google

  budowa, budowa domów, chemia budowlana

  Kursy walut 14.06.2019
  1 USD
  3.7727
  -0.0009
  1 EUR
  4.2554
  -0.0056
  1 CHF
  3.7905
  -0.0104
  1 GBP
  4.7771
  -0.0033
  1 RUB
  0.0585
  0.0001
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Ile kosztuje wycena mieszkania?

  Ile kosztuje wycena mieszkania?Kiedy chcemy sprzedać mieszkanie, oczywiście możemy samodzielnie wycenić je na podstawie porównania innych ofert dostępnych w Internecie, warto także skorzystać z darmowych wyceniarek, jednak dopiero fachowy kosztorys nieruchomości, dokonany przez profesjonalistów, uwzględni wszystkie elementy, które wpływają na wartość lokalu. Warto dowiedzieć się, ile taka wycena będzie nas kosztować.

  Od czego zależy wycena mieszkania?

  Na wycenę mieszkania wpływa wiele czynników, między innymi kto jej dokonuje i w jakim celu. Zależy też, kto będzie sprzedawał mieszkanie. Można dokonać właściwie całkiem darmowej wyceny, potrzebnej do sprzedaży mieszkania, jeśli użyjemy narzędzi dostępnych w Internecie. Istnieją też płatne opcje w sytuacji, gdy potrzebujemy dokonać wyceny urzędowej, potrzebnej na przykład w przypadku zachowku, podziału nieruchomości czy spadku.

  Jak wygląda wycena przy użyciu narzędzi online?

  Jak już zostało wspomniane, wycenę można przeprowadzić bez większych problemów samodzielnie, chociażby przy pomocy wyceniarek dostępnych on-line, które podają informacje o cenach wyjściowych. Jest to usługa darmowa, a korzystać z niej możemy na stronie www.sonarhome.pl. Jeśli zainteresowana osoba potrzebuje większej i spersonalizowanej ilości informacji, może skorzystać z bezpłatnej konsultacji. Wtedy bierze się pod uwagę szereg danych, które składają się na cenę nieruchomości w danej lokalizacji i metrażu. Więcej można dowiedzieć się na stronie https://sonarhome.pl/lp/koszt-wyceny-mieszkania.

  Wycena dokonana przez pośrednika nieruchomości

  Zdarzają się sytuacje, w których samodzielny szacunek nie wystarcza, ponieważ w grę wchodzi zbyt wiele zmiennych. Wtedy warto zwrócić się o pomoc do agenta nieruchomości. Dokonuje on wyceny na podstawie doświadczenia i ogólnej znajomości rynku. Kosztorys jest wówczas elementem ogólnej usługi pośrednictwa, a prowizja wynosi 2-3% od sfinalizowanej transakcji. Koszty te ponoszą obie strony lub tylko jedna – zależnie od umowy.

  Wycena rzeczoznawcy

  Kwestia wyceny potrzebnej do celów urzędowych to specyficzny przypadek. Takiego kosztorysu dokonuje się w przypadku potrzeby określenia wartości nieruchomości na okoliczność zachowku, spadku, podziału nieruchomości. Wyceny dokonuje rzeczoznawca majątkowy, który działa na podstawie ustawy o gospodarce nieruchomościami. Jego kosztorys zależy od wielu kwestii, na przykład, czy chodzi o kilka, czy też jedną nieruchomość. Ogólnie przyjmuje się, że wycena mieszkania w przypadku rzeczoznawcy to najniższa ze stawek tego typu. Wynosi ona od 500 do 900 zł. Koszty podlegają negocjacjom, a rzeczoznawcy udostępniają cenniki na swoich stronach. Aby dowiedzieć się więcej, przeczytaj o wycenie od rzeczoznawcy.

  Wycena mieszkania przez bank

  Osobną kwestią jest wycena mieszkania przy okazji kredytu hipotecznego. Bank wymaga wtedy szacunku wartości mieszkania potwierdzonego dokumentem. Każdy kredytodawca może mieć nieco inne procedury dotyczące wyceny lokali. Niektóre banki do pewnej kwoty polegają na opinii własnych ekspertów. Ich wycena mieszkania kosztuje 400-500 złotych. Dopiero powyżej pewnej wartości, np. 300000 zł współpracują z rzeczoznawcami. Inni kredytodawcy, bez względu na sumę, pozwalają na dostarczenie wyceny dokonanej przez niezależnego rzeczoznawcę.

  Niekiedy do transakcji wystarcza samodzielny kosztorys mieszkania. Zdarza się jednak, że wycena rzeczoznawcy jest niezbędna. Wówczas należy zwrócić się do profesjonalistów.

  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.