google

  budowa, budowa domów, chemia budowlana

  Kursy walut 18.04.2019
  1 USD
  3.8002
  0.0224
  1 EUR
  4.2790
  0.004
  1 CHF
  3.7586
  0.0091
  1 GBP
  4.9483
  0.0218
  1 RUB
  0.0593
  0.0002
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Jak przedłużyć żywotność maszyn budowlanych?

  Maszyny budowlane to grupa urządzeń przemysłowych stosowana w pracach budowlanych. Należą do nich np. ładowarki, dźwigi, walce, spycharki i wiele innych. Od tych maszyn wymaga się przede wszystkim sprawności, która nie tylko wpływa na bezpieczeństwo na budowie, ale również na szybkie wykonanie konkretnego zlecenia. Awaria sprzętu może doprowadzić do opóźnień, co w wielu przypadkach wiąże się z poniesieniem kar finansowych przez wykonawcę, inaczej właściciela firmy. Pytanie zatem, jak przeciwdziałać awariom i nie doprowadzać do sytuacji, w których jedna z maszyn budowlanych zwyczajnie popsuje się, spowalniając tym samym prace? Właściwa eksploatacja i regularne serwisowanie to klucz do sukcesu.

  Właściwa eksploatacja maszyn budowlanych

  Eksploatacja maszyny rozpoczyna się w momencie jej pierwszego użycia, może trwać przez lata, aż do momentu całkowitego zużycia, czego konsekwencją jest jej złomowanie. Aby maszyna mogła być wykorzystywana przez długi czas na budowie i działać bezawaryjnie, warto zadbać o prawidłową jej eksploatację. To będzie wiązało się m.in. z zapoznaniem się ze sprzętem, jak działa, z jego funkcjami, ale nie tylko.

  Przed przystąpieniem do prac, każdego dnia należy również skontrolować sprawność osprzętu oraz ilość oleju w silniku. Ważna jest też pielęgnacja maszyny. Po skończeniu pracy, należy ją umyć i zdjąć wszystkie niepotrzebne osprzęty. Prawidłowa eksploatacja maszyny wiąże się również z jakością używanego paliwa. Lepsze paliwo, gwarantuje dobrą pracę silnika, słabsze, albo co gorsza zanieczyszczone może doprowadzić do jego uszkodzenia lub całkowitego zniszczenia. A tego przecież żaden właściciel profesjonalnej firmy budowlanej nie chce.

  Jak przedłużyć żywotność maszyn budowlanych?

  Serwisowanie maszyn budowlanych

  Regularny przegląd maszyn budowlanych! Bez tego żaden sprzęt nie powinien nawet wkraczać na miejsce prac budowlanych. Przegląd pozwala na dokonanie pewnych czynności, takich jak: uzupełnienie oleju silnikowego, wymiana flirtów, nasmarowanie części podatnych na korozję czy uszkodzenia pod wpływem tarcia. Przegląd stwarza również możliwość wcześniejszego wykrycia usterek, które na pierwszy rzut oka niewidziane, mogą w późniejszym czasie doprowadzić do poważnej awarii, a w konsekwencji narazić właściciela maszyny budowlanej na poważne koszta. Zatem lepiej dmuchać na zimne, niż słono zapłacić. W przypadku uszkodzenia wadliwej części, najlepiej zamówić ją na stronie, która zajmuje się sprzedażą części do maszyn budowlanych np. centromasz.pl. Wymiana powinna być dokonana w profesjonalnym serwisie, przez mechaników, którzy znają się na rzeczy. I jeszcze jedno! Jak często dokonywać przeglądu maszyn budowlanych? Właściwa odpowiedź, to co pół roku. Jednak w dodatkowy serwis najlepiej zainwestować, jeśli maszyna ma być eksploatowana zimą. Wówczas to z powodu mrozu, zdarza się najwięcej awarii maszyn budowlanych.

  Pamiętajmy! Sprawność i długie użytkowanie maszyn budowlanych, zależy od właściwej eksploatacji i regularnego serwisu. A za to odpowiedzialność ponoszą nie kto inny, tylko ludzie.

  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.