Artykuł Dodaj artykuł

Wielozadaniowiec przez duże W. Paroc prezentuje wszechstronne maty lamellowe do izolacji systemów wentylacyjnych

Z izolacją kanałów wentylacyjnych w systemach HVAC nie ma żartów – to na niej spoczywa bowiem odpowiedzialność za utrzymanie odpowiedniej temperatury przewodów grzewczych czy ochrona przed kondensacją wilgoci, a w efekcie – stanie na straży wydajności całego systemu.

Logo Paroc

Z izolacją kanałów wentylacyjnych w systemach HVAC nie ma żartów – to na niej spoczywa bowiem odpowiedzialność za utrzymanie odpowiedniej temperatury przewodów grzewczych czy ochrona przed kondensacją wilgoci, a w efekcie – stanie na straży wydajności całego systemu. Problemy rosną zwykle wprost proporcjonalnie do wielkości izolowanych urządzeń i przekrojów przewodów, jednak dzięki innowacyjnym i niezawodnym materiałom, potencjalne zagrożenia można zażegnać już na etapie projektu. Tu z pomocą przychodzą maty lamellowe Paroc!

Wielozadaniowiec przez duże W. Paroc prezentuje wszechstronne maty lamellowe do izolacji systemów wentylacyjnych

Maty lamellowe Paroc to niepalne produkty z wełny kamiennej przeznaczone do izolacji termicznej, akustycznej i przeciwkondensacyjnej okrągłych lub prostokątnych przewodów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych, niskotemperaturowych kotłów, zbiorników, rurociągów przemysłowych oraz innych powierzchni cylindrycznych. W zależności od specyfiki obszaru roboczego oraz panujących warunków, do wyboru mamy rozwiązania z linii PAROC Pro Lamella Mat, dedykowane budownictwu przemysłowemu (doskonale poradzą sobie w temperaturze sięgającej nawet 500°C) oraz PAROC Hvac Lamella Mat – do zastosowań w budynkach komercyjnych i mieszkaniowych (gwarantujących bezpieczeństwo do 250°C).

Ze względu na prostopadłą orientację włókien do izolowanej powierzchni, maty lamellowe pozostają mocne i sprężyste oraz zachowują pierwotną grubość – również w przypadku zabezpieczenia narożników i ostrych krawędzi. Dzięki takiej budowie, produkty sprawdzą się doskonale podczas izolowania powierzchni wypukłych i wklęsłych oraz innych, newralgicznych obszarów roboczych.

Wielozadaniowiec przez duże W. Paroc prezentuje wszechstronne maty lamellowe do izolacji systemów wentylacyjnych

Ze względu na pokrycie ze wzmocnionej warstwy folii aluminiowej AluCoat, maty lamellowe Paroc charakteryzują się współczynnikiem oporu dyfuzyjnego pary wodnej (μ) na poziomie MV2 według EN 14303:2009. Dzięki temu, przy stosowaniu izolacji o grubości 100 mm, mata stawia identyczny opór dyfuzyjny, co warstwa nieruchomej warstwy powietrza o grubości 20 m.

Rada eksperta Paroc: W przypadku zastosowań zewnętrznych i wysokotemperaturowych rurociągów przemysłowych, rekomendujemy użycie mat z pokryciem typu Clad, łączącego trwałe aluminium oraz zbrojoną tkaninę z włókien szklanych.

Całości dopełniają wysokie parametry dźwiękochłonności i dźwiękoizolacyjności oraz właściwości ogniochronne. Rodzina produktów PAROC Hvac Lamella Mat posiada klasę reakcji na ogień na poziomie od A1 do A2-s1,d0, wpisujące je do zbioru „wyrobów niepalnych”. Co za tym idzie, produkty spełniają wymagania stawiane w przepisach ochrony przeciwpożarowej dla izolacji technicznych systemów HVAC.

Artykuł został dodany przez firmę

Paroc Polska sp. z o.o.

Grupa Paroc jest międzynarodowym producentem izolacji z kamiennej wełny mineralnej.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły


Komentarze

Brak elementów do wyświetlenia.