Artykuł Dodaj artykuł

Ciepła i bezpieczna fasada wentylowana. Paroc przedstawia płytę wiatroszczelną z wełny kamiennej PAROC Cortex

Bezpieczeństwo to nadrzędna wartość przyświecająca każdemu właścicielowi nowo powstającego domu.

Bezpieczeństwo to nadrzędna wartość przyświecająca każdemu właścicielowi nowo powstającego domu. To od dobranych na etapie budowy rozwiązań zależy bowiem spokojny sen i zdrowie domowników. Jednak myśląc o bezpieczeństwie trzeba wykazać się nie tylko darem przewidywania, ale spojrzeć na problem szerzej – zwłaszcza w kontekście „niewidocznych” strażników budynku. W takich sytuacjach z pomocą przychodzą sprawdzone rozwiązania z zakresu izolacji budowlanych, takie jak płyty wiatroszczelne z wełny kamiennej PAROC Cortex.

PAROC Cortex to niepalne, wiatrochronne płyty z wełny kamiennej, które łączą w sobie doskonałe właściwości ogniotrwałe (klasa A2 – s1, d0), wysoką efektywność izolacyjną w ochronie przed wiatrem oraz bardzo dobre parametry izolacji cieplnej (λD= 0,033 W/mK). Produkt znajduje szerokie zastosowanie przy ocieplaniu istniejących oraz nowych budynków wysokich z dobrze wentylowanymi fasadami zewnętrznymi. Rozwiązanie charakteryzuje wysoki stopień ochrony przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi, a także bardzo dobra przepuszczalność pary wodnej, co z jednej strony zapobiega przedostawaniu się wody w głąb izolacji, z drugiej zaś umożliwia szybkie i bezpieczne odparowanie wilgoci z wnętrza konstrukcji fasadowej.

PAROC Cortex

Płyty PAROC Cortex przeznaczone są do stosowania w systemie izolacji dwuwarstwowej, ściśle współpracując z główną warstwą izolacyjną. Rozwiązanie pozwala na eliminację mostków termicznych, czyli miejsc, w których ciepło najintensywniej ucieka z domu. Przewodność cieplna produktów z wełny kamiennej jest niezmienna w czasie, a lata doświadczeń wykazały, że włókna strukturalne są stabilne i odporne nawet na niekorzystne i trudne warunki atmosferyczne. Ponadto, specjalna, biała powłoka wiatroizolacyjna gwarantuje niezmienność parametrów izolacyjności przez cały okres użytkowania.

Rada eksperta:

W przypadku montażu izolacji na ścianie masywnej bez szkieletu, prace zaczynamy od przymocowania wymaganej liczby kotew do ścian. Następnie, z pomocą kotew należy zamontować izolację termiczną, np. w postaci ogólnobudowlanych płyt PAROC UNS 37, na którą dokładamy izolację chroniącą przed wiatrem PAROC Cortex. Alternatywnie możemy zastosować pojedynczą warstwę w postaci płyt PAROC Cortex One. Połączenia na stykach płyt warstwy wiatrochronnej oraz w narożnikach ścian uszczelniamy za pomocą taśm samoprzylepnych PAROC XST 020 lub PAROC XST 021. Na koniec wykonujemy licówkę fasady z cegieł, pamiętając przy tym o zachowaniu 30-milimetrowej szczeliny wentylacyjnej.

Właściwości techniczne:

Norma zharmonizowana: EN 13162:2012
Deklarowany współczynnik przewodzenia ciepła λD: 0,033 W/mK
Klasa reakcji na ogień: A2-s1, d0
Współczynnik przepuszczalności powietrza dla pokrycia, L: -6 m3/m2Pa
Krótkotrwała nasiąkliwość wodą WS: ≤ 1 kg/m²
Długotrwała nasiąkliwość wodą WL(P): ≤ 3 kg/m²
Wartość zastępczego oporu dyfuzyjnego Sd: ≤ 0,08 m
Klasa tolerancji grubości: T5

Dostępne wymiary (szerokość x długość x grubość):

  • 1200 mm x 1800 mm x 30 mm
  • 1200 mm x 1800 mm x 50 mm
  • 600 mm x 1200 mm x 30 mm

Artykuł został dodany przez firmę

Paroc Polska sp. z o.o.

Grupa Paroc jest międzynarodowym producentem izolacji z kamiennej wełny mineralnej.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły


Komentarze

Brak elementów do wyświetlenia.