Artykuł Dodaj artykuł

Nowe elektryczne kurtyny powietrzne Panasonic

21-12-2018, 01:00

Nowe elektryczne kurtyny powietrzne Panasonic
  • Strumień powietrza zwiększony aż o 47% w porównaniu z poprzednimi modelami
  • Nowa jednostka o szerokości 1,5 m dla dopełnienia linii
  • Nowa budowa ułatwiająca instalację i serwis

Panasonic rozszerzył ofertę rozwiazań grzewczo-chłodzących o nowe modele elektrycznych kurtyn powietrznych opracowanych na potrzeby obiektów handlowych, przemysłowych i komercyjnych. Ich wykorzystanie pozwala zmniejszyć koszty ogrzewania i chłodzenia budynku poprzez zapobieganie ucieczce ciepła lub schłodzonego powietrza na zewnątrz.

Kurtyny powietrzne są zwykle usytuowane przy wejściu do budynku lub pomiędzy pomieszczeniami, a ich rolą jest utrzymanie w budynku/ pomieszczeniu pożądanej temeratury. Urządzenie wytwarza ciągły strumień powietrza spływający od góry do dołu otwartego otworu drzwiowego. Tworzy w ten sposób niewidoczną barierę pomiędzy powietrzem wewnątrz budynku a środowiskiem zewnątrznym. Na przykład, gdy drzwi wejściowe ogrzewanego sklepu są otwierane, kurtyna zatrzymuje ciepło w środku. Analogicznie, w pomieszczeniach klimatyzowanych urządzenie blokuje ucieczkę schłodzonego powietrza, co prowadzi do oszczędności energii i kosztów generowanych przez system grzewczo-chłodzący w budynku.

Nowe elektryczne kurtyny powietrzne Panasonic

Nowe modele elektrycznych kurtyn powietrznych Panasonic zapewniają objętościowo większy przepływ powietrza niż poprzednie modele, dzięki czemu strumień jest silniejszy, a działanie jednostki efektywniejsze. Kurtyny są dostępne w trzech różnych rozmiarach i mocach, w tym zupełnie nowy, większy model o szerokości 1,5 m.

Nowy model Moc (W)

Objętościowy przepływ powietrza (m3/h)

900mm FY-3009U1 76 1100 (+47%*)
1,2m FY-3012U1 94 1400 (+40%*)
1,5m FY-2015U1 131 2000

*W porównaniu z poprzednim odpowiednikiem modelu Panasonic.

Kurtyny zostały zaprojektowane tak, by dostęp do nich był jak najprostszy, dzięki czemu zarówno instalacja, jak i konserwacja przebiegają sprawnie. Co więcej, elegancka i prosta kontrukcja kurtyn pozwala je bez problemu dopasować do większości przestrzeni.

Dzięki nowemu projektowi i wydajnej pracy, elektryczne kurtyny powietrzne są doskonałym uzupełnienie portfolio Panasonic

Więcej informacji na temat systemów klimatyzacji i ogrzewania Panasonic można znaleźć na stronie: http://www.aircon.panasonic.eu/PL_pl/.

Źródło: Panasonic Marketing Europe Gmbh

Artykuł został dodany przez firmę

Panasonic Marketing Europe Gmbh

Firma Panasonic liderem w branży ogrzewania i klimatyzacji. Mamy ponad 30-letnie doświadczenie w projektowaniu i produkcji systemów grzewczych i chłodniczych.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły