Artykuł Dodaj artykuł

Śnieżka znowu zagrała dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Szczytny cel akcji Jurka Owsiaka po raz kolejny wsparty przez FFiL Śnieżka S.A.

Logo Śnieżka

Szczytny cel akcji Jurka Owsiaka po raz kolejny wsparty przez FFiL Śnieżka S.A.

Jak co roku z początkiem stycznia całą Polskę ogarnia atmosfera dzielenia się i wspierania potrzebujących. Właśnie dlatego Śnieżka ponownie włączyła się w ideę Wielkiej Orkiestry i, co stało się już tradycją, wylicytowała złote serduszko o nominalnej wartości 17 tys. zł na rzecz tych najmniejszych i najbardziej potrzebujących spośród nas.

Złote serduszko Śnieżka
Złote serduszko

„Działania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nie tylko zasługują na uznanie ale także na to, aby się w nie aktywnie włączyć. Wychodząc z tego założenia, po raz kolejny z przyjemnością dorzuciliśmy swoją cegiełkę na rzecz pomocy małym pacjentom” - mówi Piotr Mikrut, Prezes Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A.

W tym roku Orkiestra wróciła do swoich źródeł i przeprowadziła zbiórkę na najnowocześniejsze urządzenia do ratowania życia wcześniaków, a także pompy insulinowe dla kobiet ciężarnych z cukrzycą.

Działania wspierające WOŚP to rzecz jasna nie jedyna akcja społeczna w jaką włącza się FFiL Śnieżka, realizująca konsekwentnie od wielu lat swój program społeczny. Śnieżka prowadzi fundację „Twoja szansa” (www.twojaszansa.sniezka.pl) i realizuje programy społeczne, takie jak „Dziecięcy świat w kolorach”, w ramach, którego w klinikach i szpitalach powstają „bajkowe” ścienne dekoracje. Inną inicjatywą spółki jest program „Kolorowe Boiska, czyli… szkolna pierwsza liga”, którego celem jest popularyzowanie wśród uczniów – poprzez konkurs plastyczny - idei sportowych.

Za działalność społeczną Śnieżka została uhonorowana m.in. w prestiżowym konkursie „Mocni Wizerunkiem 2010”, w którym otrzymała dwie główne nagrody: za program „Kolorowe Boiska” oraz całokształt działalności społecznej.

Artykuł został dodany przez firmę

ŚNIEŻKA TRADE OF COLOURS SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka SA jest wiodącą spółką w Grupie Kapitałowej Śnieżka i czołowym producentem farb i lakierów w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły


Komentarze

Brak elementów do wyświetlenia.