google

  budowa, budowa domów, chemia budowlana

  Kursy walut 16.08.2018
  1 USD
  3.7871
  0.0103
  1 EUR
  4.3105
  0.0104
  1 CHF
  3.8131
  0.0104
  1 GBP
  4.8135
  -0.0097
  1 RUB
  0.0568
  0.0003
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • System TECLIT nagrodzony w konkursie TOP BUILDER 2018

  Logo Rockwool

  W jubileuszowej edycji konkursu TOP BUILDER nagrodzono najlepsze produkty i usługi w branży budowlanej, które umożliwiają realizację nowoczesnych i funkcjonalnych projektów. Wśród nich znalazł się System TECLIT firmy ROCKWOOL - innowacyjny, 5-elementowy, niepalny system z wełny skalnej do izolacji instalacji chłodniczych.

  System TECLIT nagrodzony w konkursie TOP BUILDER 2018TECLIT, nowoczesny system przeznaczony do izolacji instalacji chłodniczych w budynkach, to przełom na polskim rynku budowlanym. Stworzony przez ROCKWOOL produkt idealnie nadaje się do izolacji przewodów c.w.u. i wody chłodzącej, a także do instalacji ze zmienną temperaturą. Może być stosowany do izolacji instalacji stalowych, ze stali nierdzewnej, miedzi, tworzyw sztucznych oraz stalowych elementów armatury.

  System TECLIT zadebiutował na rynku instalacji chłodniczych w 2017 roku, dlatego bardzo cieszymy się, że tak szybko zyskał uznanie branży budowlanej i jest wykorzystywany przy wielu inwestycjach – mówi Łukasz Glapa, dyrektor marketingu ROCKWOOL CEE. – To wyróżnienie jest też dla ROCKWOOL motywacją do tego, by stale pracować nad rozwojem portfolio naszych produktów. Unikalne właściwości wełny skalnej sprawiają, że produkty ROCKWOOL są szeroko wykorzystywane w nowoczesnym i ekologicznym budownictwie. Dziś, jako branża budowlana, powinniśmy podejmować wszelkie możliwe kroki, by dążyć do szybkiego implementowania najnowszych technologii w celu zwiększania efektywności energetycznej budynków. Przynosi to wymierne korzyści dla wszystkich: zarówno dla wykonawców, inwestorów, użytkowników budynku, jak i dla środowiska naturalnego.

  W systemie TECLIT, podobnie jak w pozostałych produktach ROCKWOOL, wykorzystana została wełna skalna. Ta niezwykle wytrzymała izolacja, daje w przypadku systemu TECLIT wysoką gwarancję niepalności (A2-s1, d0). Ogranicza do minimum ryzyko pożaru instalacji i zabezpiecza przed wydzielaniem trujących gazów i dymu w przypadku pożaru budynku. Cechuje się najniższym współczynnikiem przewodzenia ciepła na rynku izolacji zimnochronnych i jest paropszepuszczalna. Dzięki zastosowaniu najwyższej jakości 5-warstwowej folii aluminiowej ze wzmocnionym zbrojeniem, system ten gwarantuje odpowiednie zabezpieczenie przed kondensacją.

  System TECLIT jest wodoodporny, stabilny wymiarowo i odporny na działanie czynników chemicznych. Gwarantuje także efektywny i szybki montaż - testy praktyczne z różnymi systemami izolacji instalacji chłodzących, prowadzone pod nadzorem Duńskiego Instytutu Technologicznego, wykazały, że czas montażu systemu TECLIT jest do 30% krótszy w porównaniu do innych systemów izolacji zimnych instalacji. 

  Źródło:
  Rockwool Polska Sp. Z o.o.
  Artykuł został dodany przez firmę

  Rockwool Polska Sp. Z o.o.

  ROCKWOOL Polska Sp. z o.o. należy do Grupy ROCKWOOL - światowego lidera w produkcji skalnej wełny mineralnej- dostawcy produktów, systemów i rozwiązań służących poprawie efektywności energetycznej, akustyki i bezpieczeństwa pożarowego obiektów budowlanych

  » Zapoznaj się z ofertą firmy
  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.