Artykuł Dodaj artykuł

Nowość! Piękno marmuru Calacatta w ofercie Technistone

Ofertę Technistone wzbogaciły właśnie dwa nowe konglomeraty kwarcytowe o tajemniczo brzmiących nazwach Crystal Calacatta Amnis i Crystal Calacatta Silva. Inspiracją do ich powstania był słynny włoski marmur Calacatta, ceniony na całym świecie przede wszystkim za swój wyraźny, wyjątkowy rysunek.  

Ofertę Technistone wzbogaciły właśnie dwa nowe konglomeraty kwarcytowe o tajemniczo brzmiących nazwach Crystal Calacatta Amnis i Crystal Calacatta Silva. Inspiracją do ich powstania był słynny włoski marmur Calacatta, ceniony na całym świecie przede wszystkim za swój wyraźny, wyjątkowy rysunek.

Nowość! Piękno marmuru Calacatta w ofercie Technistone
Crystal Calacatta Amnis
Fot. Technistone

Wciąż rosnąca popularność marmuru związana jest z jego uniwersalnym zastosowaniem oraz ponadczasowym wyglądem, stanowiącym synonimy klasy, luksusu i elegancji. Jedynym z najbardziej docenianych odmian tego drogocennego kruszcu jest w ostatnim czasie marmur Calacatta. Niestety wydobywany jest on tylko w jednym miejscu na świecie - mieście Carrara we Włoszech, przez co jest trudno dostępny, a jego cena jest bardzo wysoka. Alternatywą dla niego mogą okazać się unikalne produkty od Technistone – konglomeraty kwarcytowe Crystal Calacatta Amnis i Crystal Calacatta Silva, które stanowią nowość nie tylko w ofercie firmy, ale także na rynku kamieniarskim.

Idealne odwzorowanie włoskiego kamienia

Najnowsze materiały Technistone, podobnie, jak ich włoski pierwowzór, odznaczają się krystalicznie białym tłem z dokładnie zaznaczonym rysunkiem. Konglomerat kwarcytowy Crystal Calacatta Amnis posiada użylenia utrzymane w subtelnym, szarym wybarwieniu, które przypominają nieokiełznaną rzekę, wijącą się po materiale w nieoczywisty, wyjątkowy sposób. Crystal Calacatta Silva posiada natomiast wzór w delikatnym, brązowym odcieniu oraz nawiązuje swoim wyglądem do korzeni drzew – tak jak one dostarczają roślinie najważniejszych składników do przetrwania, tak żyły na tym materiale mogą symbolizować wytrzymałość i długotrwałe piękno konglomeratów kwarcytowych Technistone. Nowe produkty w 95% składają się z naturalnych surowców, w tym w dużej mierze ze starannie przesiewanego krzemienia, sprowadzanego wyłącznie z najlepszych światowych złóż, co stanowi o najwyższej jakości materiałów.

Włoski design i włoska jakość

Perfekcyjne odwzorowanie wyglądu marmuru Calacatta to dopiero pierwszy atut nowości od Technistone. Ich drugą wielką zaletą są znacznie lepsze parametry techniczne i użytkowe niż w przypadku naturalnego kamienia. Przede wszystkim są one lżejsze i bardziej elastyczne, co umożliwia ich bezproblemowe docięcie do pożądanego wymiaru, a także nie wymagają regularnej impregnacji. Nienasiąkliwość, wysoki stopień higieniczności, łatwa pielęgnacja oraz niepodatność na zarysowania czy zaplamienia to ich kolejne bardzo cenione przez użytkowników cechy. Produkty Crystal Calacatta Amnis i Crystal Calacatta Silva posiadają także wszechstronne zastosowanie. Świetnie sprawdzą się w roli blatów, wszelkich okładzin czy parapetów.

Nowość! Piękno marmuru Calacatta w ofercie Technistone
Crystal Calacatta Silva
Fot. Technistone

- Materiały wykończeniowe o rysunku typowym dla Calacatty to wielki hit aranżacyjny tego roku. Najnowsze konglomeraty kwarcytowe od Technistone idealnie wpisują się w ten trend, stylowo dopełniając projekty wnętrz utrzymane w niemalże każdej konwencji. Zestawione z drewnem stworzą przytulny zakątek, z połyskującymi drobiazgami wyrafinowaną przestrzeń, z prostymi meblami i designerskimi dodatkami wnętrze rodem ze Skandynawii, zaś w zestawieniu z wszechobecną bielą bardzo minimalistyczną, a jednak szykowną aranżację – mówi Agata Peciak, architekt wnętrz z pracowni architektonicznej LABO design.

Niezależnie od tego, który styl wnętrzarski jest nam bliższy, urządzając swoje wymarzone M. możemy rozważyć wykończenie go materiałami Crystal Calacatta Amnis i Crystal Calacatta Silva. Z całą pewnością wniosą one do aranżacji powiew klasy, luksusu i elegancji, pozostawiając ją jednocześnie lekką i bardzo nowoczesną.

 
Klikając “Zgoda” akceptujesz zapisywanie wszystkich danych cookie na twoim urządzeniu. Kliknięcie “Odmowa” oznacza zapisywanie tylko danych niezbędnych do funkcjonowania strony. Więcej informacji o cookie w polityce prywatności.