Artykuł Dodaj artykuł

Arktyczny rekord firmy CAL – najcieplejsze drzwi drewniane na rynku!

0,58 W/m2K – to nowy współczynnik izolacji cieplnej drzwi zewnętrznych z Kolekcji Arktycznej Zakładu Stolarki Budowlanej CAL. W ostatnim czasie producent udoskonalił technologicznie wszystkie skrzydła arktyczne.

Drzwi Wrangler z Kolekcji Arktycznej firmy CAL
Drzwi Wrangler z Kolekcji
Arktycznej firmy CAL.
fot. CAL

0,58 W/m2K – to nowy współczynnik izolacji cieplnej drzwi zewnętrznych z Kolekcji Arktycznej Zakładu Stolarki Budowlanej CAL. W ostatnim czasie producent udoskonalił technologicznie wszystkie skrzydła arktyczne. Najistotniejszą zmianą jest pionierskie na polskim rynku wykorzystanie innowacyjnego zamka WINKHAUS autoLock AV3.

Kolekcja Arktyczna to piętnaście drewnianych drzwi zewnętrznych łączących w sobie najwyższe parametry cieplne z nowoczesnym, minimalistycznym designem. Zostały one zaprojektowane z myślą o budownictwie energooszczędnym i pasywnym.

Najnowsze zmiany w technologii produkcji skrzydeł arktycznych pozwoliły obniżyć ich parametry cieplne do rekordowo niskich wartości. – Dzięki intensywnemu rozwojowi naszej flagowej kolekcji dotychczasowe 0,71 W/m2K przekształciliśmy w 0,58 W/m2K – mówi Czesław Suski, przedstawiciel Zakładu Stolarki Budowlanej CAL. – Udoskonaliliśmy kilka kluczowych elementów, w tym materiał termoizolacyjny wewnątrz skrzydła oraz uszczelki na obwodzie skrzydła i ościeżnicy. Ważną zmianą jest również wprowadzenie najnowszej generacji zamka WINKHAUS autoLock AV3 – dodaje.

ygiel doszczelniający i rygiel hakowy w zamku autoLock AV3 marki WINKHAUS
Rygiel doszczelniający i rygiel hakowy w zamku autoLock AV3 marki WINKHAUS.
fot. Winkhaus

Wielopunktowy zamek autoLock AV3 wyposażony jest w charakterystyczne podwójne rygle hakowe ze specjalnie zaprojektowanym elementem uszczelniającym. Element ten działa niezależnie od rygli masywnych i zapewnia odpowiedni docisk skrzydła do ościeżnicy. – Innowacje zamka autoLock AV3 to nie tylko system dwuryglowy, ale i oferowana w standardzie funkcja Holiday Lockout, która umożliwia zablokowanie drzwi na czas dłuższej nieobecności w domu – opisuje Janusz Grześkowiak, Kierownik Działu Technicznego firmy WINKHAUS. – Warto wspomnieć także o opcjonalnych możliwościach, jak obsługiwana jednym dotknięciem palca zapadka dzienna wstrzymująca automatyczną pracę rygli oraz sztywny łańcuch pozwalający bezpiecznie uchylić drzwi – dodaje. Zamek autoLock może zostać wyposażony także w napęd elektryczny, który jest podstawą do konfigurowania zestawów z czytnikami linii papilarnych – w tym tych najbardziej wyrafinowanych z wizualizacją i sterowaniem za pomocą urządzeń mobilnych połączonych z Internetem. Firma CAL jest pierwszym w Polsce producentem drzwi, który wykorzystuje zamek autoLock AV3.

Drzwi Wrangler z Kolekcji Arktycznej z zamkiem WINKHAUS autoLock AV3:
Materiał: sosna
Ud= 0,58 W/m2K
Grubość skrzydła: 90 mm
Cena: 3990 zł netto