google

  budowa, budowa domów, chemia budowlana

  Kursy walut 16.07.2019
  1 USD
  3.7867
  0.0011
  1 EUR
  4.2582
  -0.0091
  1 CHF
  3.8475
  -0.0037
  1 GBP
  4.7214
  -0.0301
  1 RUB
  0.0603
  0
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Nawet 25% ciepła ucieka przez drzwi i okna – jak temu zapobiec?

  Ciepło uciekające przez nieszczelne okna i drzwi może znacznie wpłynąć na wysokość rachunków za ogrzewanie, ale też na wilgoć w domu. Na etapie montażu powinniśmy wziąć pod uwagę kilka ważnych czynników, które pomogą zapobiec w przyszłości utratom ciepła.

  Początek jesieni to ostatni moment na wymianę lub montaż nowych okien i drzwi. Już na etapie wyboru materiałów, warto wziąć pod uwagę również to, kto będzie je montował. Zawsze stawiajmy na profesjonalistów - sposób izolacji jest szczególnie istotny również w odniesieniu do tego, że od 2021 roku zgodnie z prawem wszystkie nowopowstałe domy będą musiały spełniać warunki energooszczędności.

  Drzwi tarasowe – ciepły montaż

  Nawet 25% ciepła ucieka przez drzwi i okna – jak temu zapobiec?
  fot. GU Polska

  Duże przeszklenia, które stają się coraz bardziej popularne mogą okazać się ryzykownym pomysłem jeśli nie przemyślimy kwestii jak najlepszej izolacji. – Sprawdzonym i nowoczesnym rozwiązaniem dla drzwi podnoszono-przesuwnych jest systemowy, tzw. ciepły montaż, który skutecznie zabezpiecza mur przed wilgocią, przewiewami i szkodliwymi dla naszego zdrowia grzybami i pleśnią. Ważnymi elementami systemu są taśmy, pianki i narożniki uszczelniające. Szczególnie istotne są progi wraz z podporami wykonanymi z materiału, który gwarantuje doskonałą izolację termiczną– mówi Jarosław Wodzisławski z GU Polska, producenta z branży techniki okiennej i drzwiowej. Takie rozwiązanie gwarantuje świetną izolację cieplną – mimo dużych przeszkleń, nie trzeba obawiać się o komfort termiczny. Uszczelnienie pomiędzy oknem a murem ma ogromne znaczenie. Powinno być ono trójwarstwowe – wewnętrzne, zapobiegające kondensacji wody, środkowe zapewniające odpowiednią izolację akustyczną i termiczną oraz zewnętrzne, który pełni funkcję „ochrony pogodowej”.

  Drzwi i okna bez mostków termicznych

  W przypadku stolarki otworowej najczęstszymi błędami są zły dobór materiałów i nieprawidłowo wykonany montaż, ale też pominięcie ważnych etapów. – Do montażu okien nie wystarczy jedynie pianka poliuretanowa. Bardzo istotne jest użycie taśm zewnętrznych (paroprzepuszczalnych) i wewnętrznych (paroszczelnych) – tłumaczy Jarosław Wodzisławski. Podobnie jest w przypadku drzwi wejściowych - tutaj jednak kluczową rolę odgrywa próg. – W naszej koncepcji drzwi wejściowych stosujemy tzw. ciepły próg, który znacznie redukuje straty cieplne w dolnej części drzwi i spełnia wszystkie wymagania w aspekcie oszczędzania energii – mówi Jarosław Wodzisławski. Nowością są progi zlicowane, czyli montowane na równi z podłogą.  - Tego typu próg likwiduje bariery i jest estetyczny, a jednocześnie dzięki nowoczesnej technologii zapewnia doskonałą izolację i ochronę przed wilgocią – mówi Jarosław Wodzisławski.

  Inteligentne rozwiązania

  Nawet 25% ciepła ucieka przez drzwi i okna – jak temu zapobiec?
  fot. GU Polska

  Prawidłowa izolacja drzwi i okien nie zapewni ochrony przed wilgocią jeśli nie będziemy dbać o odpowiednie wietrzenie domu. Jest ono konieczne-  zapewnia świeże powietrze i zapobiega powstawaniu wilgoci. Zimą nie powinniśmy wietrzyć dłużej niż 10 minut. Ponieważ zimne powietrze ogrzewa się szybciej, temperatura w mieszkaniu szybko wróci do normy. Wpada ona do mieszkania i natychmiast opada w dół, a ciepło z włączonych po wietrzeniu kaloryferów unosi się w górę. Co ciekawe, dzięki nowoczesnym rozwiązaniom mieszkanie możemy wietrzyć również wtedy, gdy nie ma nas w domu. – Istnieje możliwość zdalnego sterowania oknami za pomocą telefonu komórkowego. Dzieje się tak dzięki specjalnym siłownikom zamontowanym na lub ukrytym w ramie okna. Możemy wtedy np. będąc w pracy wywietrzyć dom jeszcze przed naszym powrotem – mówi Szymon Krauze z GU Polska.

  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.