Artykuł Dodaj artykuł

Najdłuższa gwarancja na materiały izolacyjne w Polsce

Firma Styropmin, jako pierwszy producent styropianu w Polsce, wprowadził aż 10-letnią gwarancję na wszystkie swoje produkty!

Firma Styropmin, jako pierwszy producent styropianu w Polsce, wprowadził aż 10-letnią gwarancję na wszystkie swoje produkty! Dotychczas okres gwarancyjny wynosił 2 lata, został on więc wydłużony aż pięciokrotnie. Co należy zrobić żeby skorzystać z nowej, 10-letniej gwarancji?

Najdłuższa gwarancja na materiały izolacyjne w Polsce

Kiedy ocieplamy nasz dom, chcemy, by wykorzystany materiał był jak najtrwalszy oraz jak najwyższej jakości. Jest to szczególnie ważne dla nowych inwestycji, ponieważ od 1 stycznia 2021 roku wchodzą „w życie” nowe, znacznie bardziej restrykcyjne normy dotyczące parametrów związanych z energooszczędnością budynków użytkowych. Dlatego w przypadku termoizolacji warto użyć płyt styropianowych – są one wyjątkowo odporne na działanie wielu czynników zewnętrznych, takich jak wilgoć czy wysokie temperatury. Dodatkowo nadają się do wykorzystania niemal we wszystkich częściach domu – od fundamentów, przez ściany zewnętrzne, aż po dach. W ofercie firmy Styropmin znajdziemy styropiany przeznaczone do ocieplenia wszystkich miejsc w domu, narażonych na ucieczkę ciepła – fasadowe do ocieplenia ścian zewnętrznych, podkładowe do podłóg i dachów, silnie hydrofobowe płyty do izolacji fundamentów czy ścian piwnic oraz styropiany pasywne o charakterystycznym szarym kolorze i wyjątkowo dobrych właściwościach termoizolacyjnych przy mniejszej grubości płyty. Jednak ważna jest także gwarancja producenta, że produkt będzie właściwie spełniał swoją funkcję przez długie lata.

„Firma Styropmin posiada ponad 25-letnie doświadczenie na rynku materiałów do izolacji. Lata testów oraz najnowocześniejsze obecnie zakłady produkcyjne z własnymi laboratoriami na najwyższym poziomie w Polsce zaowocowały produktami najwyższej jakości o stabilnych, powtarzalnych parametrach technicznych, dlatego zdecydowaliśmy się na wydłużenie okresu gwarancyjnego z dwóch do dziesięciu lat.” – mówi Dariusz Pruszkowski, doradca techniczny w firmie Styropmin.

Zgodnie z deklaracją producenta styropiany marki Styropmin zamontowane zgodnie z zaleceniami producenta będą przez okres gwarancyjny zachowywały następujące właściwości:

  • w przypadku styropianów fasadowych - współczynnik przewodzenia ciepła (lambda), opór cieplny oraz wytrzymałość na rozciąganie prostopadle do powierzchni czołowych (TR),
  • w przypadku styropianów podłogowych - współczynnik przewodzenia ciepła (lambda), opór cieplny, oraz naprężenia ściskające przy 10% odkształceniu (CS).

Klienci, którzy chcą otrzymać kartę gwarancyjną, powinni po zakupie wypełnić specjalny formularz dostępny na stronie internetowej www.styropmin.pl w terminie jednego miesiąca od daty zakończenia montażu produktów, jednak nie później niż w ciągu dwóch miesięcy od daty zakupu.

Warunki gwarancji: https://www.styropmin.pl/10-lat-gwarancji-2/  

Artykuł został dodany przez firmę

STYROPMIN Sp. z o. o.

Firma STYROPMIN zajmuje się produkcją i sprzedażą płyt styropianowych wykorzystywanych w różnych gałęziach i sektorach budownictwa. Produkty marki dostępne są zarówno w kilkuset punktach sprzedaży na terenie całej Polski, jak i za granicą.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły