google

  budowa, budowa domów, chemia budowlana

  budowa, budowa domów, chemia budowlana
  Kursy walut 17.12.2018
  1 USD
  3.7871
  -0.0224
  1 EUR
  4.2906
  -0.0115
  1 CHF
  3.8025
  -0.0177
  1 GBP
  4.7718
  -0.0222
  1 RUB
  0.0570
  -0.0003
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Blaty kuchenne – naturalny kamień czy konglomerat kwarcytowy?

  Urządzając kuchnię, przychodzi moment, w którym należy zdecydować z jakiego materiału zostaną wykonane blaty. Wybór zwykle pada na kamień. Na który jednak postawić – naturalny czy udoskonalony technologicznie?

  W świecie designu dominują naturalne materiały wykończeniowe. To właśnie między innymi z tego powodu coraz częściej i chętniej kuchenne wnętrza zwieńczane są kamiennymi blatami. Do wyboru jest wiele produktów organicznego pochodzenia oraz kamień udoskonalony technologicznie, czyli konglomerat kwarcytowy. Podczas wyboru materiału, z którego wykonane zostaną powierzchnie robocze powinniśmy kierować się zarówno jego jakością, właściwościami użytkowymi, jak i wyglądem – w końcu blaty kuchenne to elementy, które stanowią dekorację wnętrza. 

  Kamień naturalny vs konglomerat kwarcytowy

  Blaty kuchenne – naturalny kamień czy konglomerat kwarcytowy?
  Technistone oferuje blaty z konglomeratu kwarcytowego, które swoim wyglądem przypominają naturalne kamienie
  Fot. Technistone

  Rynek kamieniarski oferuje blaty wykonane zarówno z tradycyjnego kamienia – głównie marmuru, trawertynu i granitu, jak i z konglomeratu kwarcytowego, czyli nowoczesnego materiału, łączącego w sobie naturalne komponenty spajane ze sobą i obrabiane za pomocą innowacyjnych technologii. Na przykład firma Technistone posiada w swoim asortymencie produkty tego typu składające się w 95% z naturalnych materiałów – głównie z kwarcu i granitu połączonego z 5% dodatków.  Jeśli chodzi o porównanie jakości oraz właściwości użytkowych obu rozwiązań, zdecydowaną przewagę posiada kamień udoskonalony technologicznie. Marmur i trawertyn są miękkie, przez co są podatne na zarysowania i uszkodzenia mechaniczne oraz łatwo ulegają zaplamieniom, natomiast granit jest zimny w dotyku i bardzo ciężki, co znacznie utrudnia jego obróbkę. Ponadto, naturalne kamienie należy regularnie impregnować – najlepiej co roku, a ich cena jest bardzo wygórowana. Konglomerat kwarcytowy jest natomiast o około 20% lżejszy od swoich tradycyjnych odpowiedników, dostępny w niższych cenach, ciepły w dotyku, łatwy w obróbce oraz dużo bardziej odporny na codzienną eksploatację. Ponadto, materiał ten jest bardzo łatwy w utrzymaniu czystości, a jego impregnację zaleca się przeprowadzać raz na kilka lat.

  Kamienny design

  Blaty kuchenne – naturalny kamień czy konglomerat kwarcytowy
  Powierzchnia robocza z konglomeratu kwarcytowego Technistone
  Fot. Technistone

  Blaty kuchenne stanowią ważny punkt aranżacyjny wnętrza. To właśnie dlatego tak istotne jest, aby wyróżniały się wyjątkowym wyglądem. Niestety, naturalne kamienie dostępne są w ograniczonej palecie wzorniczej i kolorystycznej, dlatego nie możemy wykorzystać ich przy realizacji każdej sytuacji projektowej. Niemniej jednak zastosowane we wnętrzu, wprowadzają do niego szyk i ponadczasowe piękno. Alternatywą dla tradycyjnego surowca, jest konglomerat kwarcytowy. Materiał ten dzięki wytwarzaniu w oparciu o innowacyjne technologie, może przybierać najróżniejsze desenie i barwy. Firma Technistone oferuje kamienie udoskonalone technologicznie, które swoim wyglądem przypominają między innymi naturalne kamienie lub, które dzięki wtopionym w swój skład drobinkom szkła i zwierciadeł efektownie się mienią. Dzięki tak zróżnicowanej ofercie, dobrane idealnego blatu z konglomeratu kwarcytowego do każdej kuchennej aranżacji jest bardzo łatwe. Warto wspomnieć również o tym, że blaty wykonane z płyt Technistone nie posiadają spoin, dzięki czemu tworzą spójną i harmonijną powierzchnię, a w szczelinach nie gromadzi się brud.

  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.