google

  budowa, budowa domów, chemia budowlana

  Kursy walut 21.08.2019
  1 USD
  3.9210
  -0.0198
  1 EUR
  4.3513
  -0.0143
  1 CHF
  4.0014
  -0.0213
  1 GBP
  4.7623
  -0.0031
  1 RUB
  0.0592
  0.0001
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Fotowoltaika z coraz lepszym wynikiem

  Targi GREENPOWER logo

  W 2018 roku na całym świecie powstały elektrownie PV o łącznej mocy 104,1 GW, co jest wynikiem o około 5 % lepszym od wypracowanego w 2017 roku!

  Targi GREENPOWER

  Światowe trendy

  Chińczycy uruchomili w ubiegłym roku elektrownie fotowoltaiczne o łącznej mocy 44,1 GW, czyli o 16 % mniej od mocy zainstalowanych w roku 2017. Jest to spowodowane ograniczeniem inwestycji w nowe elektrownie fotowoltaiczne w drugim kwartale 2018 roku. Mimo spadków Chiny nadal są bezkonkurencyjne jeśli chodzi o inwestycje w fotowoltaikę. Inwestycje w Chinach to aż 42 % zainstalowanego globalnie potencjału nowych systemów PV. Na drugim miejscu uplasowały się Stany Zjednoczone, które uruchomiły w 2018 roku elektrownie fotowoltaiczne o łącznej mocy 11,4 GW. Trzecie miejsce zajęły Indie. W tym kraju potencjał instalacji PV zwiększył się o 8,3 GW. Również w Europie nastąpił wzrost inwestycji fotowoltaicznych. W ubiegłym roku powstały instalacje PV o łącznej mocy 11 GW w stosunku do 9,2 GW uruchomionych w 2017 roku. W Unii Europejskiej w ubiegłym roku uruchomiono elektrownie PV o całkowitej mocy 8 GW w porównaniu do 5,9 GW uruchomionych w roku 2017.

  Największa europejska inwestycja

  W Hiszpanii powstaje największa fama PV w Europie. Docelowa moc instalacji ma osiągnąć 500 MW. Hiszpański koncern energetyczny Iberdrola rozpoczął budowę elektrowni fotowoltaicznej o docelowej mocy 500 MW. Po uruchomieniu będzie to największa tego typu instalacja w Europie. Elektrownia Nuñez de Balboa, bo taką jej nadano nazwę, ma zostać oddana do użytku w 2020 roku. Farma PV będzie zaopatrywać w energią elektryczną 250 000 gospodarstw domowych. Uniknięta emisja CO2 szacowana jest na 215 000 ton rocznie. Obecnie największą instalacją fotowoltaiczną w Europie jest uruchomiona jeszcze w roku 2015 elektrownia fotowoltaiczna w Cestas k. Bordeaux. Jej moc wynosi 300 MW.

  Trzy dni na temat OZE

  Fotowoltaika będzie również tematem poruszanym podczas Międzynarodowych Targów GREENPOWER, które odbędą się w dniach 7-9 maja br. w Poznaniu na terenie MTP. Podczas wydarzenia przedstawiane są nowoczesne produkty oraz usuługi z zakresu fotowoltaiki, biogazu, biomasy, energii wiatrowej, wodnej oraz geotermalnej, a także biopaliw. Na uwagę zasługuję także prezentacja infrastruktry ładowania oraz pojazdów elektrycznych.

  Wiedza i praktyka

  Targi GREENPOWER to także miejsce spotkań, dyskusji i wymiany doświadczeń przedsiębiorców, pracowników administracji oraz przedstawicieli branżowych izb i stowarzyszeń. Panele dyskusyjne z udziałem ekspertów, naukowców i praktyków oraz zagranicznych gości, gromadzą liczne grono zainteresowanych odbiorców, a poruszone tematy spotkają się z dużym zainteresowaniem uczestników. – GREENPOWER to platforma umożliwiająca zdobycie wiedzy na temat innowacyjnych rozwiązań technicznych i technologicznych związanych z odnawialnymi źródłami energii. To także miejsce spotkania ekspertów z praktykami – wyjaśnia Marcin Gorynia, dyrektor targów GREENPOWER. – W programie tegorocznej edycji targów nie zabraknie konferencji poświęconych fotowoltaice, magazynowaniu energii, efektywności energetycznej, a także elektromobilności – dodaje M. Gorynia.

  Targi GREENPOWER

  Profesjonalni zwiedzający

  Biznesowa struktura uczestników wyraźnie przekłada się na nowe relacje inwestorskie. W targach uczestniczą inwestorzy, deweloperzy, instalatorzy, a także projektanci instalacji. Wydarzenie na stałe wpisało się w kalendarz przedstawicieli władz samorządowych, właścicieli hoteli, ośrodków wypoczynkowych, szpitali, gospodarstw rolnych, a także zarządców budynków użyteczności publicznej.

  Nie tylko OZE

  Równocześnie z targami GREENPOWER odbędą się Międzynarodowe Targi Energetyki EXPOPOWER oraz Poznań Drone Expo. Targi EXPOPOWER to jedno z najważniejszych w Polsce wydarzeń dla branży elektrycznej i energetycznej. W tym roku po raz pierwszy do bloku targów poświęconych energetyce dołączą targi Poznań Drone Expo. W ramach wydarzenia zaplanowano ciekawy program wydarzeń towarzyszących oraz organizację strefy pokazów, w której m. in. zaprezentowane zostaną możliwości dronów w praktyce, pokazy niezwykłych umiejetności pilotów dronów, a także prelekcje specjalistów z Polski i z zagranicy.

  Więcej informacji znajduje się na stronie www.greenpower.mtp.pl.

  Źródło:
  Grupa MTP
  Artykuł został dodany przez firmę

  Grupa MTP

  Wierzymy w potęgę spotkań, dlatego organizujemy je nieprzerwanie od blisko 100 lat łącząc ze sobą ludzi z całego świata. Cenimy kompetencje, stąd w naszym portfolio jest aż 100 imprez targowych.

  » Zapoznaj się z ofertą firmy
  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.