Artykuł Dodaj artykuł

Ponad 230 dzieci odwiedziło Śnieżkę w ramach projektu „Odwiedź Fabrykę Kolorów”!

W minione weekendy wnętrza Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka SA wypełnił gwar i dziecięce uśmiechy. 

Logo ŚnieżkaW minione weekendy wnętrza Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka SA wypełnił gwar i dziecięce uśmiechy. Wszystko za sprawą projektu „Odwiedź Fabrykę Kolorów”, dzięki któremu mali goście mogli podziwiać z bliska nowoczesne maszyny i przyglądać się produkcji wyrobów dostępnych w ofercie Śnieżki.

Ponad 230 dzieci odwiedziło Śnieżkę w ramach projektu „Odwiedź Fabrykę Kolorów”!
fot. Śnieżka

Adresatami pilotażowej edycji programu, na który składały się wycieczki po zakładzie produkcyjnym oraz laboratorium, były dzieci pracowników Śnieżki. Uczestnicy z zapartym tchem oglądali proces „tworzenia kolorów”. W pierwszej edycji projektu wzięło udział aż 233 dzieci. – Jego celem jest nie tylko pokazanie najmłodszym jak wygląda praca w Śnieżce, lecz także zapoznanie ich z procesem tworzenia farb. W ten sposób zaspokoiliśmy dziecięcą ciekawość naszych małych gości, a również zainspirowaliśmy ich do zabawy kolorami, które pobudzają wyobraźnię oraz zwiększają wrażliwość na otoczenie – tłumaczy Dominika Kurzawa, Młodszy Specjalista ds. PR FFiL Śnieżka SA.

Podróż po świecie kolorów rozpoczynała się w Centrum  Badań i Rozwoju. Tu dzieci mogły poznać tajniki powstawania farb, oraz zgłębić ich skład i właściwości, a także samodzielnie tworzyć wymarzone kolory oraz malować za ich pomocą drewniane zabawki. Następnie mali goście odwiedzili  wydział produkcyjny w Pustkowie, gdzie przyglądali się pracy robotów nalewających i pakujących wyroby. Ostatnim punktem spotkania była wizyta w magazynie wysokiego składowania – tysiące palet wypełnionych po brzegi produktami zrobiły na najmłodszych ogromne wrażenie.

Ponad 230 dzieci odwiedziło Śnieżkę w ramach projektu „Odwiedź Fabrykę Kolorów”!
fot. Śnieżka

Dzieci są szczególnie czułe na barwy, które mają ogromne znaczenie w procesie ich rozwoju. Dlatego Śnieżka, czołowy producent farb i lakierów w Polsce oraz Europie Środkowo-Wschodniej, dla którego kolor jest jednym z podstawowych narzędzi pracy, tworzy liczne inicjatywy adresowane do najmłodszych członków społeczeństwa. Do takich akcji należą systematycznie organizowane przez firmę ogólnopolskie programy społeczne „Dziecięcy świat w kolorach” czy „Kolorowe boiska… czyli Szkolna Pierwsza Liga”. Śnieżka prężnie działa również na rzecz małych mieszkańców w bezpośrednim otoczeniu siedziby przedsiębiorstwa. Do ostatnich realizacji należy chociażby akcja edukacyjna w dębickich przedszkolach – „Mali Projektanci”. Firma wspiera również lokalne przedsięwzięcia dla dzieci.

Artykuł został dodany przez firmę

ŚNIEŻKA TRADE OF COLOURS SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka SA jest wiodącą spółką w Grupie Kapitałowej Śnieżka i czołowym producentem farb i lakierów w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły


Komentarze

Brak elementów do wyświetlenia.