Artykuł Dodaj artykuł

Membrany uszczelniające na dach – EPDM jako najlepsze rozwiązanie

Pokrycia dachowe to temat spędzający sen z powiek wielu profesjonalistom. Często się niszczą, potrzebują konserwacji, która przeważnie jest równie droga jak samo tworzywo. Każdy chce, aby uszczelniające pokrycia dachowe stanowiły inwestycję na długie lata i były skutecznym oraz efektywnym rozwiązaniem.

Membrany uszczelniające na dach – EPDM jako najlepsze rozwiązanie

Pokrycia dachowe to temat spędzający sen z powiek wielu profesjonalistom. Często się niszczą, potrzebują konserwacji, która przeważnie jest równie droga jak samo tworzywo. Każdy chce, aby uszczelniające pokrycia dachowe stanowiły inwestycję na długie lata i były skutecznym oraz efektywnym rozwiązaniem. Ostatnio coraz większym uznaniem cieszą się membrany dachowe EPDM. I nic dziwnego – ich właściwości uszczelniające są wyjątkowo korzystne. Ilość zalet przemawiających za tym tworzywem jest naprawdę imponująca!

Dlaczego warto zdecydować się na membrany hydroizolacyjne wykonane z EPDM?

Membrany uszczelniające na dach – EPDM jako najlepsze rozwiązanie

EPDM to nowoczesna technologia oparta na syntetycznym kauczuku, który jest poddawany wulkanizacji. Dzięki temu zyskuje ona wiele zalet, których na próżno szukać w innych, tradycyjnych pokryciach dachowych.

Przy produkcji tego materiału powstaje gumowa masa, która jest poddana wulkanizacji – w efekcie tworzy to właśnie EPDM. Dzięki temu zabiegowi membranę uszczelniającą na dach EPDM charakteryzuje niezwykła elastyczność. Kauczuk syntetyczny reaguje na ruch oraz na zmienne czynniki zewnętrzne. Zależnie od panującej na zewnątrz pogody – kurczy się lub rozszerza. Jest bardzo odporny na działanie czynników atmosferycznych, a to z kolei prowadzi do tego, że membrana nie traci swoich właściwości pod wpływem wysokiej lub niskiej temperatury. Materiał jest też bardzo wytrzymały, jeśli chodzi o rozciąganie i inne zjawiska, które w pozostałych pokryciach dachowych mogłyby spowodować uszkodzenia mechaniczne.

Uszczelniające pokrycia dachowe wykonane z EPDM to wyjątkowo uniwersalne i wszechstronne rozwiązanie. Mimo że to właśnie pokrycie dachowe jest głównym przeznaczeniem membrany hydroizolacyjnej EPDM, to śmiało można ją wykorzystywać również w innych miejscach. Izolacja balkonu lub izolacja tarasu nad pomieszczeniem – to tylko przykłady. Systemy dachów zielonych to kolejne coraz częściej wykorzystywane zastosowanie EPDM. Dachy zielone mają swoje wymagania – pokrycie musi być szczelne i odporne na przenikanie korzeni roślin. Z tego względu świetnie sprawdza się tutaj EPDM. Warto wspomnieć, że te samoprzylepne pokrycia dachowe stawią czoła wszelkim trudnościom – można je stosować nie tylko na dachach płaskich, ale również na tych bardziej pochyłych.

Szczelne membrany hydroizolacyjne EPDM

Membrana hydroizolacyjna EPDM wyróżnia się bardzo wysoką szczelnością. Z tego względu jest to doskonałe rozwiązanie również jako podłoże do stawu lub oczka wodnego. W dodatku nie zawiera żadnych toksyn i innych szkodliwych substancji, a więc może być z powodzeniem stosowana w oczkach wodnych, w których żyją zwierzęta. Nie zakwasza wody, nie emituje szkodliwych substancji i nie wpływa negatywnie na jej skład. Jest to ekologiczne rozwiązanie, dzięki któremu przyczynisz się do dbania o środowisko.

Bezpieczeństwo i wygoda montażu to kolejna zaleta membrany EPDM. Nie wymaga zastosowania płomienia, a więc eliminuje ryzyko podpalenia. Do montażu potrzebny jest jedynie specjalny klej. Cały proces nie jest ani długi, ani trudny.

Niewątpliwie membrana hydroizolacyjna EPDM to jedno z najlepszych rozwiązań w kwestii pokrycia dachowego oraz izolacji. Bardzo dobre parametry techniczne, duża wytrzymałość i prostota pmontazu to główne zalety membran hydroizolacyjnych EPDM.

Podobne artykuły