google

  budowa, budowa domów, chemia budowlana

  Kursy walut 18.04.2019
  1 USD
  3.8002
  0.0224
  1 EUR
  4.2790
  0.004
  1 CHF
  3.7586
  0.0091
  1 GBP
  4.9483
  0.0218
  1 RUB
  0.0593
  0.0002
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Najciekawsze obiekty publiczne nominowane w Plebiscycie Polska Architektura XXL 2017!

  Trwa głosowanie w plebiscycie Polska Architektura XXL 2017. Na stronie głównej www.sztuka-architektury.pl znajduje się lista kandydatów, których zrealizowane projekty ubiegają się o zaszczytne miano najlepszej realizacji minionego roku. Oto najciekawsze obiekty nominowane w kategorii projekty publiczne.

  Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku

  Najciekawsze obiekty publiczne nominowane w Plebiscycie Polska Architektura XXL 2017!Muzeum II Wojny Światowej powstało według projektu Studia Architektonicznego Kwadrat oraz A-PLAN bis. Ekspresyjna bryła stanęła przy ulicy Wałowej, w sąsiedztwie Stoczni Gdańskiej. Muzeum II wojny Światowej w Gdańsku jest największym historycznym muzeum w Polsce, jego wystawa główna zajmuje powierzchnię niemal 5 tys. m2 (a zlokalizowana jest 14 metrów pod ziemią). Pomysłodawcy placówki wiele razy podkreślali, że celem jej istnienia jest nie tyko zachowanie pomięci i poszerzanie wiedzy o II Wojnie Światowej, ale także wpisanie polskich wojennych doświadczeń w szerszy kontekst europejski, a także pokazanie tragizmu i okrucieństwa wojny z punktu widzenia zwykłego człowieczka, cywila, wciągniętego w wiry historii. To podejście do opowiadania o przeszłości symbolizuje nadanie placowi przed wejściem do muzeum imienia prof. Władysława Bartoszewskiego.

  Przedszkole w Krakowie

  Najciekawsze obiekty publiczne nominowane w Plebiscycie Polska Architektura XXL 2017!Maciej Franta jest odpowiedzialny za projekt budynku przedszkola w technologii modułowej, szkieletowej stalowej, wzniesionego w ubiegłym roku w Krakowie. Architekt chciał stworzyć obiekt, który w pozytywny sposób kształtować będzie poczucie estetyki dzieci. W końcu uczymy się jej od najmłodszych lat i chłoniemy przede wszystkim poprzez obiekty, w których spędzamy najwięcej czasu. „Całość założenia przedszkola bazowała na idei nauki poprzez integrację z naturą i odczuwaniem otoczenia (...). Starano się stworzyć architekturę prostoty jako minimalistycznego tła dla kolorowego i ekspresyjnego życia przedszkolnego oraz szacunku do wartości zastanych” - mówi architekt.

  Restauracja Genesis w Warszawie

  Najciekawsze obiekty publiczne nominowane w Plebiscycie Polska Architektura XXL 2017!Genesis jest jednym z pierwszych projektów w Warszawie, przy którym w tak dużym stopniu korzystano z modelowania i wydruków 3D. Dzięki pomocy komputerów można było opracować formę futurystycznego i organicznego pawilonu restauracyjnego. Massive Design i Przemysław Mac Stopa na potrzeby restauracji stworzyli niezwykły pawilon, który radykalnie odróżnia się od otaczających go szklanych biurowców. Ma kameralną skalę i futurystyczną bryłę, charakteryzuje się także nowoczesną konstrukcją. Co więcej, projekt został opracowany tak, aby móc wcześniej stworzyć prefabrykowane wielkoformatowe elementy elewacji oraz konstrukcji, które następnie można było złożyć w budynek już na placu budowy.

  Akademeia High School w Warszawie

  Najciekawsze obiekty publiczne nominowane w Plebiscycie Polska Architektura XXL 2017!Przedstawiciele Akademeia High School mówią: „Architektura powinna stymulować, inspirować, dawać uczniom poczucie bycia w ważnym i wyjątkowym miejscu”. Do zaprojektowania szkoły jej pomysłodawcy zaprosili pracownię Medusa Group. Budynek to połączenie przestrzeni do pracy akademickiej (np. laboratoria biologiczne, chemiczne, fizyczne) i przestrzeń do zajęć artystycznych i pracy twórczej, w budynku ważne miejsce zajmują obiekty sportowe oraz przestrzenie wspólne i miejsca do pracy własnej i relaksu (temu służą min. eko-dach, zielone patio, świetlice, kantyna). Na terenie szkoły powstał także ogród, w którym uczniowie sami uprawiają owoce i warzywa, bo zarówno szkoła, jak i sam budynek mają edukować w dziedzinie ochrony środowiska i świadomości ekologicznej.

  Galerię wszystkich nominowanych obiektów można zobaczyć tutaj:

  http://sztuka-architektury.pl/article/10826/plebiscyt-polska-architektura-xxl-2017-galeria-nominowanych-obiektow

  Jak oddać głoś?

  Zapraszamy na stronę www.sztuka-architektury.pl- pod działem Najnowsze artykuły, wybieramy kategorię np. Publiczne i rozwija się lista nominowanych i wybieramy swojego faworyta.

  Wyniki glosowania internatów poznamy na początku marca 2018 r, natomiast wyniki głosowania ekspertów zostaną ogłoszone na uroczystej Gali Plebiscytu Polska Architektura XXL, która odbędzie się 22 marca 2018 r. w Muzeum II Wojny światowej w Gdańsku.

  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.