Knauf Industries Polska Sp. z o.o.	Knauf Industries Polska Sp. z o.o.

Artykuł Dodaj artykuł

OK! Klej uelastyczniony – fachowcy działają z podwójną mocą!

Codzienna praca fachowców budowlanych opiera się na produktach, które doskonale znają i na których pracuje się dobrze. 

Codzienna praca fachowców budowlanych opiera się na produktach, które doskonale znają i na których pracuje się dobrze. Wybierają również te, które polecają koledzy „po fachu“. Dostępne od wielu lat rozwiązania, są systematycznie ulepszane tak, by nadążać za potrzebami użytkowników i zmieniającymi się trendami. Takie działania podejmuje również ATLAS, który w ręce fachowców oddaje pewny i sprawdzony produkt – OK! KLEJ UELASTYCZNIONY.

OK! Klej uelastyczniony – fachowcy działają z podwójną mocą!Dynamiczny postęp technologiczny w obszarze chemii i inżynierii materiałowej pozwala na zastąpienie prostych, dotychczas dostępnych na rynku produktów rozwiązaniami bardzo zaawansowanymi, z wykorzystaniem innowacyjnych materiałów, np. pochodzenia naturalnego i polimerowymi. Efektem intensywnych prac naukowo-badawczych jest zastosowanie w recepturze kleju technologii podwójnych włókien ATLAS, które znacząco wpływają na zakres zastosowania produktu. Włókna zapewniają bezpieczeństwo montażu okładziny oraz podnoszą parametry wytrzymałościowe zaprawy.

Zawarte w recepturze kleju włókna celulozowe i polipropylenowe odpowiedzialne są za ściśle określone właściwości produktu. Nadają zaprawie wyjątkowe cechy i sprawiają, że OK! KLEJ UELASTYCZNIONY oferuje niedostępne dotychczas w żadnych innym produkcie klasy C1TE parametry techniczne. Osiągane dzięki nim efekty widoczne są już po 12h, co znacząco skraca czas pracy wykonawców – mówi Edyta Magnier-Janicka, Kierownik Grupy Produktowej, Dział Rozwoju Produktów w Atlas.

Dzięki innowacyjnej recepturze poprawie uległa także retencja wody: włókna ograniczają skutki gwatłownego odciągania wody zarówno na połączeniu z chłonnym podłożem, jak i z chłonną płytką. W trakcie wysychania i wiązania włókna akumulują i transportują wodę przy jednoczesnym utrzymaniu poziomu wilgoci w całej warstwie. Znacząco podwyższa stabilność okładziny natychmiast po jej przyklejeniu do podłoża.

Wykorzystanie unikalnej kompozycji włókien w OK!KLEJ UELASTYCZNIONY pozwala na:

  • Znaczącą poprawę parametrów robocznych – łatwość aplikacji oraz stabilność płytek natychmiast po ich przyklejeniu do podłoża
  • Możliwość stosowania wszystkich rodzajów płytek, nawet 60x40 cm
  • Zwiększenie bezpieczeństwa stosowania produktu na różnych podłożach i w różnych temperaturach
  • Podwyższenie warunków wytrzymałościowych w tym wytrzymałości na zginanie
  • Znaczne podwyższene odporności na intensywne użytkowanie – duży ruch pieszy i obciążenia udarowe
  • Rozproszenie powstających naprężeń – żróżnicowana długość włókień zapewnia trwałość i skuteczność klejenia płytek

OK! KLEJ UELASTYCZNIONY to produkt, który zadowoli każdą grupę fachowców budowlanych. Młodych, którzy szukają produktów technologicznie zaawansowanych i uniwersalnych, jak również tych doświadczonych, którzy cenią sobie dobre i sprawdzone rozwiązania po które sięgają „od zawsze“. OK! KLEJ UELASTYCZNIONY to jedyny klej C1TE, który gwarantuje efektywną pracę każdego wykonawcy budowlanego!

Artykuł został dodany przez firmę


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły