Artykuł Dodaj artykuł

Kolorowa wizytówka domu. Nowe odcienie farby Jedynka® Fasadowa

Malowanie fasady jest dużym przedsięwzięciem, wymagającym znacznego nakładu pracy. Warto przeprowadzić je z najwyższą starannością i z użyciem sprawdzonych, dobrej jakości produktów – dzięki temu efekt ochronny zachowamy na dłużej.

Malowanie fasady jest dużym przedsięwzięciem, wymagającym znacznego nakładu pracy. Warto przeprowadzić je z najwyższą starannością i z użyciem sprawdzonych, dobrej jakości produktów – dzięki temu efekt ochronny zachowamy na dłużej. Dodatkowym wyzwaniem jest wybór odpowiedniego koloru farby elewacyjnej. Bogata paleta barw Jedynki® Fasadowej, wzbogacona w tym roku o 30 nowych odcieni, pomoże nadać budynkowi estetyczny wygląd i wyeksponować jego architektoniczne detale.

Podejmując decyzję o wyglądzie elewacji nie należy kierować się jedynie własnymi upodobaniami kolorystycznymi. Pamiętajmy, by barwy były zharmonizowane z otoczeniem (bardzo istotna jest kolorystyka sąsiednich budynków) – to zapewni ład przestrzenny, w którym będziemy dobrze się czuli. Ponadto, dom powinien tworzyć spójną całość – odcień elewacji musi dobrze komponować się z takimi elementami jak: dach, rynny, stolarka okienna i drzwiowa.

Najbezpieczniej jest wybrać maksymalnie trzy kolory i nie eksperymentować z jaskrawymi barwami. Jeśli jednak chcemy wybrać zdecydowany kolor – połączmy go ze stonowanymi szarościami, beżami czy bielą. Dobry efekt przynieść może zestawienie kilku odcieni utrzymanych w tej samej tonacji. Jasne kolory, dzięki efektowi optycznego powiększenia, sprawdzą się w przypadku niewielkich domów jednorodzinnych. Ciemne są z kolei polecane do dużych i zwartych brył. Według klasycznej zasady malowania elewacji, dach powinien być ciemniejszy od ścian, a podstawa domu – zaakcentowana.

Na wygląd koloru fasady ma wpływ kilka czynników. Kolor na dużej płaszczyźnie daje bardziej intensywny efekt wizualny, niż ten zaprezentowany na niewielkiej próbce w sklepie. Innymi ważnymi aspektami są rodzaj materiału (barwa może różnić się w zależności od faktury powierzchni) oraz światło. Warto więc wykonać wymalowanie próbne na małym fragmencie ściany.

Paleta kolorystyczna Jedynki® Fasadowej obejmuje 222 kolory z mieszalnika, oraz kolor biały oraz 6 gotowych kolorów), co stwarza niezwykle bogate możliwości estetycznego wykończenia budynków i zaakcentowania ich architektonicznych walorów. Odcienie farby wyróżnia wysoka trwałość – nie żółkną ani nie blakną z upływem czasu.

Jedynka® Fasadowa zapewnia również skuteczną ochronę ścian zewnętrznych. Tworzy elastyczne warstwy odporne na zabrudzenia i czynniki atmosferyczne. Ponadto, mikroporowata powłoka farby zapewnia mikrowentylację („oddychanie”) pomalowanej powierzchni. Dodatkowymi atutami są: ekologiczna receptura, wygoda aplikacji, efekt jednolitej powłoki (brak smug od pędzla) oraz wysoka wydajność.

  JEDYNKA® FASADOWA
Stopień połysku Mat
Kolorystyka Biały (baza) z możliwością zabarwienia na 222 kolory + 6 gotowych kolorów
Wydajność ok 8 m2 / l przy jednokrotnym malowaniu
Czas schnięcia Ok. 3 h
Opakowanie Baza: 0,9 l; 2,7 l; 9 l; gotowe kolory: 3 l; 10 l
Cena ok. 17 zł (baza 0,9 l); ok. 41 zł (gotowe kolory 3 l)
Gdzie kupić? http://www.farbyjedynka.pl/pl/punkty-sprzedazy