Artykuł Dodaj artykuł

Ogrodzenie aluminiowe - 3 powody, dla których warto zdecydować się na takie rozwiązanie

Nowoczesne ogrodzenia aluminiowe cieszą się niesłabnącą popularnością. Są eleganckie, a zarazem bardzo uniwersalne w designie, dlatego mogą stanowić fantastyczną wizytówkę domu, niezależnie od jego architektury i stylu. Jeśli właśnie stoisz przed decyzją, jakie ogrodzenie wybrać, podpowiadamy kluczowe zalety ogrodzeń wykonanych z aluminium.

Ogrodzenie aluminiowe - 3 powody, dla których warto zdecydować się na takie rozwiązanie

Nowoczesne ogrodzenia aluminiowe cieszą się niesłabnącą popularnością. Są eleganckie, a zarazem bardzo uniwersalne w designie, dlatego mogą stanowić fantastyczną wizytówkę domu, niezależnie od jego architektury i stylu. Jeśli właśnie stoisz przed decyzją, jakie ogrodzenie wybrać, podpowiadamy kluczowe zalety ogrodzeń wykonanych z aluminium.

Aluminium jest trwałym, lekkim i estetycznym materiałem

A to przekłada się bezpośrednio na wytrzymałość ogrodzenia i jego odporność na czynniki zewnętrzne, w tym działanie warunków atmosferycznych, korozję, czy uszkodzenia mechaniczne. Lekkie aluminium zdecydowanie ułatwia i przyspiesza transport oraz montaż ogrodzenia. Wszystkie prace będą zatem przebiegać tutaj sprawniej, niż w przypadku, gdybyśmy zdecydowali się np. na montaż ogrodzenia z trzykrotnie cięższej stali. Co istotne, aluminium nie wymaga żadnych szczególnych zabiegów konserwacyjnych. Dla utrzymania ogrodzenia w dobrej kondycji wystarcza okazjonalne jego mycie.

Elementy ogrodzeń aluminiowych wycinane są laserowo, dlatego wyróżnia je wyjątkowa precyzja i estetyka. Co istotne, masz tutaj do wyboru ogrodzenia z panelami o różnych wymiarach, dlatego łatwiej jest dopasować rozwiązanie do konkretnych potrzeb. Dla przykładu, na https://palisada.pl/ogrodzenia-aluminiowe znaleźliśmy nowoczesne ogrodzenia aluminiowe z poziomych profili prostokątnych m.in. o wysokości 120mm, 140mm, a nawet - na indywidualne zamówienie - 200mm. Producent proponuje tutaj optymalny rozstaw profili, w którym prezentują się one najlepiej. Jednak zawsze możesz zwiększyć odległości, zmniejszyć lub zamówić układ nieprzejrzysty.

Ogrodzenie aluminiowe łatwo dopasujesz do swojego domu

Ogrodzenia wykonane z aluminium oferowane są w kilku kolorach, standardowo w odcieniach szarości i brązu. Wybrane rozwiązania wyposażone są również w panele imitujące drewno. Takie ogrodzenia aluminiowe drewnopodobne harmonijnie komponują się przede wszystkim z elewacją domu i jego stolarką okienną oraz drzwiową. Typowe ogrodzenie aluminiowe będzie z kolei perfekcyjnie łączyć się z dowolnym stylem budynku i praktycznie ze wszystkimi materiałami wykończeniowymi - tynkiem, szkłem, stalą, okładzinami i drewnem.

Tego typu ogrodzenia to dobry wybór zwłaszcza dla nowoczesnych domów z modną w ostatnim czasie płaską, szarą dachówką. Co jednak istotne, ogrodzenia z aluminium charakteryzują się sporą neutralnością, stąd też decydując się na aluminium w zasadzie zyskujesz gwarancję, że będzie pasowało do Twojego domu.

W zakresie aranżacji możesz zdecydować się na ogrodzenie w całości wykonane z paneli i słupków aluminiowych, bądź też na rozwiązanie, w którym przęsła, furtka i brama z aluminium wstawione zostaną między słupki wykonane z innego materiału, np. słupki kamienne, czy murowane z klinkieru.

Ogrodzenia aluminiowe gwarantują prywatność

Jeśli chcesz indywidualnie dopasować ogrodzenie do swoich potrzeb i uwarunkowań swojej działki, ogrodzenie aluminiowe na pewno sprawdzi się w takiej sytuacji. Po pierwsze, możesz wybrać spośród opcji pionowego (sztachetowe ogrodzenia aluminiowe) lub poziomego układu paneli. Te z kolei z kolei mogą być montowane na styk, z bardzo wąską szczeliną lub po kątem (panele żaluzjowe), dzięki czemu skutecznie oddzielisz się od otoczenia, a w drugim i trzecim przypadku - nie utracisz zupełnie przejrzystości ogrodzenia, i te nie będzie stanowiło bariery dla światła.

Inną z dostępnych propozycji są ogrodzenia aluminiowe z wąskich, ustawionych pionowo profili o przekroju kwadratowym lub prostokątnym. Zatem jak widać, możliwości wyboru jest naprawdę sporo.

Artykuł sponsorowany

 
Klikając “Zgoda” akceptujesz zapisywanie wszystkich danych cookie na twoim urządzeniu. Kliknięcie “Odmowa” oznacza zapisywanie tylko danych niezbędnych do funkcjonowania strony. Więcej informacji o cookie w polityce prywatności.