google

  budowa, budowa domów, chemia budowlana

  Kursy walut 23.09.2019
  1 USD
  3.9983
  0.0664
  1 EUR
  4.3891
  0.0453
  1 CHF
  4.0399
  0.0731
  1 GBP
  4.9721
  0.0444
  1 RUB
  0.0625
  0.0009
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zamów czasopismo
  Flash do sciagniecia:

  Get Adobe Flash player

  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Organizacja

  • Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego (PLGBC)

  Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego (PLGBC) - logo

  Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego (PLGBC) jest organizacją pozarządową (nie nastawiona na zysk), zajmujacą sią promowaniem projektowania, budownictwa oraz użytkowania zgodnego z zasadmi zrównoważonego rozwoju w całej Polsce ( poswiecając szczególną uwagę regionom postprzemysłowym takim jak na przyklad Śląsk).

  Nasza Misja:

  Misja PLGBC jest wywarcie pozytywnego wpływu na sektor budownictwa w Polsce poprzez promowanie i wdrażanie zasady potrójnej odpowiedzialnosci: środowiskowej, socjalnej i ekonomicznej. Naszym celem jest przekształcenie projektowania, budowania i użytkowania budynków w całym kraju tak, aby przyniosło to korzyść zarówno jego mieszkancom jak i wszystkim uczestnikom procesu budowlanego. Podjęte w tym kierunku działania to upowszechnianie najnowszych informacji, aktywne uczestnictwo w róznego rodzaju wydarzeniach branżowych (konferencjach, targach i sympozjach) oraz wdrożenie systemu wielokryterialnej oceny zielonych budynków. Do zadań PLGBC zalicza sie zapewnienie przywództwa, kierowanie edukacją, dostarczanie zródeł i wzmocnienie fundamentów budownictwa ekologicznego w Polsce. PLGBC jest orędownikiem stworzenia ekologicznie zorientowanej polityki budowlanej łączac głosy profesjonalistów, organizacji oraz firm zainteresowanych rozwojem zrównoważonym.

  Wierzymy, że nasze wysiłki przyniosą pomoc, aby przekształcić strefę zabudowy w taką, która jest efektywna, energooszczędna i środowiskowo odpowiedzialna. Zamierzamy utworzyć koalicję, która bedzie obejmowała sektor publiczny i prywatny we wspólnym celu osiagniecia poprawy warunków zycia mieszkanców kraju przez pozytywny wpływ i wdrożenie wspomnianej zasady potrójnej odpowiedzialności.

  Założyciele:

  Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego bylo zawiazane przez Agnes Vorbrodt- Schurma i Rafala Schurma jesienia 2006 roku, aby promowac ekologiczne projektowanie i budownictwo w Polsce. Zalozyciele dokonali szczególowych badan i doszli do wniosku, ze istnieje podatny grunt oraz duza potrzeba aby utworzyc niezalezna od rzadu organizacje zajmujaca sie propagowaniem i wspieraniem ruchu ekologicznego w Polsce.

  Powrót do listy
  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.