google

  budowa, budowa domów, chemia budowlana

  Kursy walut 18.01.2019
  1 USD
  3.7694
  0.0079
  1 EUR
  4.2964
  0.0089
  1 CHF
  3.7917
  -0.0004
  1 GBP
  4.8773
  0.0305
  1 RUB
  0.0567
  0.0002
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • System TECLIT nagrodzony w konkursie TOP BUILDER 2018

  Logo Rockwool

  W jubileuszowej edycji konkursu TOP BUILDER nagrodzono najlepsze produkty i usługi w branży budowlanej, które umożliwiają realizację nowoczesnych i funkcjonalnych projektów. Wśród nich znalazł się System TECLIT firmy ROCKWOOL - innowacyjny, 5-elementowy, niepalny system z wełny skalnej do izolacji instalacji chłodniczych.

  TECLIT, nowoczesny system przeznaczony do izolacji instalacji chłodniczych w budynkach, to przełom na polskim rynku budowlanym. Stworzony przez ROCKWOOL produkt idealnie nadaje się do izolacji przewodów c.w.u. i wody chłodzącej, a także do instalacji ze zmienną temperaturą. Może być stosowany do izolacji instalacji stalowych, ze stali nierdzewnej, miedzi, tworzyw sztucznych oraz stalowych elementów armatury.

  ROCKWOOL Builder
  System TECLIT zadebiutował na rynku instalacji chłodniczych w 2017 roku, dlatego bardzo cieszymy się, że tak szybko zyskał uznanie branży budowlanej i jest wykorzystywany przy wielu inwestycjach – mówi Łukasz Glapa, dyrektor marketingu ROCKWOOL CEE. – To wyróżnienie jest też dla ROCKWOOL motywacją do tego, by stale pracować nad rozwojem portfolio naszych produktów. Unikalne właściwości wełny skalnej sprawiają, że produkty ROCKWOOL są szeroko wykorzystywane w nowoczesnym i ekologicznym budownictwie. Dziś, jako branża budowlana, powinniśmy podejmować wszelkie możliwe kroki, by dążyć do szybkiego implementowania najnowszych technologii w celu zwiększania efektywności energetycznej budynków. Przynosi to wymierne korzyści dla wszystkich: zarówno dla wykonawców, inwestorów, użytkowników budynku, jak i dla środowiska naturalnego.

  W systemie TECLIT, podobnie jak w pozostałych produktach ROCKWOOL, wykorzystana została wełna skalna. Ta niezwykle wytrzymała izolacja, daje w przypadku systemu TECLIT wysoką gwarancję niepalności (A2-s1, d0). Ogranicza do minimum ryzyko pożaru instalacji i zabezpiecza przed wydzielaniem trujących gazów i dymu w przypadku pożaru budynku. Cechuje się najniższym współczynnikiem przewodzenia ciepła na rynku izolacji zimnochronnych i jest paropszepuszczalna. Dzięki zastosowaniu najwyższej jakości 5-warstwowej folii aluminiowej ze wzmocnionym zbrojeniem, system ten gwarantuje odpowiednie zabezpieczenie przed kondensacją.

  System TECLIT jest wodoodporny, stabilny wymiarowo i odporny na działanie czynników chemicznych. Gwarantuje także efektywny i szybki montaż - testy praktyczne z różnymi systemami izolacji instalacji chłodzących, prowadzone pod nadzorem Duńskiego Instytutu Technologicznego, wykazały, że czas montażu systemu TECLIT jest do 30% krótszy w porównaniu do innych systemów izolacji zimnych instalacji. 

  Źródło:
  ROCKWOOL Polska Sp. Z o.o.
  Artykuł został dodany przez firmę

  ROCKWOOL Polska Sp. Z o.o.

  ROCKWOOL Polska Sp. z o.o. należy do Grupy ROCKWOOL - światowego lidera w produkcji skalnej wełny mineralnej- dostawcy produktów, systemów i rozwiązań służących poprawie efektywności energetycznej, akustyki i bezpieczeństwa pożarowego obiektów budowlanych

  » Zapoznaj się z ofertą firmy
  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.