nagrodę dla dekarza, który uzyskał najlepszy wynik w jej sprzedaży. Został nim Andrzej Bylski.

  Wręczone zostały również nagrody w dwóch innych kategoriach: w ilości położonych dachówek płaskich Teviva Cisar – zwycięzcą został Łukasz Meyer, oraz w wykorzystaniu innych modeli dachówek wykonanych w nowoczesnej technologii Cisar – ta nagroda ponownie przypadła Rafałowi Szczepańskemu. Mistrzem Systemów Dachowych, czyli dekarzem, który położył najwięcej dachów w oryginalnym systemie Braas, został Michał Gac. Z kolei najbardziej aktywnym debiutantem w programie SUPERDEKARZ okazał się Marek Walaszkowski.

  Nagrodzono również najlepszych dekarzy w poszczególnych regionach kraju - statuetkę SUPERDEKARZ REGIONU 2017 odebrało 15 dekarzy. To za ich sprawą w minionym roku największą popularnością cieszyły się dachówki Celtycka Lumino (822 obiekty), Bałtycka Cisar (849 obiektów) i Rubin 9V (789 obiektów).

  - Po dziewięciu latach w programie SUPERDEKARZ udało nam się zgromadzić elitę dekarską naszego kraju. Mamy ogromną radość obserwować, jak przez ten czas rozwinęli swoją działalność i doskonale radzą sobie na rynku, bez względu na koniunkturę gospodarczą. Dlaczego? Ponieważ postawili na jakość, którą z każdym rokiem coraz częściej doceniają krajowi i zagraniczni zleceniodawcy – powiedział Grzegorz Barycki, Prezes Zarządu Monier Braas. – Cieszy nas, że najlepsi wykonawcy wybierają produkty marki BRAAS, którą uważają za synonim trwałości i funkcjonalności – dodaje.

  Finalistom statuetki wręczył gość specjalny Krzysztof Hołowczyc, który poprzedził Galę wystąpieniem motywacyjnym dla dekarzy. Wieczorne wydarzenie poprowadził ulubieniec mediów społecznościowych, dziennikarz radiowy i telewizyjny Filip Chajzer, który też pochwalił się wybudowanym niedawno domem z dachem marki Braas. Oficjalną część wieczoru zakończył energetyczny koncert Ewy Farnej.

  Podsumowanie roku 2017

  Rok 2017 był okresem wzrostu rynkowego w budownictwie mieszkaniowym i w segmencie dachów skośnych. Dużą aktywnością wykazali się deweloperzy uzyskując blisko 128,5 tysięcy pozwoleń na budowę mieszkań i domów, czyli aż o 20% więcej niż w analogicznym okresie roku 2016. Klienci indywidualni również otrzymali znacznie więcej pozwoleń na budowę domów - o 17% i zwiększyli ilość rozpoczynanych inwestycji aż o 13%.

  W mijającym roku koncern, do którego należy Monier Braas, został przejęty przez amerykańską firmę Standard Industries. W wyniku połączenia na poziomie właścicielskim powstała Grupa BMI (Braas Monier Icopal) – największa firma produkująca systemy dachowe i kominowe na świecie. Od kilku miesięcy trwa proces integracji i optymalizacji procesów biznesowych. Dla marki Braas był to wyjątkowy rok również z innych względów. Wprowadzony został na rynek innowacyjny serwis - Gwarancja Systemowa Braas. Jest to pierwsza i jedyna na rynku Gwarancja, która obejmuje nie tylko poszczególne produkty, ale cały system dachowy. Pozycję marki jako lidera w branży dachowej potwierdziły również przyznane nagrody. Została ona wyróżniona tytułem „Konsumencki Lider Jakości 2017” oraz, kolejny rok z rzędu, tytułem „Złota Budowlana Marka Roku”. W 2018 firma Monier Braas będzie kontynuować strategię dostarczania wysokiej jakości rozwiązań systemowych do dachów spadzistych. Nie zabraknie też kolejnych innowacyjnych rozwiązań w ofercie.

  - Rok 2018 będzie dla nas szczególny, bo obchodzimy 25-lecie funkcjonowania marki Braas na polskim rynku. W roku 1993 powstała firma Braas Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu. Przez 25 lat z małej firmy importującej dachówki z Niemiec i z Czech Braas stał się liczącym producentem i jedną z najbardziej rozpoznawalnych i innowacyjnych marek na rynku materiałów budowlanych w Polsce.  Dzisiaj Braas to symbol dachówki betonowej, znacząca marka na rynku dachówki ceramicznej, a także jedyny producent kompletnych systemów dachowych na dachy spadziste – mówi Adam Ziółek, Kierownik Marketingu Monier Braas

  WYNIKI PROGRAMU SUPERDEKARZ 2017

  Zwycięzcy krajowi:

  • I miejsce - Rafał Szczepański - Ciesielstwo-Dekarstwo Szczepański, Poddębice.
  • II miejsce – Jerzy Orłowski - Usługi Ogólnobudowlane „Orzeł” Jerzy Orłowski, Pyrzyce
  • III miejsce – Daniel Czarnecki -  Zakład Ogólnobudowlany Czarnecki, Szczecin

  Zwycięzcy regionalni:

  • Grzegorz Adamczyk – Mistrz Regionu Śląskiego - Wschodniego, Allbud, Łodygowice
  • Łukasz Budzyński - Mistrz Regionu Wielkopolskiego, Zakład Blacharsko-Dekarski, Gniezno, Strzyżewo Smykowe
  • Zbigniew Chulewicz – Mistrz Regionu Mazowieckiego – Zachodniego, Usługi Ogólnobudowlane Dom-Dach, Płock
  • Roman Dyduch - Mistrz Regionu Śląskiego - Zachodniego, F.U.H. Dachbud, Orzesze
  • Bogdan Frączek – Mistrz Regionu Dolnośląskiego - Południowego, Usługi Stolarsko-Ciesielskie, Nowogrodziec
  • Zbigniew Gozdur - Mistrz Regionu Świętokrzyskiego, Best-Dach, Radom
  • Bogdan Kalinowski - Mistrz Regionu Białostockiego, GD Bogdan Kalinowski, Księżyno
  • Henryk Klóska – Mistrz Regionu Podkarpackiego, Klóska Henryk Firma Remontowo-Budowlana, Rytro
  • Henryk Labisz – Mistrz Regionu Opolskiego, DACHER, Chrząstowice
  • Jerzy Łączyński - Mistrz Regionu Mazowieckiego, Domino Dach, Mińsk Mazowiecki
  • Damian Rolla – Mistrz Regionu Dolnośląskiego - Północnego, DACH-SYSTEM, Głogów
  • Michał Sieradzki – Mistrz Regionu, Mistrz Regionu Lubelskiego, FHU EURO-DACH, Kraśnik
  • Franciszek Tusk - Mistrz Regionu Pomorskiego, Zakład Dekarsko-Blacharski, Gowidlino
  • Arkadiusz Tyliński – Mistrz Regionu Lubuskiego, PHB „Tyliński” Tyliński Arkadiusz Jarosław Tyliński s.j. LESZNO
  • Adrian Woźniak – Mistrz Regionu Małopolskiego, U.R.B Adrian Woźniak, Gorenice

  Wyróżnienia specjalne:

  • Andrzej Bylski – Mistrz Gwarancji Systemowych 2017, Usługi Ogólnobudowlane Andrzej Bylski, Koszalin
  • Marek Walaszkowski - Debiut 2017 roku, MBud Marek Walaszkowski, Kiełpino
  • Michał Gac - Mistrz Systemów Dachowych 2017, M.Dach, Lipniak
  • Rafał Szczepański - Najlepszy wynik w dachówce CISAR w 2017 roku, Ciesielstwo-Dekarstwo Szczepański, Poddębice
  • Łukasz Meyer – Najlepszy Wynik w dachówce płaskiej Teviva Cisar 2017, PPU Naj-Bud, Strzebielino
  Źródło:
  Monier Braas Sp. z o.o.
  Artykuł został dodany przez firmę

  Monier Braas Sp. z o.o.

  » Zapoznaj się z ofertą firmy
  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.