google

  budowa, budowa domów, chemia budowlana

  budowa, budowa domów, chemia budowlana
  Kursy walut 17.12.2018
  1 USD
  3.7871
  -0.0224
  1 EUR
  4.2906
  -0.0115
  1 CHF
  3.8025
  -0.0177
  1 GBP
  4.7718
  -0.0222
  1 RUB
  0.0570
  -0.0003
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Wiosenny remont? Zobacz czego potrzebujesz

  logo lł,

  By sprawnie przeprowadzić remont domu czy mieszkania, należy zacząć od zgromadzenia odpowiedniego sprzętu. Prezentujemy 5 narzędzi, bez których ambitne plany nie mają prawa się zrealizować.

  Niezawodne wkrętaki

  Remont_shutterstock, Wiosenny remont? Zobacz czego potrzebujesz

  Które wybrać? Najlepiej te, które zapewnią komfort pracy - jak Felo Ergonic z jedyną na świecie rękojeścią dopasowującą się do dłoni użytkownika – To narzędzia zapewniające maksimum wygody, pozwalające przenosić maksymalne momenty obrotowe, czyli dokręcać śruby mocniej i nie męcząc przy tym ręki – mówi Michał Ostrowski, menadżer produktu w Lange Łukaszuk i ekspert ds. narzędzi ręcznych. Wkrętaki niemieckiego producenta są niezwykle trwałe dzięki wykonaniu ze stali chromowo-molibdenowo-wanadowej – możesz mieć pewność, że w skrzynce narzędziowej przetrwają do kolejnego remontu.

  Wydajna wkrętarka

  Remont nie obejdzie się bez wiercenia. Wśród wiertarko-wkrętarek wyróżnia się – designem, ale przede wszystkim rozwiązaniami technologicznymi – model PA EY 74A2 marki Panasonic. Posiada innowacyjny, generujący większą moc bezszczotkowy silnik i system Dual Voltage, umożlwiający pracę z taką samą wydajnością na akumulatorze o napięciu 18,0 V i 14,4 V. Co to znaczy? Choćby tyle, że wiercąc w suficie, wybierasz lżejszą baterię, nie męczysz ręki, a pracujesz z taką samą efektywnością. Do tego system Speed Control pozwalający dobrać prędkość pracy elektronarzędzia do wykonywanego zadania oraz Tough Tool IP, dzięki któremu sprzęt przetrwa lata mimo zapylenia i wilgotności w miejscu pracy.

  Uniwersalne kombinerki

  W skrzynce z narzędziami nie może zabraknąć kombinerek – nie raz przyjdzie przeciąć drut, stary przewód, czy wyciągnąć ze ściany przerdzewiały gwóźdź. Niektóre modele kombinerek, jak linia CombiMax niemieckiej firmy NWS, oferują dodatkowo możliwość odkręcania/dokręcania popularnych śrub od M8 do M10. Szczypce NWS mają bardzo szerokie zastosowanie. Doskonale spisują się przy chwytaniu, gięciu, zginaniu, cięciu, odizolowywaniu czy przełamywaniu różnych przedmiotów. – Dodatkowo kombinerki posiadające oznaczenie VDE pozwalają na bezpieczną pracę przy instalacjach elektrycznych do 1000V, co ma znaczenie na przykład, gdy decydujemy się na wymianę oświetlenia – mówi Michał Ostrowski. Narzędzia ręczne niemieckiej marki słyną przy tym z wysokiego komfortu pracy – co zapewnia trójskładnikowa rękojeść, gwarantująca skuteczny i mocny chwyt.

  Dokładna poziomnica

  Zmiana glazury, położenie nowych paneli czy stawianie nowej ścianki działowej – tutaj praca musi trzymać poziom. Jak go sprawdzić? Nie obejdzie się bez poziomnicy, czyli jednego z podstawowych urządzeń pomiarowych. Tych rynek oferuje całą masę – od krótkich, 60-centymetrowych, po niemal dwumetrowe, od libelkowych, po zaawansowane modele laserowe. Jaką wybrać do prac remontowych? Wystarczy metrowej długości z libelką. W przypadku poziomic warto zwrócić uwagę na dokładność pomiaru. – Na tym polu wyróżniają się bardzo dokładne poziomnice Sola – we wszystkich oferowanych produktach tego austriackiego producenta na metrowym odcinku błąd pomiaru przy pozycji standardowej wynosi nie więcej niż 0,5 milimetra, a w poziomnicy BIG RED nawet 0,3 milimetra - mówi Michał Ostrowski. Co jeszcze? Poziomnice wyróżniają się lepszą czytelnością libelek dzięki technologii FOCUS - w słabych warunkach oświetlenia zdecydowanie szybciej i łatwiej można określić położenie pęcherzyka powietrza w libelce. Poziomnice są sprzętem stricte pomiarowym dlatego nie używaj jej w „walce ze ścianą” – producent nie uzna ewentualnej reklamacji.

  Trwała i wygodna szlifierka

  Remont na całego? Jeśli sądzisz, że powinien być zrobiony raz a porządnie, zainwestuj w porządną szlifierkę kątową. To elektronarzędzie obdarzone solidną mocą i pozwalające na cięcie elementów hydraulicznych i metalowych (stal, mosiądz, aluminium). Wybierając elektronarzędzie warto zwrócić uwagę na zastosowane rozwiązania technologiczne – jak np. ToughTool IP w szlifierce Panasonic PA EY 46A2. Dzięki niej szlifierka gwarantuje wysoką żywotność i odporność na kurz, brud, wilgoć czy opiłki. Model japońskiej marki zapewnia przy tym wysoki komfort pracy – dzięki zaledwie 2,35 kg wagi i systemowi Dual Voltage, pozwalającemu pracować z taką samą efektywnością na mniejszym i lżejszym akumulatorze. Warto zwrócić uwagę na modele o smukłej budowie, pozwalające łatwo sięgnąć trudno dostępnych miejsc. Do precyzyjnych prac wewnątrz budynku doskonale sprawdzają się modele o średnicy tarczy na poziomie 125 mm.

  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.