google

  budowa, budowa domów, chemia budowlana

  Kursy walut 19.07.2019
  1 USD
  3.7855
  -0.0078
  1 EUR
  4.2592
  -0.0043
  1 CHF
  3.8480
  -0.0025
  1 GBP
  4.7372
  0.0031
  1 RUB
  0.0601
  -0.0002
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Wymagania wielkiego formatu. Sopro prezentuje nowość produktową – zaprawę Sopro MG-Flex® XXL 679

  logo sopro

  Montaż płyt wielkoformatowych to prawdziwy sprawdzian wiedzy i umiejętności - nawet dla najbardziej doświadczonego wykonawcy. Właściwości materiału okładzinowego, nietypowy wymiar, przekraczający nawet 3 m2, wymagania inwestorów dotyczące niewielkiej szerokości fug – podczas pracy z megaformatami nie ma miejsca na kompromisy. Dziś z pomocą przychodzi nowość w ofercie Sopro – zaprawa Sopro MG-Flex® XXL 679, którą doskonale charakteryzują trzy słowa: więcej, szybciej, dalej.

  Zaprawa Sopro MG-Flex XXL 679
  Zaprawa Sopro
  MG-Flex XXL 679

  Sopro MG-Flex® XXL 679 to wysokoelastyczna i wysokoodkształcalna, jednoskładnikowa, szybkowiążąca, cementowa zaprawa cienkowarstwowa do niezawodnego układania płyt z gresu, betonu i kamienia naturalnego. Doskonale sprawdzi się w przypadku montażu okładziny na świeżych, nieogrzewanych jastrychach cementowych, na ścianach i podłogach ogrzewanych, na podłogach podniesionych, a dzięki strukturze redukującej naprężenia – również podczas prac na jastrychach suchych.

  Obok wszechstronności użycia, klej spełnia ponadto podwyższone wymagania techniczne. Klasyfikacja C2 FT S2, zgodnie z normą PN-EN 12004 oznacza, iż zaprawę charakteryzuje wysoka przyczepność (≥ 1,0 N/mm2), wysoka elastyczność (ugięcie ≥ 5 mm) oraz wysoka stabilność (sprawdzi się podczas montażu zarówno na ścianach, jak i na podłogach). Całość wspiera trójskładnikowy, innowacyjny system spoiw SZ-T.

  Więcej

  Sopro MG-Flex® XXL 679 to rozwiązanie, które doskonale spełnia swoje funkcje podczas montażu płyt wielkoformatowych, również ceramicznych megaformatów o powierzchni powyżej 3 m2. Dzięki odpowiednio opracowanej recepturze, możliwości wykonawcze są znacznie większe – zarówno w kontekście planowania śmiałych projektów aranżacyjnych, jak i swobody podczas układania płyt o tak niespotykanym formacie.

  Szybciej

  W trakcie procesu hydratacji cementu, tradycyjne zaprawy klejowe wiążą tylko część wody zarobowej. Powstała podczas tego procesu wilgoć resztkowa zalega pod okładzinami megaformatowymi, co prowadzi do spowolnienia wzrostu wytrzymałości zaprawy cienkowarstwowej i wydłużenia czasu wejścia na okładzinę oraz rozpoczęcia eksploatacji obiektu.

  Sopro MG-Flex® XXL 679 to szybkowiążąca i szybkowysychająca zaprawa klasy S2 charakteryzująca się wysokokrystalicznym wiązaniem wody i wzbogacona trójskładnikowym systemem spoiw SZ-T. Takie połączenie sprawia, że już po 1 dniu dochodzi do jej szybkiego, równomiernego wiązania i wysychania.

  Dalej

  Precyzyjnie dobrany, unikalny skład z dodatkiem najlepszych komponentów to gwarancja bardzo wysokiej wydajności. Współczynnik zużycia zaprawy wynosi około 0,9 kg/m2 na 1 mm grubości warstwy, co oznacza że MG-Flex XXL 679 charakteryzuje ekstremalnie wysoka wydajność, ok. 30% większa od tradycyjnych, cienkowarstwowych zapraw klejowych Sopro.

  Gotowi na wyzwania wielkiego formatu?

  • Zużycie materiału: około 0,9 /m2 na 1 mm grubości warstwy
  • Dostępne opakowania: 15 kg
  • Cena cennikowa netto producenta: 199,98 zł/worek 15kg
  • Producent: Sopro Polska
  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.