Artykuł Dodaj artykuł

Pilkington Polska zdobywcą tytułu „Filar Polskiej Gospodarki 2012”

Pilkington Polska, producent szkła i wyrobów szklanych dla branży budowlanej, został uhonorowany tytułem „Filar Polskiej Gospodarki 2012” i zajął drugie miejsce w rankingu wśród świętokrzyskich przedsiębiorstw.

Fot. Tomasz Raś/
Puls Biznesu

Pilkington Polska, producent szkła i wyrobów szklanych dla branży budowlanej, został uhonorowany tytułem „Filar Polskiej Gospodarki 2012” i zajął drugie miejsce w rankingu wśród świętokrzyskich przedsiębiorstw. Przyznane wyróżnienie to wyraz uznania dla wkładu firmy w rozwój gospodarczy regionu i działań podejmowanych na rzecz lokalnej społeczności.

25 kwietnia 2013 r. w Krakowie odbyła się uroczysta gala rankingu „Filary Polskiej Gospodarki 2012”, przygotowanego przez „Puls Biznesu” i agencję badawczą Millward Brown SMG/KRC. To pierwsze w Polsce zestawienie przedsiębiorstw odgrywających czołową rolę w poszczególnych województwach, wskazywanych przez lokalne samorządy. Pilkington Polska, należący do japońskiego koncernu NSG Group, zdobył drugie miejsce wśród firm z województwa świętokrzyskiego i otrzymał tytuł „Filar Polskiej Gospodarki 2012”.

„Nagroda Filar Polskiej Gospodarki jest dla Pilkington Polska szczególnym wyróżnieniem” – powiedział Jerzy Baran, Dyrektor Operacyjny Pilkington Polska. „Cieszymy się, że podejmowane przez nas działania na rzecz regionu i społeczności lokalnej zostały docenione. Mamy nadzieję, że rozpoczęte w 2012 roku inwestycje, takie jak utworzenie Centrum Usług Wspólnych NSG Group w Sandomierzu, czy organizowane przez spółki Pilkington programy stażowe, przełożą się na zwiększenie aktywności zawodowej lokalnego środowiska i dalszy rozwój województwa”.

„Filary Polskiej Gospodarki” to coroczny ranking, mający na celu wyróżnianie przedsiębiorstw, których działalność ma szczególnie pozytywny wpływ na rozwój regionu. Zestawienie wyłania firmy stabilne ekonomiczne, zaangażowane w działania na rzecz poprawy przedsiębiorczości, wspierające lokalną społeczność. Wyboru dokonują przedstawiciele samorządów terytorialnych, ankietowani przez instytut badawczy Millward Brown SMG/KRC. W ubiegłym roku tytuł ten przyznano drugiej należącej do NSG Group spółce – Pilkington Automotive Poland – producentowi szyb samochodowych dla czołowych marek, będącemu jednym z największych przedsiębiorców i pracodawców w regionie, aktywnie działającemu na rzecz najbliższego otoczenia.

Uroczysta gala i wręczenie nagród laureatom VIII edycji rankingu „Filary Polskiej Gospodarki” odbyła się 25 kwietnia br. w Krakowie, w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej MANGGHA.

Artykuł został dodany przez firmę

Pilkington IGP Sp. z o.o.

Pilkington zajmuje się produkcją szkła od roku 1826. W roku 2006 firma Pilkington została przejęta przez japoński koncern NSG Group. Marka Pilkington została zachowana jako nazwa produktów Grupy przeznaczonych dla przemysłu budowlanego i motoryzacyjnego.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły


Komentarze

Brak elementów do wyświetlenia.