Knauf Industries Polska Sp. z o.o.

Artykuł Dodaj artykuł

NOWOŚĆ - Blachodachówka płaska IRYD – Blachy Pruszyński

20-08-2018, 02:00

Firma Blachy Pruszyński wychodząc naprzeciw oczekiwaniom inwestorów rozszerzyła swoją ofertę o blachodachówkę płaską IRYD, która będzie dostępna w ofercie sprzedażowej już na jesieni 2018 roku. Pokrycie to zachwyca swym ascetycznym wyglądem harmonizującym z najnowszymi, minimalistycznymi trendami architektonicznymi. Ponadto płaski kształt gwarantuje uniwersalne zastosowanie.

NOWOŚĆ - Blachodachówka płaska IRYD – Blachy Pruszyński
Blachodachówka płaska IRYD
fot. Blachy Pruszyński

Blachodachówka płaska IRYD o powściągliwym, nieco surowym ksztacie idealnie wpisuje się w obecnie panującą modę niczym niezakłóconych przestrzeni. Ponadto świetna funkcjonalność użytkowa, trwałość, niezawodność, odporność na uszkodzenia mechaniczne gwarantują skuteczną ochronę wnętrza budynków przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi. To lekkie pokrycie dachowe sprawdzi się nie tylko podczas budowy nowych dachów, ale również podczas renowacji starych domów, budynków mieszklanych i użyteczności publicznej. Blachodachówka płaska IRYD może być także wykorzystana rónwnież jako oryginalne wykończenie elewacji. Niewidoczny system mocowania wpływa pozytywnie na estetykę wykończenia.

Blachodachówka płaska IRYD fot. Blachy Pruszyński

Blachodachówka płaska IRYD dostępna będzie w postaci paneli jednomodułowych i może być układana na dachach o pochyleniu powyżej 15o  w sposób tradycyjny lub na cegiełkę, nie wymaga pełnego deskowania. Dzięki temu, że jest symetryczna, jej montaż może odbywać się zarówno od  lewej, jak i prawej strony, wszystko zależy od preferencji dekarza i warunków zastanych podczas budowy. Niski profil krycia – zaledwie 3 mm – zapewnia szeroką powierzchnię krycia, co wpływa korzystnie na ekonomiczność wyrobu. Blachodachówka IRYD dostępna będzie "od ręki" i przewożona na plac budowy w poręcznych pakietach. Zapewnia to łatwy i szybki załadunek, rozładunek, transport na dach, a także montaż – wystarczą 2 osoby.

Blachodachówka płaska IRYD fot. Blachy Pruszyński rysunek

Firma Blachy Pruszyński oferuje również elementy do kompleksowego wykończenia dachu tj. wkręty, uszczelki, kołnierze uszczelniające, obróbki blacharskie, farby zaprawkowe, gąsiory, folie oraz okna dachowe.

Dane techniczne:

Długość modułu: 320 mm
Wysokość przetłoczenia: 30 mm
Wysokość profilu: 3 mm
Szerokość użytkowa: 1210 mm
Szerokość całkowita:  1236 mm
Powłoki: Purlak, Purmat, Hybryda

 

Źródło: PRUSZYŃSKI Sp. z o.o.

Artykuł został dodany przez firmę

PRUSZYŃSKI Sp. z o.o.

Firma Blachy Pruszyński, największy polski producent stalowych pokryć dachów i elewacji, dostosowując swoją ofertę do wymogów architektów oraz oczekiwań klientów, każdego roku rozszerza asortyment oferowanych produktów.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły