google

  budowa, budowa domów, chemia budowlana

  Kursy walut 23.08.2019
  1 USD
  3.9371
  0.0034
  1 EUR
  4.3572
  -0.0088
  1 CHF
  3.9876
  -0.0174
  1 GBP
  4.8050
  0.0266
  1 RUB
  0.0600
  0
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Brama garażowa – jak dopasować jej wygląd do stylu naszego domu?

  Wygląd bramy garażowej to kwestia, na którą należy poświęcić nieco więcej czasu - ze względu na jej duże wymiary, w znaczący sposób wyróżnia się ona na bryle budynku.

  Brama garażowa – jak dopasować jej wygląd do stylu naszego domu?
  O czym pamiętać, by być w stanie stworzyć spójną koncepcję kolorystyki całego projektu? Podpowiadamy!

  Brama garażowa swoim stylem nawiązywać powinna do stolarki drzwiowej oraz okiennej. Jeżeli pomalowana jest ona jednym z kolorów dostępnych z palety RAL, możliwe będzie w pełni precyzyjne dopasowanie do siebie tych elementów. Gdy okna w naszym domu zostały wykończone drewnem lub materiałem drewnopodobnym, najlepszym rozwiązaniem będzie zakup bramy wykonanej z litego drewna lub wykończonej okleiną imitującą drewno. Kluczowe jest, by całość utrzymana była w zbliżonej kolorystyce i stylu. Dobrym pomysłem jest także zastosowanie w każdym z wymienionych produktów elementu łączącego, na przykład wstawki z naturalnego drewna na jednolitym tle.

  Aby zagwarantować spójny efekt estetyczny, warto zadbać o dopasowanie do siebie bramy garażowej oraz drzwi wejściowych do domu. Pasować powinny one do siebie tak formą, jak i kolorem oraz materiałem. Trendem, który w ostatnim czasie cieszy się coraz większą popularnością są zestawy składające się z bramy oraz dopasowanych do nich drzwi. Niekiedy w takim komplecie znajduje się nawet ogrodzenie.

  Kwestią, którą należy tu również wziąć pod uwagę jest usytuowanie względem siebie wjazdu do garażu oraz wejścia do domu. Przykładowo, gdy do garażu wjeżdża się z boku, a do domu wchodzi od frontu, elementy te nie będą jednocześnie widoczne, a co za tym idzie - mogą się od siebie nieznacznie różnić. Jeżeli są one z kolei umiejscowione tuż obok siebie, tworzyć muszą jedną, spójną całość.

  Posiadacze nowoczesnych domów o prostej formie zaopatrzyć powinni się w gładkie drzwi wejściowe pozbawione zdobień, z dużymi płaszczyznami szklanymi. Najkorzystniej prezentować będą się one z prostą, gładką, pozbawioną elementów ozdobnych bramą.

  Gdy do czynienia mamy z projektem utrzymanym w stylu dworkowym, z kolumnami czy schodami z balustradami, brama posiadać może okładzinę drewnianą, ułożoną na przykład w jodełkę. Inne rozwiazanie to model metalowy udekorowany kasetonami. Najważniejsze, by wzór oraz kolor bramy nawiązywał do formy oraz barwy tak drzwi, jak i pozostałych detali, jak ganek czy okiennice.

  Bogaty wybór wysokiej jakości bram garażowych znaleźć można na stronie internetowej: https://www.novoferm.pl/bramy-garazowe/

  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.