google

  budowa, budowa domów, chemia budowlana

  Kursy walut 22.02.2019
  1 USD
  3.8242
  -0.0005
  1 EUR
  4.3387
  0.0065
  1 CHF
  3.8225
  0.0054
  1 GBP
  4.9787
  -0.0178
  1 RUB
  0.0584
  0
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Baseny przydomowe- jak przygotować je do sezonu?

  Baseny przydomowe- jak przygotować je do sezonu?

  Przychodzą pierwsze ciepłe dni, krótsze noce i upragnione grille z przyjaciółmi. To znak, że żegnamy powoli mroźną zimę i przywołujemy sezon na wiosenne miesiące. Wraz z porządkami i przygotowaniami należy również pamiętać o odświeżeniu i przygotowaniu basenu przydomowego. Oto kilka kroków, które pozwolą Wam bezpiecznie korzystać z wybudowanego basenu, również po zimie.

  Pamiętajmy by podczas wszystkich tych kroków zachować bezpieczeństwo i ostrożność, minimalizując tym samym ryzyko urazów czy uszkodzeń. Warto pamiętać iż każdy następny krok należy wykonywać w krótkim odstępie czasu, nie odwlekając etapów czyszczenia na kilka tygodni.

  1. Odprowadź wodę

  Jeśli po zimie znajduje się woda, deszczówka lub resztkami śniegu należy się jej niezwłocznie pozbyć. Możemy to zrobić za pomocą odpływu (co jest zdecydowanie najłatwiejszym i najszybszym sposobem), lub ręcznie.

  2. Czyszczenie

  Niedługo po opróżnieniu należy wyczyścić pustą już nieckę. Do tego potrzebne nam będą specjalistyczne środki chemiczne, które nie tylko wyczyszczą, ale również zakonserwują basen. Do oczyszczenia możemy również użyć odkurzacza.

  3. Wypełnienie basenu wodą

  Oczywiście wodą czystą i świeżą. Następnie należy podłączyć instalację basenową, aby rozpocząć filtrację świeżej wody.

  4. Dodanie chemii

  Ostatnim krokiem niezbędnym do przygotowania wody i basenu będzie dodanie chemii basenowej. Najczęściej dodaje się chloru, regulatora pH i środka na ewentualnie powstające glony.

  5. Przygotowanie przestrzeni wokół

  Czyli wyczyszczenie i mycie kafli lub drewna, znajdującego się wokół niecki basenu, Pamiętajmy o przygotowaniu roślinności, leżaków i niezbędnych do korzystania mebli. Jeśli posiadamy zadaszenie - warto je równie umyć i oczyścić z liści i gałęzi.

  Po więcej informacji i porad dotyczących basenów zapraszamy już teraz na https://starpool.pl oraz https://gfkpool4you.de/de/

  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.