google

  budowa, budowa domów, chemia budowlana

  Kursy walut 21.08.2019
  1 USD
  3.9210
  -0.0198
  1 EUR
  4.3513
  -0.0143
  1 CHF
  4.0014
  -0.0213
  1 GBP
  4.7623
  -0.0031
  1 RUB
  0.0592
  0.0001
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Dom w stylu angielskim – pomysł na willę pod miastem

  Dom w stylu angielskim sprawdza się nie tylko na Wyspach. Rustykalne budynki mają duże grono wielbicieli także w naszym kraju. To uniwersalna tradycyjna architektura, która świetnie odnajdzie się na polskiej wsi i terenach podmiejskich.

  Dom w stylu angielskim – pomysł na willę pod miastem

  Czujesz, że domy nowoczesne niekoniecznie wpisują się w Twój gust? Być może warto rozważyć architekturę bardziej tradycyjną. Pomysłem na rodzinne gniazdko o klasycznej elegancji może być zainwestowanie w dom w stylu angielskim. Nie musi być to oczywiście oryginalny budynek utrzymany w takim porządku. Również dobrze można przebudować zwyczajny domek jednorodzinny dodając stylowe okna czy stylowe drewniane drzwi np. z asortymentu Drzwi CAL https://www.drzwi-cal.pl/. Ale najpierw nieco podstawowych wiadomości.

  Dom w stylu angielskim – po czym go poznać?

  Domy w stylu angielskim to inaczej domy rustykalne lub tzw. English cottage. Takich klasycznych budynków z ceglanymi ścianami pełno jest na angielskich wsiach, gdzie pięknie komponują się z łagodną roślinnością. Na Wyspach budowano je już w XV i XVI wieku, a wiele z nich zachowało się do dziś. Co ciekawe, ich unikalny styl wynika po części z faktu, że do budowy wykorzystywano materiały dostępne w okolicy. Z tego powodu autentyczne domki angielskie „wyrastają” z otaczającego krajobrazu, a nie z nim kontrastują.

  Dom w stylu angielskim – pomysł na willę pod miastem

  Główną rolę w tej fasadzie odgrywają drewniane drzwi pomalowane w soczystym zielonym kolorze wybranym ze standardowej palety RAL (Drzwi zewnętrzne CAL, model Garbaś z Kolekcji Vintage).

  Poza wspominaną cegłą warto zwrócić uwagę na inne cechy wyróżniające. To np. drewniana stolarka okienna i drzwiowa konieczne posiadająca szprosy, czyli listwy dzielące szybę na mniejsze pola. W domach w stylu angielskim spotkać można także przeszklone wykusze, które nie tylko pięknie wyglądają z zewnątrz, ale także świetnie doświetlają wnętrze budynku. Dom w stylu angielskim to także stromy dwuspadowy dach kryty strzechą lub dachówką w wyraźnie widocznym ceglanym kominem. Cała bryła takiego budynku wygląda na bardzo solidną i mocną, ale niekoniecznie ciężką. To zasługa subtelnych detali takich jak sztukaterie, drewniane okiennice, dopasowane drzwi zewnętrzne i misterne zdobienia.

  Drzwi zewnętrzne pasujące do domu w stylu angielskim

  Elementem, który dopełni styl angielski będą zdobione drzwi zewnętrzne. W ofercie drzwi CAL znajdziecie dwie kolekcje drewnianych drzwi zaprojektowane z myślą o wielbicielach tradycyjnej stolarki dopasowanej do przytulnych domów o klasycznej duszy. Kolekcja Vintage (wcześniej Kolekcja Luksusowa CAL) to drzwi, które cechuje solidna konstrukcja, ręczne wykonanie oraz perfekcyjne wykończenie https://www.drzwi-cal.pl/drzwi-zewnetrzne-kolekcje/vintage/. Drzwi z kolekcji Vintage zostały stworzone z myślą o osobach ceniących indywidualne podejście do detali i naturalne materiały. Każdy z bazowych modeli można personalizować na wiele sposób decydując się np. na:

  • nietypowe wymiary,
  • malownaie na kolor z palety RAL,
  • dodatkowe naświetla,
  • standard Arctic do domów pasywnych,
  • konstrukcję dębową lub sosnową.

  Drugą kolekcją, która pasuje do domów w stylu angielskim jest Kolekcja Klasyczna, w ramach której CAL oferuje 12 modeli bazowych. Ponieważ architektura wyspiarska charakteryzuje się naturalnością i łagodnymi barwami, ciekawym i nowoczesnym elementem dekoracyjnym mogą być drzwi wejściowe pomalowane na kontrastowy kolor – czerwony, niebieski, żółty. Każde drzwi drewniane wejściowe CAL można zamówić w dowolnym kolorze z palety RAL, aby dodać jeszcze więcej uroku swojej podmiejskiej posiadłości.

  Dom w stylu angielskim – pomysł na willę pod miastem

  Fasadę willi zdobią drzwi Annapurna z Kolekcji Vintage CAL z dwoma naświetlami.

  Dom w stylu angielskim – jak podkreślić jego naturalność?

  Dopełnieniem domu w stylu angielskim koniecznie musi być angielski ogród. Ten romantyczny styl w architekturze krajobrazu stawia na nieregularność, malowniczość, a nawet dzikość. Kamienną lub gipsową elewację można podkreślić sadząc piękne pnącza. Tajemniczości dodają także bluszcze i nieregularne rabaty. Dobrze jest także postawić na tyłach domu elementy małej architektury ogrodowej, takie jak kuta ławeczka czy kamienny murek.

  Chcąc zaakcentować naturalną elegancję domu oraz jego mariaż z naturą warto postawić na naturalne materiały – drewno, kamień, cegłę. Dotyczy to szczególnie fasady domu, która będzie witać naszych gości. Pamiętajmy, że domy angielskie cechuje swoista masywność, warto dobrać do niej solidną stolarką okienną i drzwiową z naturalnego drewna. Przy takiej architekturze unikajmy jednocześnie zbyt nowoczesnych elementów dekoracyjnych na elewacji i w otoczeniu domu.

  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.