google

  budowa, budowa domów, chemia budowlana

  Kursy walut 21.08.2019
  1 USD
  3.9210
  -0.0198
  1 EUR
  4.3513
  -0.0143
  1 CHF
  4.0014
  -0.0213
  1 GBP
  4.7623
  -0.0031
  1 RUB
  0.0592
  0.0001
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Nowoczesne rozwiązania w tradycyjnym domu

  W trakcie remontu lub budowy nowego domu zastanawiamy się nad tym, jak unowocześnić nasze mieszkanie. Istnieją różne sposoby na to, aby nasze życie uczynić komfortowym i jeszcze bardziej je uprościć, dodając sobie odrobinę luksusu. Dość często takim unowocześnieniem jest właśnie brama automatyczna. Zalety płynące z jej posiadania są najczęściej doceniane podczas ulewy lub opadów śniegu. Nie zachodzi wówczas potrzeba wyjścia na zewnątrz, aby otworzyć bramę ręcznie. Czyż to nie jest niesamowite?

  Nowoczesne rozwiązania w tradycyjnym domu

  Jaki rodzaj bramy wybrać

  Zamontowanie bramy w Krakowie czy innym mieście jest możliwe, ale zależy w dużej mierze od możliwości działki budowlanej i usytuowania ogrodzenia okalającego zabudowania. Okazuje się, że nie zawsze możemy wybrać taką bramę, jaka przypadła nam do gustu. Jeśli wykonujemy bramę od początku, sami możemy zdecydować, czy ma to być ona wahadłowa, czy przesuwna. W trakcie unowocześniania istniejącej już bramy, nie zawsze możemy zastosować inny jej rodzaj, chociaż, ale to nierzadko, taka możliwość istnieje. Jeśli już zdecydujemy się na bramę o napędzie elektrycznym, musimy poznać zarówno o jej zalety, jak i wady.

  Brama elektryczna – wady i zalety jej posiadania

  Może się wydawać, że brama napędzana elektrycznie ma wyłącznie same zalety. Nic bardziej mylnego. Jej pozytywne właściwości są jak najbardziej nie do przecenienia, ale wady, a raczej pewne obowiązki co do właściwej obsługi i okresowej konserwacji, również istnieją. Zacznijmy jednak od zalet. Najważniejszą jest to, że nie ma potrzeby otwierania bramy automatycznej za pomocą rąk. Najnowocześniejsze bramy są uruchamiane za pośrednictwem pilota radiowego – otwierają się i zamykają po wciśnięciu odpowiedniego guzika.

  Bramy automatyczne, jak zostało już wspomniane wcześniej, nie są jednak pozbawione wad mogących być niewygodnymi dla właściciela. Należą do nich między innymi:

  • konieczność czasowego oczyszczenia bramy z gromadzącego się na prowadnicach i siłownikach kurzu,
  • regularne smarowanie elementów jezdnych, aby nie skrzypiały i łatwo się poruszały,
  • odśnieżanie pracujących elementów w czasie zimy, gdyż brama elektryczna szybciej się zużywa, jeśli traktuje się ją jak „pług śnieżny”,
  • okresowa kontrola elektroniki przez specjalistę.

  Czy brama elektryczna jest najlepszym wyborem

  Nie da się przecenić zalet, jakie płyną z posiadania i użytkowania bramy o napędzie elektrycznym, w dodatku sterowanej bezprzewodowo. Taka brama jest doskonałym wyborem i zdejmuje z nas wiele koniecznych czynności, które w przypadku niesprzyjającej pogody byłyby dla nas co najmniej trudne do wykonania. Nawet konieczność regularnego serwisowania bramy z napędem elektrycznym nie umniejsza korzyści z jej posiadania. Jest to znakomity wybór, dzięki któremu nie trzeba się martwić o jej obsługę albo brak zasilania. W razie awarii takiej bramy możliwa jest klasyczna obsługa manualna.  Bardzo istotne jest także wybranie rzetelnych specjalistów, którzy mają długoletnie doświadczenie w montażu i serwisowaniu tego typu bram. Tacy z pewnością są fachowcy z firmy Okna Kraków – https://www.oknakrakow.pl/.

  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.