google

  budowa, budowa domów, chemia budowlana

  Kursy walut 21.08.2019
  1 USD
  3.9210
  -0.0198
  1 EUR
  4.3513
  -0.0143
  1 CHF
  4.0014
  -0.0213
  1 GBP
  4.7623
  -0.0031
  1 RUB
  0.0592
  0.0001
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Hydroizolacje reaktywne – lepsza alternatywa dla mas bitumicznych

  W ciągu ostatnich lat branża budowlana dokonała imponującego skoku naprzód, a impulsów do rozwoju wciąż dostarcza jej zarówno błyskawiczny rozwój technologii, jak i rosnące wymagania klientów. Świetnym przykładem tej ewolucji mogą być hydroizolacje fundamentów, hydroizolacje tarasów i balkonów czy ścian piwnic. Stosowane tradycyjnie masy bitumiczne z uwagi na swoje wady są w niektórych krajach (np. w Niemczech, Austrii, Szwajcarii) stopniowo wypierane przez hydroizolacje reaktywne. Czym jest ta innowacyjna technologia i jak z jej wykorzystaniem można wykonać izolację balkonu, izolację ław fundamentowych czy izolację piwnicy zapytaliśmy ekspertów z firmy BOTAMENT® która oferuje dwu- i jednoskładnikowe hydroizolacje reaktywne.

  Hydroizolacje poziome i pionowe

  Właściwe wykonanie izolacji poziomych i pionowych fundamentów to podstawowy warunek, który musi zostać spełniony, aby uniknąć problemów z zawilgoceniem budynków. Podobnie wygląda kwestia skutecznej hydroizolacji balkonu, tarasu czy hydroizolacji ścian piwnic. Tradycyjne mineralne zaprawy uszczelniające nastręczały w tej kwestii niemałych problemów, nie tylko z uwagi na zawodność takiego rozwiązania, ale także na trudności związane z praco- i czasochłonną obróbką.

  Przygotowanie wielofunkcyjnej izolacji reaktywnej BOTAMENT® RD 1 Universal do nakładania metoda natryskową.
  Przygotowanie wielofunkcyjnej izolacji reaktywnej BOTAMENT® RD 1 Universal
  do nakładania metoda natryskową.

  Hydroizolacje reaktywne z tradycyjnymi mineralnymi zaprawami uszczelniającymi wygrywają przede wszystkim elastycznością, wielofunkcyjnością i szybkością działania. Na przykład masa hydroizolacyjna BOTAMENT® RD 2 The Green 1 już po trzech godzinach od aplikacji jest odporna na deszcz, po czterech można przyklejać płyty drenażowe i termoizolacyjne, a w ciągu 24 może być obciążana mechanicznie. Na skrócenie czasu uszczelnienia wpływa też prosta aplikacja, np. przy wyborze natryskowej metody aplikacji i wydajności 45-60 m² na godzinę, izolacja ściany piwnicy może zostać wykonana w ciągu 3-4 godzin. Cechą wspólną  produktów BOTAMENT® RD 2 The Green 1 oraz BOTAMENT® RD 1 Universal jest też wyeliminowanie konieczności stosowania dodatkowych środków (również gruntujących), a także możliwość wyboru różnorodnych technik aplikacji, jak szpachlowanie, natryskiwanie lub malowanie.

  Aplikacja izolacji reaktywnej BOTAMENT® RD 1 Universal metodą natryskową
  Aplikacja izolacji reaktywnej BOTAMENT® RD 1 Universal metodą natryskową.

   

  BOTAMENT® RD 2 The Green 1– hydroizolacja ław fundamentowych i płyt fundamentowych

  BOTAMENT® RD 2 The Green 1 to wielofunkcyjna dwuskładnikowa masa hydroizolacyjna, która pozwala na łatwe zaizolowanie przyziemnej części budynku zarówno w nowych obiektach, jak i w przypadku renowacji i wykonywania wtórnej hydroizolacji pionowej budynku.

  W odróżnieniu od mas bitumicznych, BOTAMENT® RD 2 The Green 1 może stanowić podłoże pod wyprawy mineralne i powłoki malarskie, przez co z powodzeniem posłuży jako zabezpieczenie strefy cokołowej budynku, którą można następnie wykończyć np. z płytką klinkierową.

  BOTAMENT® RD 2 The Green 1 - wielofunkcyjna dwuskładnikowa masa hydroizolacyjna
  BOTAMENT® RD 2 The Green 1 - wielofunkcyjna dwuskładnikowa masa hydroizolacyjna

  – Masa hydroizolacyjna BOTAMENT®  RD 2 The Green 1 powstała na bazie innowacyjnego środka wiążącego. Dzięki niemu jest ona wysoceelastyczna i mostkuje rysy (również w niskich temperaturach -20oC), jakie mogą pojawić się w podłożu. Ponadto środek jest odporny na działanie promieniowania UV, mrozu, proces starzenia, a w fazie nanoszenia może być narażony na działanie negatywnego ciśnienia wody (np. technologicznej) bez obaw o utratę właściwości.

  Aplikacja izolacji reaktywnej BOTAMENT® RD 2 The Green 1 metodą szpachlowania.
  Aplikacja izolacji reaktywnej BOTAMENT®  RD 2 The Green 1 metodą szpachlowania.

  Gdzie sprawdzi się masa hydroizolacyjna BOTAMENT® RD 2 The Green 1? Przede wszystkim stosowana jest jako zabezpieczenie części budynków narażonych na działanie wody, np. jako izolacja ław fundamentowych i płyt fundamentowych, izolacja tarasów i balkonów czy izolacja ścian piwnic. Ponadto środek ten jest z powodzeniem wykorzystywany do wykonywania izolacji poziomych, pionowych, podposadzkowych, do mocowania płyt ochronnych i izolacyjnych, do renowacji pokryć dachowych czy jako hydroizolacja zbiorników na wodę. BOTAMENT®  RD 2 The Green 1, jako jeden z nielicznych tego typu produktów na rynku posiada  Atest PZH dopuszczający do stosowania w pomieszczeniach na stały pobyt ludzi. Masę izolacyjną BOTAMENT® RD 2 The Green 1 można nanosić na różne podłoża, m.in. na beton, cegłę, pustaki, na nawet na stare izolacje asfaltowe czy ze smoły. Dzięki dobrej przyczepności do stali i tworzyw sztucznych sprawdzi się też jako uszczelnienie przejść instalacyjnych.

  Hydroizolacja wykonana izolacji przy użyciu BOTAMENT® RD 2 The Green 1
  Hydroizolacja wykonana izolacji przy użyciu BOTAMENT®  RD 2 The Green 1.

  Podczas wysychania preparat zmienia swoją barwę, dzięki czemu z łatwością można kontrolować proces schnięcia.

   

  Źródło:
  MC Bauchemie Sp. z o.o.
  Artykuł został dodany przez firmę

  MC Bauchemie Sp. z o.o.

  BOTAMENT SYSTEMBAUSTOFFE jest uznanym producentem materiałów chemii budowlanej.

  » Zapoznaj się z ofertą firmy
  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.