google

  budowa, budowa domów, chemia budowlana

  Kursy walut 22.07.2019
  1 USD
  3.7869
  0.0014
  1 EUR
  4.2480
  -0.0112
  1 CHF
  3.8571
  0.0091
  1 GBP
  4.7205
  -0.0167
  1 RUB
  0.0601
  0
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Bezpieczna praca z elektronarzędziami

  Bezpieczna praca z elektronarzędziami Techtronic Industries, TI,

  Przestrzeganie zasad bezpiecznego użytkowania narzędzi ma ogromne znacznie zarówno podczas niewielkich prac domowych, jak i bardziej zaawansowanych robót w warsztacie. Od tego czynnika zależy nie tylko jakość wykonywanych prac, ale przede wszystkim zdrowie, a nawet życie operatora. Oto kilka istotnych wskazówek, które uchronią użytkowników elektrosprzętu przed niebezpieczeństwem.

  Przeczytaj uważnie instrukcję obsługi!

  Najczęściej popełnianymi przez użytkowników błędami w pracy z narzędziami są: niestosowanie się do instrukcji obsługi, użytkowanie sprzętu niezgodne z przeznaczeniem, jego przeciążenie, brak konserwacji, stosowanie osprzętu złej jakości, a także nieodpowiedzialne zachowania ze strony samych użytkowników. Aby temu zapobiec zaraz po zakupie urządzenia należy wnikliwe zapoznać się z dołączoną do niego instrukcją obsługi i warunkami gwarancji. Pozwoli to uniknąć wielu nieporozumień i błędów popełnianych w procesie użytkowania. To producent określa dla jakiej grupy odbiorców dedykowane jest dane narzędzie, jego przeznaczenie i warunki użytkowania. Pod żadnym pozorem nie należy stosować urządzeń niezgodnie z przeznaczeniem określonym przez producenta, gdyż grozi to uszkodzeniem narzędzia, a także stwarza niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia przez użytkowników.

  Dbaj o środowisko pracy!

  Prace wykonawcze odbywają się często w trudnych warunkach atmosferycznych, które wymagają użycia narzędzi najwyższej jakości. Jednak nie wszystkie sprzęty są do tego w pełni przystosowane. Np. urządzenia sieciowe pod żadnym pozorem nie mogą pracować w deszczu czy jakimkolwiek środowisku wilgotnym. W przypadku zamoczenia elektronarzędzia zakazane jest jego ponowne podłączenie do zasilania, ponieważ grozi to porażeniem prądem, zwarciem instalacji i zniszczeniem maszyny. Szczególnej uwagi wymaga również praca w strefie zagrożonej wybuchem, w której nie można używać narzędzi nieprzystosowanych do takich warunków.

  Obserwuj i serwisuj!

  Wielu użytkowników elektrosprzętu przypomina sobie o serwisowaniu narzędzi dopiero w przypadku zaistniałej usterki bądź ich całkowitego zepsucia. Jednak sprzęt może wymagać wnikliwej kontroli znacznie częściej. Do serwisu powinny trafiać narzędzia w momencie stwierdzenia jakiegokolwiek zachowania odbiegającego od normy np. dziwne dźwięki, nadmierna wibracja, stuki itp. Dalsza eksploatacja takiego urządzenia może doprowadzić do dużo poważniejszych uszkodzeń, a dodatkowo stwarza zagrożenie dla operatora.

  Rozsądny wybór – długa żywotność!

  Kolejnym często popełnianym przez operatorów błędem jest przeciążenie posiadanego urządzenia. Aby temu zapobiec ważne jest przestrzeganie informacji dotyczących wydajności narzędzia, szczególnie w przypadku: kluczy udarowych, pilarek szablastych, szlifierek kątowych czy polerek. Niestety wiele elektronarzędzi nie posiada zabezpieczeń przeciwprzeciążeniowych, a ich użycie do zbyt ciężkiej pracy może skutkować uszkodzeniem silnika i baterii. Dlatego dokonując zakupu warto zwrócić uwagę na parametry, aby jak najlepiej dopasować narzędzie do wykonywanej pracy i uniknąć rozczarowania.

  Aby praca z narzędziami była bezpieczna warto pamiętać o tych kilku zasadach, których przestrzeganie z pewnością przełoży się również na jakość wykonywanych prac.

  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.