google

  budowa, budowa domów, chemia budowlana

  Kursy walut 22.02.2019
  1 USD
  3.8242
  -0.0005
  1 EUR
  4.3387
  0.0065
  1 CHF
  3.8225
  0.0054
  1 GBP
  4.9787
  -0.0178
  1 RUB
  0.0584
  0
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Profile z tworzyw sztucznych, wykorzystywane w budownictwie

  Profile z tworzyw sztucznych, wykorzystywane w budownictwieRynek materiałów budowlanych jest coraz bardziej wymagający. Profile wykończeniowe mają szerokie zastosowanie w budownictwie. Muszą one być wysokiej jakości. Nie tylko zapewniają estetyczne wykonanie połączeń, ale przede wszystkim zwiększają ich trwałość. Chronią przed uszkodzeniami, wnikaniem wilgoci, poprawiają izolację termiczną i akustyczną.

  Profile do systemów ociepleń

  Do prawidłowego wykonania elewacji niezbędne są profile wykończeniowe, które przedłużą jej żywotność i poprawią wygląd. Listwy elewacyjne pozwalają na prawidłowe wykonanie bezspoinowego systemu ociepleń. Ich zastosowanie zabezpiecza przed powstawaniem mostków termicznych i ogranicza wnikanie wody pod ocieplenie.

  Profile do zabudowy gipsowo-kartonowej

  Ten rodzaj zabudowy, nazywany suchym, jest powszechnie stosowany wewnątrz budynków. Od podwieszanych sufitów, po aranżowanie dowolnych kształtów i kątów nachylenia. Profile różnią się między sobą przekrojem, grubością, wysokością i rodzajem blachy, w zależności od zastosowań. Inne przeznaczone są do mocowania płyt do ścian działowych, a inne do sufitów podwieszanych, okładzin ściennych, zabudowy poddaszy. Mogą być ryflowane lub ze zwykłej blachy. Blacha ryflowana różni się tym od zwykłej, że ma nierówną powierzchnię. Profil z niej wykonany jest sztywniejszy i mniej podatny na odkształcenia przy zginaniu. Inne profile, z PCV, stosuje się do łączenia płyt między sobą oraz do wzmacniania naroży.

  Profile do mokrego tynku

  Nakładanie mokrego tynku to praca szybka, wykonywana wewnątrz pomieszczeń najczęściej przy użyciu agregatu do tynkowania. Aby uzyskać doskonały efekt, konieczne jest zastosowanie profili wykończeniowych, dzięki którym tynk zostanie położony równo. Do tynków cementowo-wapiennych stosuje się narożniki stalowe z powłoką ochronną. Mogą być ocynkowane co zapobiega korozji. Tynki na bazie gipsu schną dłużej i do nich zalecane są narożniki z blachy aluminiowej, nierdzewnej lub PCV. Są niezawodne przy długo schnących ścianach.

  Profile do gresu

  Do wykonania dylatacji pomiędzy płytkami ceramicznymi potrzebne są profile dylatacyjne. Łatwo je docinać. Listwę dylatacyjną montuje się pomiędzy płytkami tak, że wtapia się ją w klej, który przechodzi przez jej perforacje. Po obu stronach układa się płytki. Stosuje się je w pomieszczeniach o zwiększonym natężeniu ruchu pieszego. Niweluje ona naprężenia pomiędzy płytkami. Odpowiednie profile znaleźć można w www.bellaplast.com.pl, który specjalizuje się w produkcji profili dla budownictwa.

  Profile dystansowe do klinkieru

  Dzięki ich zastosowaniu dystans pomiędzy cegłami jest równy i fuga ma równą szerokość. Jednolita szerokość fugi to najważniejszy parametr przy tego rodzaju pracy i odbiorze technicznym. Listwa nie tylko zapewnia doskonały efekt wizualny, ale też ułatwia pracę podczas wykonywania powtarzalnych czynności. Profile dystansowe do klinkieru wykonane są z PCV i mają różne wymiary. Wysokiej jakości materiał jest odporny na wilgoć i uszkodzenia mechaniczne.

  Nowoczesne budownictwo wymaga precyzyjnego wykonania i wysokiej estetyki. Osiągniecie takich efektów jest możliwe dzięki zastosowaniu różnego rodzaju profili.

  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.