google

  budowa, budowa domów, chemia budowlana

  Kursy walut 21.08.2019
  1 USD
  3.9210
  -0.0198
  1 EUR
  4.3513
  -0.0143
  1 CHF
  4.0014
  -0.0213
  1 GBP
  4.7623
  -0.0031
  1 RUB
  0.0592
  0.0001
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Czy warto wybrać garaż blaszany?

  Garaż jest niezbędny dla osób, które chcą, aby ich auto nie było narażone na niekorzystne warunki pogodowe. Możemy wybrać garaż akrylowy, drewnopodobny, murowany, czy też blaszany. Dziś zastanowimy się nas plusami i minusami posiadania, tego ostatniego.

  Czy warto wybrać garaż blaszany?

  Garaże blaszane - wady i zalety

  Na początek warto podkreślić, że wbrew pozorom zapewniają one równie dobrą ochronę, co murowane wersje. Przede wszystkim powstrzymują działanie szkodliwych dla auta, czynników atmosferycznych, a na tym nam najbardziej zależy. Stanowi on doskonałą ochronę przed deszczem, czy gradem. Można go również ocieplić styropianem, co sprawi, że i mróz nie będzie mu straszny.

  Jeśli chodzi o wady, pierwszą sprawą jest dosyć lekka konstrukcja, która może okazać się za słaba, przy silnych wiatrach, jednak szanse, aby została porwana lub uszkodzona, są marne. Do drugiej należy zaliczyć, łatwiejszy dostęp dla złodziei. Wiadomo, że aby rozciąć blachę, nie potrzeba wielkiej filozofii, ale jeśli garaż jest usytuowany na widoku, włamanie się nie będzie wcale takie proste.

  Szybki montaż i łatwy demontaż

  Jeśli chcemy, aby nasz blaszak był solidny, musimy skupić się na dobrym przymocowaniu go do podłoża. Najlepszym rozwiązaniem będzie postawienie go na fundamentach, wylewce betonowej, albo płytach chodnikowych. Dokładny montaż daje nam pewność, że konstrukcja jest mocna i nic się z nią nie stanie.

  Oprócz tego bardzo prosty jest jej demontaż, w przypadku konieczności przeniesienia jej w inne miejsce lub całkowitego usunięcia.

  Koszty wykonania

  Garaże blaszane mają jeszcze jedną ważną zaletę, mianowicie koszt jego postawienia jest na prawdę niewielki. Materiał, z którego są zbudowane jest stosunkowo tani, a montaż nie zabiera wiele czasu, dlatego cena jest znacznie niższa, niż np. garażu murowanego. Jest to świetna opcja, dla tych, którzy potrzebują większej powierzchni, ale jednocześnie nie chcą wydawać majątku. Przy blaszanym garażu, nie musimy się ograniczać, ponieważ nawet blaszak pokaźnych rozmiarów, będzie kosztował niewiele.

  Maritom - Garaże blaszane

  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.