google

  budowa, budowa domów, chemia budowlana

  Kursy walut 24.05.2019
  1 USD
  3.8436
  -0.026
  1 EUR
  4.2989
  -0.0118
  1 CHF
  3.8327
  -0.0016
  1 GBP
  4.8768
  -0.0084
  1 RUB
  0.0595
  -0.0005
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Obrazy impresjonistyczne – prawdziwa feeria barw w Twojej aranżacji

  Obrazy impresjonistyczne – prawdziwa feeria barw w Twojej aranżacji

  W jaki sposób udekorować mieszkanie, by prezentowało się i stylowo, i ponadczasowo przez wiele sezonów? Znakomitym źródłem pomysłów może być dla nas impresjonizm. Obrazy inspirowane twórczością znanych na całym świecie artystów z pewnością nigdy nie wyjdą z mody, a ich oryginalna forma pozwoli nam stworzyć stylizację o nieprzemijającym pięknie. W jakich przestrzeniach sprawdzą się takie kompozycje i co mogą prezentować? Na te pytania odpowie nam ekspert od aranżacji wnętrz z portalu Myloview.pl.

  Jeśli zastanawiamy się, po jakie motywy dekoracyjne sięgnąć, by ozdobić salon czy sypialnię, sprawdzone rozwiązania przynosi nam z pewnością sztuka. Na przestrzeni wieków powstało wiele zachwycających arcydzieł, które dziś uznawane są już za kultowe. Do głowy mogą nam przychodzić prace Andy’ego Warhola zaliczane do pop artu lub kubistyczne obrazy Pabla Picasso. My jednak chcemy się skupić na zupełnie innym nurcie i pod lupę bierzemy obrazy impresjonistyczne. Dlaczego akurat taki wybór? Wyjaśni nam to zaprzyjaźniony specjalista:

  Impresjonizm odznacza się wyjątkowym wykorzystaniem barw i światła. Temat obrazu wydaje się schodzić na drugi plan. Główną rolę odgrywa natomiast ulotność danego ujęcia, na którą składa się właśnie specyficzne dla danego momentu światło. Artyści chętnie malowali w terenie, co wcześniej było rzadkością, uwieczniając zarówno architekturę, jak i malownicze widoki, podczas wschodów i zachodów słońca. W ich pracach na szczególną uwagę zasługuje także użycie koloru. Zazwyczaj nie mieszali oni barw, nakładając obok siebie na płótnie kolorowe punkciki, które dopiero oglądane z daleka, zlewały się w harmonijną całość. To właśnie powoduje, że ich kompozycje sprawiają wrażenie świetlistych i rozedrganych, dzięki czemu prezentują się niezwykle efektownie w aranżacji.

  Choć impresjonizm narodził się w drugiej połowie XIX wieku, będzie się znakomicie prezentował także w całkiem współczesnych aranżacjach. Przykuwający oko obraz o wyrazistej kolorystyce perfekcyjnie uzupełni minimalistycznie urządzony salon czy sypialnię, stając się efektowną dominantą stylizacji. Jeśli mamy swojego ulubionego artystę, zdecydujmy się na wierną reprodukcję wybranego arcydzieła, którą bez trudu znajdziemy w sklepie internetowym. Jeśli jednak nie interesujemy się sztuką aż tak wnikliwie, możemy wybrać obraz inspirowany impresjonizmem, nie będący jednak dziełem znanego malarza. To dobry przepis na oryginalny akcent dekoracyjny.

  Urzekająco piękne widoki

  Obrazy impresjonistyczne – prawdziwa feeria barw w Twojej aranżacji

  Co najchętniej malowali impresjoniści francuscy? Obrazy, które wyszły spod ich pędzla, często ukazywały malowniczą przyrodę lub sceny rodzajowe, które rozgrywały się w ogrodach, na łąkach lub nad wodą. Takie przedstawienia, choć ukazywały otaczającą nas rzeczywistość, mają w sobie coś bajkowego i wręcz nierealnego. Kolory są nieco inne niż te, które widzimy, natura jest jeszcze bardziej delikatna i płynna w swej formie, a kontury rozmywają się, w wyniku czego cała kompozycja nabiera unikalnego charakteru. Jeśli mieszkamy w mieście, może nam brakować takich sielankowych widoków za oknem. Jeśli więc chcemy cieszyć się bliższym kontaktem z przyrodą, zawieśmy wielkoformatowy obraz z impresjonistycznym pejzażem i dajmy się ponieść impresji, że usiana kwiatami łąka, rozległe jezioro lub zielony las znajduje się na wyciągnięcie naszej ręki. Taki obraz pozwoli nam także ocieplić wizualnie nowocześnie urządzone wnętrze, które do tej pory pozbawione było ozdób.

  Miasta w klimacie retro

  Obrazy impresjonistyczne – prawdziwa feeria barw w Twojej aranżacji

  A jeśli jesteśmy wielbicielami miast i nie wyobrażamy sobie, że moglibyśmy mieszkać gdziekolwiek indziej? Wówczas zawieśmy na naszej ścianie przedstawienie urokliwego miasteczka. Jeśli za oknem mamy sięgające chmur wieżowce i szklane budynki, dla odmiany w naszym wnętrzu postawmy na bardziej starodawne zabudowania. Mogą to być urokliwe, paryskie kamienice, kamienne, jednorodzinne domy położone gdzieś we Włoszech lub malutkie, portowe chatki znajdujące się tuż nad wodą.

  Ciekawy rezultat uda nam się osiągnąć, gdy zamiast jednego tylko płótna zdecydujemy się na tryptyk, a nawet poliptyk. Wizerunek miasta, rozbity na kilka płócien, sprawi, że kompozycja nabierze większego rozmachu i będzie się doskonale prezentować w przestronnym pokoju. Taka dekoracja pozwoli nam wprowadzić nastrojowy, romantyczny charakter do sypialni, dzięki czemu zafundujemy sobie idealne warunki do wieczornego relaksu. – doradził nam ekspert z Myloview.pl.

  Pełne kolorów portrety

  Obrazy impresjonistyczne – prawdziwa feeria barw w Twojej aranżacji

  Jednym z najpopularniejszych motywów malarskich, obok pejzaży, są z pewnością portrety. Pokazują nam nie tylko to, jak wyglądali w dawnych czasach ludzie i jakie były kanony piękna, ale przede wszystkim to, jak świat widzieli malarze. Bo to właśnie od panujących w danym okresie tendencji w sztuce zależy to, jak uwieczniali swoich modeli na płótnie. Impresjonizm to przede wszystkim zachwycająca gra kolorów i światłocieni, dlatego właśnie ten aspekt wysuwa się na pierwszy plan, gdy patrzymy na portrety utrzymane w tym stylu. Mogą to być podobizny elegancko ubranych mężczyzn, matek z dziećmi, ćwiczących przed występem baletnic czy starszych ludzi o widocznych zmarszczkach. Wszystkie przedstawienia, dzięki temu, że składają się z kolorowych, drobnych punkcików, sprawiają wrażenie delikatnego ruchu, co daje niesamowite efekty.

  Jeden zjawiskowy obraz na ścianie może zmienić więcej, niż sądzimy. Ożywi wystrój, doda mu kolorów, a na dodatek wprowadzi przyjemną i miłą dla oka atmosferę. Jeśli chcemy błyskawicznie i w mgnieniu oka odświeżyć dotychczasowy wygląd mieszkania, to impresjonistyczne obrazy sprawdzą się w tej roli perfekcyjnie.

  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.