google

  budowa, budowa domów, chemia budowlana

  Kursy walut 18.04.2019
  1 USD
  3.8002
  0.0224
  1 EUR
  4.2790
  0.004
  1 CHF
  3.7586
  0.0091
  1 GBP
  4.9483
  0.0218
  1 RUB
  0.0593
  0.0002
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • W ciągu trzech lat rynek nieruchomości premium wzrośnie o 20 proc.

  W ciągu trzech lat rynek nieruchomości premium wzrośnie o 20 proc.Dynamicznie rośnie zainteresowanie luksusowymi nieruchomościami. Rokrocznie przybywa bogatych Polaków, których roczny dochód wynosi ponad milion złotych. Dwa lata temu Polacy zaliczani do grona bogatych stanowili już ponad 20 tys. ludności, a w 2014 była ich jedynie 15 tys.

  Dzięki wysokim stopom zwrotu oraz unikatowości luksusowych nieruchomości możemy obserwować ich rosnącą podaż. Wedle specjalistów za dwa lata (do 2020 roku) rynek luksusowych nieruchomości wzrośnie o niemal 22 proc.

  Polacy zaczynają się bogacić, w szybkim tempie zaczyna przybywać milionerów, co oznacza, że dość niszowe i niedostępne ostatnimi laty nieruchomości premium zaczynają zdobywać coraz większą część sektora nieruchomości. Wraz z bogaceniem się Polaków wzrasta oczekiwany przez nich standard wykończenia apartamentów. Osoby, które stać na luksus, który wiąże się nie tylko z poczuciem elitarności, ale również stanowi doskonałe zabezpieczenie kapitału i oferuje znaczne stopy zwrotu.

  Rynek nieruchomości za dwa lata powiększy się nawet o 20 proc.

  Wedle specjalistów i rynkowych analityków nabierający rozpędu Polski rynek nieruchomości premium osiągnie w 2020 roku ponad 20 proc. wzrost. Są to niezwykle optymistyczne perspektywy uwzględniające nie tylko bogacenie się Polaków, ale również otwarcie na zagranicznych inwestorów oraz osiedlających się w Polsce obcokrajowców. W samym 2016 roku liczba cudzoziemców posiadających dokumenty uprawniające do pobytu w naszym kraju wzrosła z 234 tys. do 266 tys. osób. Największą część obcokrajowców w 2016 roku stanowią Ukraińcy (103 tys.) i Niemcy (24 tys.).

  Wśród grupy obcokrajowców najbardziej zainteresowanych rynkiem premium możemy wymienić menadżerów wyższego oraz średniego szczebla kupujących lub wynajmujących mieszkania. Takie grupy zawodowe oczekują wyższego standardu oraz odpowiednich udogodnień zapewniających duży komfort mieszkalny.

  Na co zwracamy uwagę na rynku nieruchomości premium?

  Bezsprzecznie najważniejszym czynnikiem warunkującym atrakcyjność nieruchomości jest jego lokalizacja. Większość apartamentowców i wieżowców mieszkalnych znajdziemy naturalnie w centrach miast lub w okolicach terenów zielonych. Poza tym zamożne osoby zwracają uwagę również na standard wykończenia, udogodnienia obecne w obiektach budowlanych, czy na sąsiadującą infrastrukturę.

  Rynek premium możemy podzielić na odrestaurowane, luksusowe kamienice, apartamenty w wieżowcach mieszkalnych – np. w wieżowcu Cosmopolitan przy ulicy Twardej 4, czy na mniejsze apartamentowce ulokowane w bezpośrednim otoczeniu Łazienek Królewskich.

  Warto również nadmienić, że wymienione rodzaje nieruchomości, a także cały rynek premium, wykazują niezwykłą odporność na kryzysy gospodarcze, a stopa zwrotu z wynajmowania luksusowych lokali waha się między 4 a 8 proc. rocznie. To o wiele więcej niż standardowa lokata lub obligacje skarbowe oferowane przez instytucje finansowe.

  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.