google

  budowa, budowa domów, chemia budowlana

  Kursy walut 14.06.2019
  1 USD
  3.7727
  -0.0009
  1 EUR
  4.2554
  -0.0056
  1 CHF
  3.7905
  -0.0104
  1 GBP
  4.7771
  -0.0033
  1 RUB
  0.0585
  0.0001
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Kiedy zdecydować się na zmianę mieszkania?

  Zakup idealnego mieszkania nie jest prostą sprawą. Z tego względu statystyczny Polak przeprowadza się nawet 3 razy w ciągu całego życia. Nic dziwnego – często pierwsze lokum jest rozwiązaniem na kilka lat. Później zastanawiamy się, czy nie nadszedł czas na zmianę.

  Trudna decyzja, ale często najbardziej słuszna

  Kiedy zdecydować się na zmianę mieszkania?
  Sytuacji, w których nadchodzi czas na zmianę mieszkania, jest wiele. Najczęstsze przyczyny przeprowadzki to powiększenie rodziny, a także problemy z dotychczasowym lokum. Ta druga kwestia częściej dotyczy właścicieli mieszkań z rynku wtórnego. Z biegiem lat wychodzą na światło dzienne różne problemy, niedociągnięcia i usterki, które stają się na tyle trudne do zniesienia, że zakup czegoś zupełnie nowego okazuje się jedynym słusznym rozwiązaniem. Większość osób mieszkających w starym budownictwie najchętniej wybiera później mieszkania deweloperskie. Swoją decyzję podejmują ze względu na lepszą lokalizację z urokliwą lub po prostu praktyczniejszą okolicą, a także przez fakt, że w budynkach z rynku pierwotnego rzadziej zdarzają się usterki.

  Gdy rodzina się powiększa lub… kurczy

  Podstawowym powodem, dla którego chcemy kupić nowe mieszkanie, jest zmiana liczby członków rodziny. Dotyczy to zarówno młodych małżeństw, które spodziewają się pierwszego lub kolejnego dziecka, jak i osób starszych, które po usamodzielnieniu się swoich pociech, potrzebują nieco mniejszego metrażu. Wiele osób kupuje pierwsze mieszkanie, będąc jeszcze singlem, przez co wybór pada zwykle na małą kawalerkę lub dwa pokoje. Z wiekiem priorytety i potrzeby ulegają zmianie, a wraz z nimi pojawia się decyzja o nowym lokum. Dwa małe pomieszczenia przestają być wystarczające dla rodziny z dzieckiem. Wówczas warto zdecydować się na większy metraż.

  Starsze osoby mają podobny cel, jednakże jego geneza jest zazwyczaj odmienna. W tym przypadku, z biegiem lat, mieszkanie staje się zbyt duże dla jednej lub dwóch osób. Gdy dzieci „wyfruwają z gniazda”, sprzedaż starej nieruchomości staje się kuszącą opcją. Małe mieszkanie łatwiej utrzymać. Jest też zupełnie wystarczające dla pary. Zbyt duży metraż generuje dodatkowe koszty, często są to również budynki wieloletnie, dlatego wyprowadzka do czegoś mniejszego i w lepszym stanie to jedna z najlepszych możliwych decyzji.

  Kiedy podjąłeś decyzję, której teraz żałujesz

  Wielu ludzi marzy w młodości o tym, aby mieć duży, piętrowy dom z ogrodem. Z biegiem lat staje się on jednak trudny w utrzymaniu, wymaga dużo pracy i wysiłku. Z tego względu, po spełnieniu swojego marzenia, możemy zastanawiać się nad zamianą na niewielkie mieszkanie. Mniej sprzątania, brak konieczności dbania o wygląd podwórka i wygoda, to trzy najważniejsze powody, dla których podejmujemy taką decyzję. Znalezienie bezpiecznej, pewnej nieruchomości w ładnej i spokojnej okolicy nie musi być trudne: wystarczy szukać u dobrych deweloperów, np. firmy AZ Budownictwo, która otrzymała wiele prestiżowych nagród w dziedzinie inwestycji budowlanych.

  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.