google

  budowa, budowa domów, chemia budowlana

  Kursy walut 22.07.2019
  1 USD
  3.7869
  0.0014
  1 EUR
  4.2480
  -0.0112
  1 CHF
  3.8571
  0.0091
  1 GBP
  4.7205
  -0.0167
  1 RUB
  0.0601
  0
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Projekty budynków gospodarczych - kiedy będą potrzebne?

  W momencie, gdy działka pozwala na postawienie innego budynku niż ten mieszkalny, który uzupełni dom o dodatkową przestrzeń, warto skorzystać z gotowego projektu. Dzięki temu prócz funkcjonalności możemy liczyć także na walory estetyczne.

  Projekty budynków gospodarczych - kiedy będą potrzebne?

  Projekty domów z poddaszem użytkowym i garażem

  Zanim przejdziemy do osobnych budynków gospodarczych, warto wspomnieć o poddaszach i garażach w ramach projektu danego domu. Jeżeli mowa o poddaszach, jest to niezwykle popularne rozwiązanie, na które decyduje się większość inwestorów. Główne zalety, to możliwość późniejszego wykończenia bez szkody dla funkcjonalności reszty budynku oraz rozmaite sposoby aranżacji, w tym również w charakterze przestrzeni mieszkalnej (do czego zachęca fakt, że Polska jako potentat w dziedzinie okien dachowych umożliwia skorzystanie z bardzo atrakcyjnej oferty na stolarkę tego typu). Z kolei na garaż decydują się rzecz jasna osoby zmotoryzowane, choć nie zawsze. W końcu taki obiekt bardzo dobrze może posłużyć jako składzik lub przydomowy warsztat.

  Projekty budynków gospodarczych bez pozwolenia

  Dzięki nowelizacji ustawy o prawie budowlanym, od kilku lat możemy cieszyć się możliwością stawiania budynków gospodarczych bez konieczności wcześniejszego mozolnego kompletowania dokumentów. Na działce o powierzchni 500 m2 możemy postawić maksymalnie dwa obiekty o powierzchni nieprzekraczającej 35 m2. Są to budynki takie jak wiaty, garaże, budynki gospodarcze oraz silosy. Dzięki takiemu poluzowaniu przepisów dostajemy bardzo duże możliwości aranżacji działki wokół naszego domu lub działki letniskowej. Żeby cały proces przebiegł optymalnie, warto wyposażyć się w profesjonalny projekt. W internecie znajdziemy kilka firm, które specjalizują się w gotowych projektach budowlanych. Jedną z nich sprawdzisz tutaj https://pracownia-projekty.dom.pl/tag-projekty_budynkow_gospodarczych.html. Oprócz projektów domów, w ich katalogach odnajdziemy bardzo szeroki wybór tych dotyczących budynków gospodarczych. Przy tym wszystkim należy jednak pamiętać, że brak potrzeby zezwolenia nie oznacza, że możemy zacząć budowę z dnia na dzień. Na 30 dni przed rozpoczęciem prac należy zgłosić ten fakt odpowiednim organom.

  Projekty budynków gospodarczych z częścią mieszkalną

  Często możemy się spotkać ze swoistą odwrotnością wspomnianych budynków z garażami, czy takich obiektów, w których to część mieszkalna stanowi dodatek. Tego typu rozwiązania konstrukcyjne stosuje się na działkach rekreacyjnych, a także, kiedy chcemy urządzić dodatkowy pokój dla gości. Również, gdy naszą pasją jest majsterkowanie albo przydomowa mechanika, dzięki osobnemu pomieszczeniu garaż zdecydowanie zyskuje na funkcjonalności. Często można także spotkać się z dodatkową przestrzenią, która przeznaczona jest na kotłownię. Budynki gospodarcze z częścią mieszkalną są bardzo popularne przy tzw. “small” biznesie. Właściciele warsztatów i wielu innych zakładów usługowych zyskują w ten sposób możliwość urządzenia wygodnego biura, które znajduje się tuż obok interesu i pozwala przyjąć klientów w komfortowych warunkach.

  Dlaczego warto mieć taki projekt?

  Chociaż budynek gospodarczy możemy postawić zupełnie bez planu, posiadanie odpowiedniego projektu do zdecydowanie dobry pomysł. Projekt od profesjonalisty uwzględnia nawet najdrobniejsze szczegóły. Oznacza to nie tylko bezpieczeństwo przebywających na jego terenie osób, ale również oszczędność za sprawą optymalnego wykorzystania materiałów. Poszukiwania projektu mogą stanowić dla nas również bezcenną inspirację. Pod tym linkiem znajdziesz wiele ciekawych pomysłów https://pracownia-projekty.dom.pl/tag-projekty_domow_jednorodzinnych_z_garazem.html. Trendy na rynku nieruchomości wciąż się zmieniają, a rewolucyjne zmiany wprowadzane są niemal z dnia na dzień. Dlatego, bardzo możliwe, że nasze początkowe założenia mogą ulec znacznej modyfikacji, a my możemy się cieszyć dodatkową funkcjonalnością, o której nawet byśmy nie pomyśleli.

  Wykorzystanie gotowego projektu jest także tańsze niż zlecenie na projekt od podstaw. Oczywiście, o ile nie jesteśmy z wykształcenia architektami. Wystarczy jedynie chwila poszukiwań, by znaleźć całą masę gotowych projektów, które zachwycają swoją stylistyką i w razie wybudowania będą stanowiły wartość dodaną do posiadanych obiektów.

  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.