Artykuł Dodaj artykuł

W jaką drabinę warto zainwestować?

Wykonywanie pracy na wysokościach wymaga nie tylko doświadczenia lecz także odpowiedniego sprzętu, który oczywiście powinien zapewnić pracodawca. Prócz rusztowań na pewno przydatna okaże się też drabina.

W jaką drabinę warto zainwestować?

Wykonywanie pracy na wysokościach wymaga nie tylko doświadczenia lecz także odpowiedniego sprzętu, który oczywiście powinien zapewnić pracodawca. Prócz rusztowań na pewno przydatna okaże się też drabina. Przy jej wyborze może powstać jednak problem gdyż obecnie na rynku jest wiele różnych modeli, które różnią się od siebie nie tylko ceną, lecz także materiałem, z jakiego zostały wykonane oraz wysokością.

Drabina – która będzie najlepsza?

Na początek należy zastanowić się, do jakich celów ma być wykorzystywana, tylko wtedy uda się wybrać odpowiedni model. Do wykonywania prac w mieszkaniu czy w obrębie gospodarstwa domowego zazwyczaj wystarcza drabina rozstawna. Należy jednak pamiętać, iż jej wysokość może być ograniczona, więc jeśli ma być wykorzystywana także w ogrodzie czy do prac na elewacji warto rozważyć zakup jeszcze jednej do zadań specjalnych. Oczywiście to z czego została wykonana również powinno być priorytetem. By łatwo było przenosić ją z miejsca na miejsce, warto zakupić drabinę aluminiową, która jest lekka.

Drabiny dla przemysłu

Szukając najlepszego a co ważne funkcjonalnego wyposażenia do magazynu nie należy zaprzątać sobie głowy zakupem małych drabin drewnianych które na pewno się nie sprawdzą. Strzałem w dziesiątkę będą specjalne drabiny magazynowe, które mogą mieć również zastosowanie na halach produkcyjnych. Przy zakupie należy sprawdzić, czy drabina jest stabilna, bezpieczna oraz czy posiada system kółek, dzięki którym będzie można ją bez trudu przemieszczać pomiędzy regałami. Drabiny magazynowe oferowane przez dramix.pl posiadają dodatkowo poręcze, które ułatwiają wejście, jak i zejście pracownika.

Drabiny z elektrycznym podestem tak czy nie?   

Drabina magazynowa, która została wyposażona w dodatkowy elektryczny podest załadunkowy na pewno okaże się przydatna, zwłaszcza jeśli zaistnieje potrzeba transportowania dużych przedmiotów. Takie wyposażenie posiada gwarancję wytrzymałości, więc nie należy obwiać się ani o jakość wykonania drabiny, ani o jej trwałość. Mimo stosunkowo wysokiej ceny warto jak najbardziej zainwestować w nią, bo nie dość, że elektryczny podnośnik jest bezawaryjny to na pewno pozwoli na szybkie i co ważne bezpieczne wykonanie pracy.

Z czego powinna być wykonana drabina?

Na rynku można znaleźć drabiny wykonane z różnych materiałów, jednak na uwagę zasługują zwłaszcza te aluminiowe o lekkiej i stabilnej konstrukcji. Oczywiście drabiny stalowe również będą odpowiednie, jednak ich waga może być znacznie większa więc transport takiego wyposażenia będzie wymagał siły. 

Podobne artykuły