google

  budowa, budowa domów, chemia budowlana

  Kursy walut 16.07.2019
  1 USD
  3.7867
  0.0011
  1 EUR
  4.2582
  -0.0091
  1 CHF
  3.8475
  -0.0037
  1 GBP
  4.7214
  -0.0301
  1 RUB
  0.0603
  0
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Pierwsze mieszkanie - Na co zwrócić uwagę przed zakupem

  Na co zwrócić uwagę, wybierając pierwsze mieszkanie?

  Bez wątpienia kupno swojego pierwszego, nowego mieszkania we Wrocławiu, Warszawie, Krakowie czy innym dużym mieście to nie lada wyzwanie. Jest to poważna decyzja, która nierzadko waży na naszej długoletniej przyszłości. W końcu inwestycja dużych pieniędzy, poświęcanie czasu wymaga znalezienia naprawdę idealnego miejsca do życia. Wybierając swoje pierwsze lokum, przeważnie zwracamy uwagę na cenę. Nie powinien być to czynnik decydujący, choć oczywiście wcześniejsze określenie budżetu znacząco ułatwi późniejszy wybór.

  Podczas wyboru mieszkania warto zwrócić uwagę na lokalizację. W końcu każdy chciałby mieć komfortowy dojazd do pracy, supermarketu, szkoły czy przedszkola. Jeśli nie chcemy żałować decyzji po kilku latach, trzeba ją dobrze przemyśleć. Od wielu lat sporą popularnością cieszą się mieszkania od dewelopera. Choć możemy skorzystać z wykończenia “pod klucz”, warto wiedzieć, co wziąć pod uwagę, podczas wyboru idealnego lokum dla siebie.

  projekt kuchni w nowym mieszkaniu

  Odpowiedni metraż

  Początkowo konieczne jest określenie metrażu. Przeważnie młode osoby decydują się na mieszkania dwupokojowe. Sprawdzą się one w przypadku par, singli czy młodych małżeństw z jednym dzieckiem. Mniejszym zainteresowaniem cieszą się kawalerki czy mieszkania składające się z czterech pokoi. Większe rodziny wybierają lokum 3-pokojowe.

  Dwa osobne pokoje pozwalają na przygotowanie salonu, np. łączonego z kuchnią, oraz sypialni, pokoju dla dziecka i sypialni dla rodziców, która będzie połączona z pokojem gościnnym.

  Rozkład pomieszczeń

  Mieszkania deweloperskie w nowym budownictwie przeważnie posiadają funkcjonalny rozkład pomieszczeń. Dzięki temu możliwe jest wydzielenie przestrzeni prywatnej oraz gościnnej. Każde rozwiązanie ma swoje plusy i minusy, lecz wiele osób wybiera salony z aneksem kuchennym, co przekłada się na zaoszczędzenie przestrzeni i stworzenie otwartego wnętrza.

  Lokum z wydzieloną kuchnią będzie odpowiednim wyborem dla osób, które cenią sobie tradycyjny układ pomieszczeń. Warto także zwrócić uwagę na oświetlenie mieszkania. Liczy się jak najwięcej naturalnego światła. Jeżeli marzą nam się słoneczne cztery kąty, trzeba przyjrzeć się rozmieszczeniu okien. Jeśli będą skierowane na południe, zapewnią znacznie lepsze nasłonecznienie w ciągu całego dnia. Pomieszczenia, w których okna wychodzą na północ, są chłodniejsze. Raczej unikamy tego typu rozwiązań w salonie czy kuchni.

  Okolica

  Dla każdego dobra okolica będzie oznaczała coś innego. Małżeństwa z dziećmi zwracają uwagę na odległość od szkół, przedszkoli, single chcą mieć łatwy dostęp do centrum rozrywek, osoby pracujące zwracają uwagę na dobry dojazd do pracy. Ważne są również tereny zielone, place zabaw, odległość od przystanków.

  Jeśli chcemy kupić mieszkanie na dłuższy czas, trzeba się upewnić, czy w danym budynku znajduje się winda. Nie bez znaczenia będą także punkty usługowe w niedalekiej odległości. Deweloperzy oferują szereg udogodnień dla przyszłych mieszkańców, m.in. lokale z dostępem do ogrodu, przestrzennymi tarasami czy podziemnymi miejscami parkingowymi.

  osiedle i okolica

  Funkcjonalność osiedla

  Funkcjonalność osiedla jest ogromnie ważna zarówno dla osób, które poszukują swoich czterech kątów, jak i tych, które już je posiadają. To dlatego tak istotne jest rozmieszczenie ścieżek, funkcjonalne zagospodarowanie przestrzeni wspólnej, duża liczba miejsc parkingowych. Wszystko to stanowi wyzwanie dla architektów.

  Wydając spore sumy na zakup mieszkań, chcemy mieć dostęp do jak największej liczby udogodnień. Pożądane są siłownie i kluby fitness w okolicy, supermarkety, punkty usługowe itp. Liczy się także najbliższe otoczenie osiedla. Trzeba zwrócić uwagę na to, czy obok nie znajdują się zakłady przemysłowe, fabryki. Dobrze jest także unikać ruchliwych ulic, by zaoszczędzić sobie hałasów.

  Odległość od szkół

  Młodzi rodzice nierzadko zwracają uwagę na odległość od szkół czy przedszkoli. Dzięki temu dzieci mogą czuć się bezpiecznie, natomiast rodzice zaoszczędzając sporo czasu, który byłby potrzebny na stanie w korkach. Co więcej, jeśli decydujemy się na wybór placówki edukacyjnej w bliskiej odległości od naszego lokum, istnieje spora szansa na to, że nasza pociecha będzie uczęszczała do klasy z kolegą z osiedla.

  Aktywne spędzanie czasu

  Warto także zwrócić uwagę na to, czy dzieci będą miały możliwość aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Dobre osiedle powinno oferować place zabaw, boiska sportowe itp. Z kolei dla rodziców przydadzą się ścieżki, po których można spacerować czy uprawiać jogging.

  Miejsca parkingowe

  Dobrze jest wybrać mieszkanie wraz z podziemnym miejscem postojowym. Jeśli zaś nie ma takiej możliwości, konieczne jest sprawdzenie, czy w okolicy mieszkania można swobodnie zaparkować. To problem szczególnie w dużych miastach, gdzie obowiązują strefy płatnego parkowania.

  Parki

  W dzisiejszym zabieganym świecie, docenia się bardzo tereny zielone. Dzięki nim możemy pozwolić sobie na chwilę wytchnienia z dala od miejskiego zgiełku. To właśnie w parkach w sezonie wiosenno-letnim spędzamy sporo czasu, czytając książkę, spotykając się ze znajomymi, grając w rozmaite gry.

  Parki w dużych miastach posiadają także nierzadko place zabaw czy zorganizowane strefy, w których można kreatywnie spędzać czas. Nic więc dziwnego, że decydujemy się na mieszkania, które znajdują się w niedalekiej odległości od terenów zielonych.

  Ścieżki rowerowe

  Nie bez znaczenia są także ścieżki rowerowe. Warto dodać, że jazda na rowerze to nie tylko forma aktywnej rozrywki, ale rower jest także niezwykle popularnym środkiem codziennego transportu. Jeśli pogoda dopisuje, wiele osób decyduje się na dojazd do pracy czy szkoły właśnie rowerem.

  Nic dziwnego, że decydując się na własne mieszkania, sprawdzamy, czy ścieżki rowerowe znajdują się w bliskiej odległości. Jeśli często poruszamy się rowerem, lokum niedaleko ścieżek będzie dobrym wyborem.

  Dobre więzi sąsiedzkie

  Wybór mieszkań to nie tylko odpowiednia lokalizacja, właściwy metraż, prawidłowe rozmieszczenie pomieszczeń. W końcu daną wspólnotę tworzą przede wszystkim ludzie. Coraz więcej osób chce żyć w otoczeniu, które daje możliwość zbudowania relacji z sąsiadami. Każdy zna osiedla, gdzie mieszkają przeważnie młode osoby z dziećmi lub przeciwnie - seniorzy.

  Deweloperzy wychodzą naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, tworząc różnorodne powierzchnie wspólne, dające ogromny wybór wolnego spędzania czasu. Mogą to być świetlice dydaktyczno warsztatowe, gdzie możemy integrować się z osobami, które mają podobne zainteresowania do naszych, a jednocześnie rozwijać pasje.

  Organizacja przyszłości

  Należy przede wszystkim pamiętać o tym, że dokonując wyboru mieszkania, tak naprawdę organizujemy swoją przyszłość. Warto zwrócić uwagę na wiele aspektów, dzięki którym będziemy mogli skutecznie się rozwijać, ale także wypoczywać. Wybór odpowiedniego lokum bywa nie lada wyzwaniem, jednak jeśli weźmiemy pod uwagę powyższe czynniki, powinno pójść znacznie prościej. Zwracajmy uwagę na funkcjonalność oraz estetykę osiedla czy budynku. W końcu to my mamy czuć się w nim dobrze.

  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.