google

  budowa, budowa domów, chemia budowlana

  Kursy walut 16.07.2019
  1 USD
  3.7867
  0.0011
  1 EUR
  4.2582
  -0.0091
  1 CHF
  3.8475
  -0.0037
  1 GBP
  4.7214
  -0.0301
  1 RUB
  0.0603
  0
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Jak prawidłowo dbać o koła i opony?

  Nie każdy kierowca przywiązuje dużą wagę do czystości kół i opon. Tymczasem ta część pojazdu jest codziennie narażona na szkodliwe zanieczyszczenia i zagrożenia. Jeżeli nie są one regularnie usuwane, szkody, które powodują, będą z upływem czasu coraz bardziej zauważalne. Pozostawione mogą spowodować ściemnienie, rdzewienie i zepsucie się kół. Często uszkodzenia te są nieodwracalne – może dojść do konieczności wymiany kół.

  Jak prawidłowo dbać o koła i opony?

  1. Dlaczego warto poddawać koła i opony regularnemu czyszczeniu?
  2. Jak prawidłowo dbać o koła i opony? Jakie kosmetyki samochodowe i akcesoria do sprzątania przydadzą się do czyszczenia?
  3. Jak powinien przebiegać proces czyszczenia kół i opon?

  Dlaczego warto poddawać koła i opony regularnemu czyszczeniu?

  Rutynowe czyszczenie oraz zabezpieczanie kół i opon sprawia, że te szkodliwe substancje nie mają możliwości tworzenia się rdzy. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że proces konserwacji kół i opon może być nieco kłopotliwy. Profesjonalnym myciem kół i opon zajmuje się Frutiger.

  Jak prawidłowo dbać o koła i opony? Jakie kosmetyki samochodowe i akcesoria do sprzątania przydadzą się do czyszczenia?

  Zanim przejdziesz do czyszczenia kół i opon, zwróć uwagę na to, aby nie były one nagrzane od słońca. Upewnij się, że Twoje koła i opony są zimne w dotyku i jesteś w zacienionym miejscu. Czyszczenie kół i opon rozpocznij od umycia nadwozia. Następnie przejdź do usuwania płynu hamulcowego. Środek odpowiedni do czyszczenia kół możesz kupić w specjalistycznych sklepach z kosmetykami samochodowymi. Szczotka owinięta nylonową siatką będzie odpowiednia do czyszczenia kół i opon. Jest na tyle delikatna, aby nie uszkodzić poszczególnych elementów. Niezbędny jest również dostęp do czystej wody, czy to z wiadra, czy z węża. Przyda się również ręcznik szybkoschnący z mikrofibry lub bawełniana ściereczka do osuszania. Wypolerowanie miękką szmatką pozwoli zapobiec powstaniu nieestetycznych plam i zacieków.

  Jak powinien przebiegać proces czyszczenia kół i opon?

  Istotne jest to, aby szybko usuwać środek czyszczący tuż po przeprowadzeniu czyszczenia. W ten sposób można zapobiec zaschnięciu preparatu chemicznego na powierzchni kół. W przeciwnym razie mogłoby to przyczynić się do powstania nieestetycznych pozostałości. W pierwszym etapie należy nałożyć kosmetyk do czyszczenia, dokładnie wyczyścić przy użyciu szczotki, odczekać chwilę (zgodnie z zaleceniami producenta preparatu), a następnie dokładnie spłukać resztki zanieczyszczeń i środka wodą. Tak umyte koła warto dokładnie przetrzeć suchą i miękką szmatką.

  Więcej informacji na ten temat można uzyskać, wchodząc na stronę internetową http://www.frutiger.pl/systemy-mycia-kol-i-podwozi,31,31.

  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.