Artykuł Dodaj artykuł

Monday Development rozpoczął przedsprzedaż mieszkań w nowo powstającej inwestycji mieszkaniowej

Monday Development – spółka deweloperska notowana na NewConnect – rozpoczęła przedsprzedaż mieszkań w nowo powstającym budynku w centrum Poznania. W kamienicy przy ul. Chwiałkowskiego 8 w dzielnicy Wilda znajdą się mieszkania o najpopularniejszych metrażach. Inwestycję rozpoczęto w sierpniu br., a jej zakończenie planowane jest  na III kwartał 2012 roku.

Monday Development – spółka deweloperska notowana na NewConnect – rozpoczęła przedsprzedaż mieszkań w nowo powstającym budynku w centrum Poznania.

W kamienicy przy ul. Chwiałkowskiego 8 w dzielnicy Wilda znajdą się mieszkania o najpopularniejszych metrażach. Inwestycję rozpoczęto w sierpniu br., a jej zakończenie planowane jest  na III kwartał 2012 roku. Realizacja projektu jest elementem strategii Monday Development SA, która zakłada budowę obiektów wyróżniających się  w przestrzeni miejskiej nowoczesną architekturą.

W sześciokondygnacyjnej kamienicy zaprojektowano 38 mieszkań. Lokale jedno-, dwu- i trzypokojowe dostępne są w metrażach od 29 do 60 mkw. Cena metra kwadratowego mieszkań wynosi od 6.700 do 7.400 zł.  Na parterze budynku usytuowanych zostanie  4 lokali użytkowych o łącznej powierzchni 270 mkw., a w kondygnacji podziemnej – hala garażowa z 17-stoma miejscami postojowymi. Całkowita powierzchnia mieszkalno-usługowa budynku będzie wynosić 1,9 tys. mkw. Inwestycja powstaje na działce o powierzchni 613 mkw.

„Pierwsi klienci będą mieli możliwość wybrania dla siebie najbardziej atrakcyjnych mieszkań oraz skorzystania z różnych propozycji ich aranżacji. Na etapie budowy mogą oni decydować m.in. o ilości i rozkładzie pokoi, dopasowując je dokładnie do swoich potrzeb” – mówi Iwona Chmielewska, Marketing Manager Monday Development SA.

W pobliżu inwestycji znajdują się placówki oświatowe (szkoły, przedszkola), punkty usługowo-handlowe, miejsca rozrywki i rekreacji.

Elegancka kamienica będzie nawiązywała bryłą do sąsiedniej zabudowy historycznej, jednakże w formie odświeżonej, wykorzystującej nowe trendy w architekturze. Budynek będzie posiadał ciekawe detale. Przez dwie kondygnacje elewacji północnej będą biegły wąskie harmonijnie rozłożone wykusze. Portfenetry zostaną zabezpieczone stalowymi, ocynkowanymi balustradami z wypełnieniem z bezpiecznego szkła. Na ostatniej kondygnacji rozmieszczono w dachu lukarny oraz okna połaciowe.

Projekt budynku został przygotowany przez pracownię architektoniczną Insomia Szymon Januszewski. Generalnym wykonawcą inwestycji jest PPHU Masterm.

Podobne artykuły